0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-04-15

Artykuły:

Odszkodowanie za opóźnienie lotu zgodnie z prawem UE: Ile wynoszą i jak je uzyskać?

Opóźnienie lotu może być niezwykle stresujące, często również nasz plany wycieczkowe mogą się przez to dość diametralnie zmienić. Czy można wówczas ubiegać się o odszkodowanie za lot? Ile może ono wynosić? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej informacji!

15 kwietnia 2024

Częste nadgodziny w biurze rachunkowym - jak to zmienić?

Nadgodziny w biurze rachunkowym to już dla Ciebie norma a zaplanowanie dłuższego urlopu to tylko marzenie? Czy wiesz, że możesz poprawić efektywność pracy w Swoim biurze i tym samym zmniejszyć liczbę nadgodzin? Jak to zrobić? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

15 kwietnia 2024

Minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2024 roku

Kilka lat temu wprowadzono minimalną stawkę godzinową dla pracowników na umowie zlecenie. Od nowego roku uległa ona waloryzacji. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa w 2024 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 kwietnia 2024

ZUS Z-3 - wszystko na temat tego zaświadczenia

ZUS Z-3 to zaświadczenie potrzebne do ustalenia prawa do zasiłku. Kto, gdzie i kiedy powinien go złożyć? Jak wypełnić ten druk? Jakie wynagrodzenie wpisać do tabeli? Wszystko na temat zaświadczenia ZUS-Z3 znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź koniecznie!

15 kwietnia 2024

Zwolnienie dyscyplinarne za posiadanie przez pracownika narkotyków w pracy

Zdarza się, że po narkotyki sięgają przykładni pracownicy. Co jednak może zrobić pracodawca w sytuacji, kiedy stwierdzi posiadanie przez pracownika narkotyków w pracy? Odpowiedź znajduje się w tym artykule.

15 kwietnia 2024

Podstawa wymiaru składek - wysokość składek ZUS przedsiębiorcy i pracownika

Każdy pracodawca jest zobowiązany do opłacania składek ZUS za siebie jako przedsiębiorcę oraz za swoich pracowników. Od czego zależy wysokość składek? Ile wynosi podstawa wymiaru składek? Jak je obliczyć? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi!

15 kwietnia 2024

Wydatki o charakterze osobistym w kosztach firmowych

Podatnik może ująć w kosztach firmowych jedynie te wydatki, które mają związek z prowadzoną przez niego działalnością czyli związane są z uzyskaniem przychodu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie wydatki o charakterze osobistym można ująć w kosztach.

15 kwietnia 2024

Stawki podatkowe VAT jakie obowiązują w 2024 roku

Czy wiesz, jakie występują w Polsce stawki podatkowe VAT? Poznaj podstawą wysokość stawki VAT oraz dowiedz się, kiedy możliwe jest stosowanie stawek obniżonych czy nawet 0% i jaki wpływ na stawki podatkowe VAT ma tarcza antyinflacyjna w 2024 roku!

15 kwietnia 2024

Działalność nierejestrowana - czym jest i ile wynosi limit w 2024 roku?

Zgodnie z obowązującymi przepisami dozwolone jest prowadzenie działalności nierejestrowanej. Na czym polega działalność nierejestrowana? Jak rozliczać ZUS, PIT oraz VAT w momencie jej prowadzenia? Czy należy wystawiać faktury sprzedaży? Sprawdź!

15 kwietnia 2024

Podatek VAT od opłaty za plastikowe opakowania - czy jest konieczny?

Od 1 stycznia 2024 w Polsce obowiązuje nowa opłata za jednorazowe produkty z tworzyw sztucznych. Czy podatek VAT od opłaty za plastikowe opakowania jednorazowe powinien być naliczony? Sprawdź czytając nasz artykuł!

15 kwietnia 2024

Dotacje dla firm z województwa pomorskiego - jakie są możliwości?

Dotacje dla firm z województwa pomorskiego mają być przeznaczone m. in. na rozwój przedsiębiorczości, ochronę zasobów środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Jakie jeszcze są możliwości wykorzystania środków? Przeczytaj!

15 kwietnia 2024

Numer KSeF w płatnościach - czy jest obowiązek go podawania?

W związku z nadchodzącym KSeF zmieniły się przepisy dotyczące dokonywania przelewów Podatnicy będą musieli podawać numer KSeF w płatnościach. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o tym obowiązku!

15 kwietnia 2024

Dodatkowe opłaty leasingowe - jakie może nałożyć leasingodawca?

Umowa leasingowa to również dodatkowe opłaty leasingowe, które często potrafią przysporzyć nas o zawrót głowy. Ile tak naprawdę mogą wynieść oraz jakich należy się spodziewać? Przeczytaj artykuł, aby poznać odpowiedzi na pytania!

15 kwietnia 2024

Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca?

Wysokość składki zdrowotnej u przedsiębiorcy, który jako formę opodatkowania wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych zależy od osiągniętych przychodów. Czy wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca jest skomplikowane? Przekonaj się!

15 kwietnia 2024

Kwota wolna od podatku w Polsce w 2024 roku

Kwota wolna od podatku to zagadnienie dotyczące jednej ze zmian, które z korzyścią odczuwają podatnicy rozliczający się na zasadach skali podatkowej. Na przestrzeni lat kwota wolna od podatku wzrosła ponad trzykrotnie. Ile będzie wynosić w 2024 roku?

15 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów