0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Skuteczne narzędzia do pozycjonowania – ZennoPoster

Wielkość tekstu:

Dobre narzędzie w ręku rzemieślnika pozwala stworzyć naprawdę wyjątkowe rzeczy. Podobnie jest w przypadku SEO-wca, który posiadając odpowiednie narzędzie pracy, może być skuteczniejszy w swoich działaniach i wykonywać obowiązki jeszcze efektywniej. W erze, kiedy informatyka i elektronika ma przed nami coraz mniej tajemnic, wiemy więcej o oprogramowaniach i innowacyjnych rozwiązaniach, wydawałoby się, że wybór dobrego oprogramowania będzie rzeczą prostą. Jak się okazuje, jest zupełnie odwrotnie, a to za sprawą zbyt dużej liczby narzędzi SEO dostępnych na rynku. Z roku na rok pojawia się ich coraz więcej, a my nie wiemy, czy lepiej zaufać sprawdzonym programom, czy zaryzykować i wybrać to, co dopiero wchodzi na rynek. Pod lupę weźmy narzędzie ZennoPoster.

ZennoPoster - jedno narzędzie, wiele możliwości

ZennoPoster ma wielu zwolenników i na forach oraz stronach internetowych można przeczytać na jego temat bardzo dużo pozytywnych opinii. Program został stworzony z myślą o branży SEO i miał ułatwić pracę nie tylko specjalistom, lecz także „szarym” użytkownikom. Jest przez wielu uważany za jedno z najlepszych narzędzi przeznaczonych do pozycjonowania. Doskonale sprawdza się w budowaniu i administrowaniu zaplecza. Na samym początku warto sobie zdać sprawę, jakie możliwości daje nam ZennoPoster. Są to:

 • dodawanie postów na stronę,

 • zakładanie profili, czyli rejestracja na stronach,

 • rejestracja usług,

 • dodawanie masowych komentarzy, wystawianie opinii oraz dodawanie ogłoszeń internetowych,

 • wypełnianie ankiet, możliwość brania udziału w głosowaniu,

 • pobieranie i zapisywanie dowolnych treści,

 • obróbka danych,

 • inne funkcje niezbędne lub ułatwiające pracę marketerom i specjalistom SEO,

ZennoPoster i ciekawe rozwiązania

W obrębie programu mamy dostępnych kilka niezbędnych modułów, które nie tylko warto, ale koniecznie trzeba znać:

 • ProjectMaker - niezwykle intuicyjne, ale złożone narzędzie przeznaczone do projektowania szablonów. Mimo że sam szablon to plik xml, aby nim łatwo zarządzać, potrzebujemy modułu ProjectMaker. Jego największe zalety to wbudowany debuger i możliwość nagrywania akcji poruszania się po przeglądarce. Sama czynność projektowania szablonów jest łatwa i przyjemna, dzięki czemu może sobie z nim poradzić osoba, która ma niewielką wiedzę w tym zakresie. Nagrywając nawigację po konkretnej stronie, pozwala na automatyczne tworzenie diagramu, przy pomocy którego odbywa się projektowanie.

 • ZennoPoster - po stworzeniu szablonów w ProjectMaker, trzeba je w następnej kolejności uruchomić i do tego będziemy potrzebować modułu ZennoPoster. Jest to moduł, który pozwala na otwieranie wielu okien przeglądarki, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Doskonale sprawdza się w naśladowaniu pracy użytkowników internetu. Jest to również niezastąpiony moduł dla osób mających problemy z organizacją. Wbudowany harmonogram umożliwia nam zaplanowanie pracy serwera. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie, kiedy mamy duże zaplecze i chcemy otworzyć kilka szablonów, musimy postarać się o mocny serwer.

 • ProxyChecker - dzięki niemu zbieramy informacje o proxy, filtrujemy, ogólnie mówiąc pozwala na zarządzanie proxy. Wybieramy konkretny szablon i możemy korzystać w nim ze wskazanych przez nas list proxy. Istnieje możliwość dodawania schematów, które będą zbierały proxy z różnych stron.

 • CapMonster - dzięki temu modułowi możemy rozwiązywać captcha. A czym właściwie jest captcha? Jest to technika, która służy jako zabezpieczenie na stronach internetowych. Przede wszystkich uwalnia od spamu, chroni portale przed zakładaniem fałszywych kont, zabezpiecza fora dyskusyjne oraz blogi.

 • CodeCreator - alternatywa dla ProjectMaker, z tą tylko różnicą, że pracujemy na kodach.

Co jeszcze oferuje nam ZennoPoster?

Oprócz podstawowych modułów, które uważa się za obowiązkowe, jest kilka takich, które znacznie ułatwią nam pracę i będą miały znaczący wpływ na efektywność wykonywanych przez nas codziennych czynności:

 • ZenBlog - służy do tworzenia blogów oraz profili web 2.0. Jak działa i jakie drzemią w nim możliwości? Rejestruje konto na platformie, w razie potrzeby aktywuje link z poczty, z dostępnych skórek losuje wygląd bloga, jest odpowiedzialny za udostępnienie pierwszego wpisu i wiele innych. Powstałe blogi można z łatwością katalogować. Sami ustawiamy czas uruchomienia danego zadania, co maksymalnie usprawnia wykonywaną pracę.

 • ZenHost - jest odpowiedzialny za zarządzanie projektami, jak to ma miejsce w przypadku ZenBlog. Przy pierwszym uruchomieniu ZenHost zostaje zaimportowana lista projektów z ZenBlog. Szablony nazywające się jak serwisy hostingowe odpowiadają za zakładanie na nich darmowych kont. Jedno uruchomienie takiego szablonu to założenie jednego konta. Trzeba pamiętać, że niektóre z takich serwisów mają pewne ograniczenia np. jedno konto na 24 godziny.

 • Szeptacz - zestaw przeznaczony do marketingu szeptanego. Pozwala również na zdobywanie linków z for internetowych. Automatyczne wyszukiwanie tematów sprawia, że możemy z łatwością zdobyć pierwszy post.

 • Sprawdzanie aktywności swoich stron - niewielki szablon, który może sprawić, że będziemy mogli popracować nad sprawnym działaniem swoich plików. Niby niewielka rzecz, ale może mieć kluczowe znaczenie.

 • Voter - bardzo przydatny szablon służący do głosowania, czyli zaznaczania kciuka w górę lub dół. Już w pierwszym etapie możemy oddawać swoje głosy, a co więcej możemy ustawić liczbę kliknięć. Po takiej nauce głosowania, ustawiamy szablon, który będzie odpowiedzialny za głosowanie.

ZennoPoster nie jest jedynym narzędziem godnym uwagi i odgrywającym kluczową rolę w branży SEO. Każdy specjalista ma swoje programy, na których chętnie pracuje i wcale nie muszą być one znane i cenione przez kolegów z branży. ZennoPoster ma groźną konkurencję na tym polu. Na uwagę zasługują:

 • SeoLight z dodatkowo zbudowanym słownikiem synonimów,

 • Publiker pozwalający na obsługę dużej liczby skryptów katalogów,

 • XRummer, bez którego wielu nie wyobraża sobie pozycjonowania. Jego przydomek „softer spamerów” nie został mu jednak nadany bezpodstawnie i dlatego niektórzy nie traktują go już jak prawdziwego lidera w narzędziach SEO,

 • Scrapebox posiadający bardzo rozbudowane opcje selekcjonowania miejsc, gdzie ma pojawić się konkretny wpis,

 • SEO Adder z automatycznym katalogowaniem i rejestracją profili użytkowników.

Bez dobrego narzędzia żaden specjalista SEO nie będzie w stanie skutecznie i efektywnie wykonywać swojej pracy. ZennoPoster ma ogromny potencjał i daje szeroką gamę możliwości, dlatego tak chętnie jest wybierany przez specjalistów z tej branży.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów