0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: zatrudnianie-cudzoziemcow

Artykuły:

Ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców 2023

Już nie ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, a ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców będzie dominującym aktem prawnym w zakresie pracy obcokrajowców. W artykule szczegóły nadchodzących zmian!

10 stycznia 2023

Do czego służy oraz czym jest informacja starosty?

Czy wiesz, kiedy potrzebna jest informacja starosty? Ile czeka się na informację starosty i jak ją uzyskać? Kto wydaje ten dokument? Czy złożenie wniosku o uzyskanie informacji starosty jest płatne? Przeczytaj najważniejsze informacje w artykule!

9 listopada 2022

Zatrudnianie cudzoziemców – pytania i odpowiedzi

Czy zatrudnianie cudzoziemców w Polsce wiąże się z koniecznością spełnienia wielu warunków formalnych oraz uzyskania stosownych zezwoleń? Jakie formalności są niezbędne? Jakie dokumenty powinny być wymagane? Przeczytaj i dowiedz się więcej w tym temacie!

23 czerwca 2022

Zatrudnianie cudzoziemców – nowe ułatwienia

Obowiązujące nowe rozwiązania umożliwiają łatwiejsze zatrudnianie cudzoziemców, w szczególności tych będących obywatelami państw zza wschodniej granicy. Co zakładaj uproszczenia w tym zakresie? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

9 czerwca 2022

Zatrudnianie cudzoziemców – najczęstsze błędy

Jeżeli pracodawca zatrudnia cudzoziemca, który wykonuje pracę w Polsce i nie zachodzi żaden szczególny wyjątek, pracodawca powinien realizować wobec tego pracownika obowiązki jak wobec pracownika polskiego. Jak wygląda zatrudnianie cudzoziemców? Sprawdź!

31 maja 2022

Zatrudnianie cudzoziemców – prawo, podatki, ubezpieczenia

Zatrudnianie cudzoziemców wiąże się z szeregiem obowiązków, ale i konsekwencji prawnych, podatkowych i ubezpieczeniowych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat zatrudniania cudzoziemców w Polsce i ich pobytu w naszym kraju!

8 kwietnia 2022

Zatrudnienie cudzoziemców w czasie COVID-19

Epidemia Covid- 19 spowodowała niemałą rewolucje na runku pracy. Zatrudnienie cudzoziemców w czasie COVID-19 stało się nieco prostsze Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat sytuacji cudzoziemców w Polsce w okresie epidemii. Sprawdź to!

23 czerwca 2021

Powierzenie pracy cudzoziemcowi bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę

Zatrudnianie osób pochodzących z zagranicy jest bardzo popularnym zjawiskiem. Trzeba jednak wiedzieć, jakie formalności niesie za sobą powierzenie pracy cudzoziemcowi. Kiedy nie trzeba uzyskać zezwolenia na pracę? Przeczytaj i dowiedz się!

9 czerwca 2021

Rząd planuje zmiany w ustawie o zatrudnianiu cudzoziemców!

Pandemia nie przyczyniła się do spadku zatrudnienia obcokrajowców, jednak widoczne było zmniejszenie liczby wydawanych zezwoleń na pracę. Rząd planuje zmiany w ustawie o zatrudnianiu cudzoziemców, w tym również uproszczenie procesu wydawania zezwoleń!

20 kwietnia 2021

Zatrudnianie cudzoziemców a PIT

Jak wygląda zatrudnianie cudzoziemców w świetle prawa podatkowego? Na czym polega nieograniczony obowiązek podatkowy? Czym się różni od ograniczonego obowiązku podatkowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 stycznia 2018

Zatrudnianie cudzoziemców spoza UE - zmiany od 1.01.2018 r.

Od 2018 roku zmianom ulegną przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Od nowego roku możliwe będzie zatrudnianie cudzoziemców w ramach zezwolenia na pracę sezonową. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, aby wiedzieć więcej!

10 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów