0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-04-16

Artykuły:

Płaca minimalna w 2024 roku

Płaca minimalna wzrosła aż dwa razy w 2024 r. Na co wpłynęło zwiększenie wynagrodzenia minimalnego? Jak kształtują się koszty zatrudnienia pracowników? Jakie składki zapłacą przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 kwietnia 2024

Kontrolne badania lekarskie i testy psychologiczne dla kierowcy powracającego ze zwolnienia lekarskiego

Badania kontrolne dla kierowcy powracającego ze zwolnienia lekarskiego obejmują badanie lekarskie oraz testy psychologiczne. Kontrolne badania lekarskie dla kierowcy który powraca ze zwolnienia nie są obligatoryjne w każdym przypadku. Sprawdź to!

16 kwietnia 2024

Roczna składka zdrowotna - zasady wyliczania

Po dokonaniu rocznego rozliczenia składki zdrowotnej mogą wyjść nadpłaty lub niedopłaty. Czy roczna składka zdrowotna pomniejszana jest o wpłaty dokonywane w ciągu roku? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat rocznych rozliczeń składki zdrowotnej!

16 kwietnia 2024

Świadczenia chorobowe za okres pobytu w szpitalu

W przypadku niezdolności do pracy, każda osoba, która podlega ubezpieczeniu chorobowemu ma zagwarantowane świadczenia chorobowe za okres pobytu w szpitalu. Dowiedz się, jaki zasiłek przysługuje w przypadku pobytu pracownika w szpitalu!

16 kwietnia 2024

Korekta pliku JPK V7 a termin zwrotu VAT - czy ulega wydłużeniu?

W przypadku rozliczenia VAT i nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, podatnik ma prawo do uzyskania zwrotu na rachunek bankowy. Taki zwrot odbywa się w określonym terminie - korekta pliku JPK V7 a termin zwrotu VAT - czy ulegnie wydłużeniu?

16 kwietnia 2024

Opodatkowanie cesji umowy deweloperskiej podatkiem od spadków i darowizn

Umowa deweloperska, wiążąca się z budową i przeniesieniem własności nieruchomości, może zostać przekazana innej osobie. Czy w takiej sytuacji konieczne jest opodatkowanie cesji umowy deweloperskiej podatkiem od spadków i darowizn przez nabywcę? Sprawdź!

16 kwietnia 2024

Wykup nieruchomości z użytkowania wieczystego przez przedsiębiorcę

Od kilku lat użytkowanie wieczyste jest sukcesywnie przekształcane w prawo własności. Jak wygląda wykup nieruchomości z użytkowania wieczystego? Czy jest ono ograniczone w czasie? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się!

16 kwietnia 2024

Paragon w walucie obcej a różnice kursowe

Rozliczenie kosztu może się odbyć na podstawie paragonu fiskalnego. W momencie, gdy jest to paragon w walucie obcej mogą pojawić się wątpliwości dotyczące rozliczenia różnic kursowych. Dowiedz się z artykułu w jaki sposób rozliczyć taki paragon!

16 kwietnia 2024

Działalność gospodarcza - rozliczenia z urzędem skarbowym na gruncie PIT

Działalność gospodarcza to dobra forma zarobkowania, którą wybiera coraz więcej osób, rezygnując z pracy na etacie. Jak zacząć własny biznes? W jaki sposób zarejestrować działalność i jaką formę opodatkowania wybrać? Przeczytaj w artykule.

16 kwietnia 2024

Jak sprawdzić NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej?

Numer NIP służy do dokonania identyfikacji podatnika. Zastanawiasz się, jak sprawdzić NIP zarówno swój, jak i swojego kontrahenta? Czy wiesz, że obecnie możesz też zweryfikować NIP osoby prywatnej? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak tego dokonać!

16 kwietnia 2024

Wykreślenie spółki z o.o. z KRS – co z długami spółki?

Spółka z o.o. jako odrębny byt prawny odpowiada samodzielnie za zobowiązania. Wykreślenie spółki z o.o. z KRS kończy jej istnienie, choć mogą pozostać pewne obszary, w których może działać. Co w przypadku gdy spółka miała długi? Kto odpowiada? Sprawdź!

16 kwietnia 2024

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w działalności gospodarczej

Kasa fiskalna w działalności staje się coraz bardziej powszechna. Zwolnienia z posiadania kas rejestrujących są stopniowo odbierane kolejnym grupom przedsiębiorców. Kogo dotyczy obowiązek posiadania kasy fiskalnej, a kto może korzystać ze zwolnienia?

16 kwietnia 2024

W jaki sposób ująć koszty transportu na fakturze sprzedaży?

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż wysyłkową ponoszą wydatki związane z transportem, którymi często obciążają nabywcę. Jednak sposób opodatkowania kosztów wysyłki nie jest jednoznaczny. Dowiedz się, jak wykazać koszty transportu na fakturze sprzedaży!

16 kwietnia 2024

Nowy, wyższy limit zwolnienia z VAT w 2025 roku!

Niektórzy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT. W przypadku zwolnienia podmiotowego obowiązuje limit zwolnienia z VAT. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że limit ten wzrośnie. Od kiedy i ile będzie wynosić? Sprawdź!

16 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów