0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Powrót do przeszłości: seriale młodzieżowe z lat 90

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kultowe seriale młodzieżowe w latach 90. biły rekordy popularności. Niemal każdy znał wirusa komputerowego żyjącego poza systemem, maszynę, która zmieniała przedmioty czy księgę Żywodąb. Trudno więc uwierzyć, że powyższe seriale młodzieżowe mają już niemal 20 lat. Wspominamy je z sentymentem, ponieważ dzisiaj naprawdę trudno o tego rodzaju obrazy. Jakie produkcje zyskały wówczas popularność?

Seriale młodzieżowe: WOW

Z pewnością wielu z nas kojarzy komputerowego wirusa, który przedostaje się do realnego świata, a w dodatku zaprzyjaźnia z małym chłopcem. Wirus, później już w postaci świecącej kuli, jest bardzo mądry i dzięki temu potrafi rozwiązać wiele problemów. Doskonała pamięć oraz wspomniane umiejętności sprawiają, że staje się on łakomym kąskiem dla podstępnego Morgana. Posiada on firmę produkującą gry komputerowe, nic więc dziwnego, że chce, aby WOW trafił w jego ręce. Oczywiście dzisiaj ten serial młodzieżowy może wydawać się nieco zabawny, ponieważ dość nierealnie przedstawia świat komputerów, jednak w latach 90. niewiele osób zwracało na to większą uwagę.

Seriale młodzieżowe: Gwiezdny pirat

Gwiezdny pirat to bardzo popularny serial młodzieżowy z lat 90. Cała akcja opiera się na legendzie o piracie Emilio, który kradnie cenny skarb z planety Athara, po czym ukrywa się w podziemiach. W pościg za nim rusza Hooger. Po tym wydarzeniu słuch o tej dwójce ginie. Wspomniane wydarzenia zostały opisane w książce Żywodąb. Jej autorka zdobywa ogromną popularność i zaprasza do miejscowości Żywodąb grupę dzieci. Kiedy w starej willi pojawia się kolejna grupa młodych ludzi, wszyscy postanawiają zejść do podziemi i poznać tajemnicę Emilio. Udaje im się rozwiązać wiele niesamowitych zagadek i potwierdzić, że opisana legenda jest prawdziwa.

Seriale młodzieżowe: Maszyna zmian

Dwójka opiekunów oraz dzieci chore na alergię wybierają się do sanatorium – tak rozpoczyna się akcja serialu młodzieżowego Maszyna zmian. Choć miejsce wydaje się dość niepozorne, w jednym z pomieszczeń dzieci odnajdują stary fortepian, który prowadzi do podziemi. Zwiedzając to niesamowite miejsce, zauważają niezwykłą maszynę. Właściciel pozostawił film, na którym tłumaczy, że jeżeli coś znajdzie się w jej środku, zostaje zamienione w bliżej nieokreśloną rzecz. Ten stan trwa zawsze do godziny 21:00. Znalezisko rozpoczyna serię nieprzewidzianych zdarzeń.

Seriale młodzieżowe: Tajemnica Sagali

W zamierzchłych czasach Ziemia była rajem, a jej mieszkańcy mieli wszystko, czego tylko pragnęli dzięki Sagali – niezwykłemu kamieniowi, który działał tylko wtedy, kiedy mógł sprawiać dobro. Ludzie jednak zaczęli wykorzystać go w złych celach, dlatego Sagala rozpadła się na wiele części i straciła moc. Całe wieki później jej część trafia w ręce Kuby, który kolekcjonuje kamienie. Domyśla się on, że Sagala znowu staje się bardzo potężna, dlatego przeprowadza się z matką i bratem, aby zarówno oni, jak i kamień zyskali pełne bezpieczeństwo. Kuba poznaje również strażnika Sagali i wyrusza z nim i swoim bratem w podróż w czasie w celu ratowania swojej mamy.

Ponowne obejrzenie wspomnianych seriali młodzieżowych to prawdziwa podróż w czasie. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, naprawdę warto to zrobić, chociażby po to, aby porównać, jak bardzo zmieniła się telewizja dla młodych osób w ciągu ostatnich 20 lat.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów