0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: dzialalnosc-nierejestrowana

Artykuły:

Limit przychodu dla działalności nierejestrowanej w 2023 roku!

Zgodnie z bieżącymi przepisami, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrósł również limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Czy wiesz ile wynosi limit przychodu w 2023 roku do wysokości którego nie trzeba zakładać działalności gospodarczej?

30 maja 2023

Działalność nierejestrowana - czym jest i co mówi o niej ustawa?

Zgodnie z obowązującymi przepisami dozwolone jest prowadzenie działalności nierejestrowanej. Na czym polega działalność nierejestrowana? Jak rozliczać ZUS, PIT oraz VAT w momencie jej prowadzenia? Czy należy wystawiać faktury sprzedaży? Sprawdź!

9 lutego 2023

Działalność nierejestrowana a kwota wolna od podatku

Działalność nierejestrowana jest to uproszczona forma działalności którą podatnicy chętnie wykorzystują. Taka forma działalności podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Czy działalność nierejestrowana może skorzystać z kwoty wolnej od podatku?

6 lutego 2023

NIP-7 - czy trzeba go złożyć prowadząc działalność nierejestrowaną?

Działalność nierejestrowana to specyficzna forma aktywności gospodarczej. Osoba prowadząca działalność nierejestrowaną podlega mniejszej ilości formalnych obowiązków, które nakładane są na przedsiębiorców. Sprawdź, czy taka osoba powinna złożyć NIP-7!

26 stycznia 2023

Amortyzacja w działalności nierejestrowanej - czy jest możliwa?

Osoba prowadząca działalność nierejestrowaną może wykorzystywać w związku z prowadzoną działalnością określone składniki majątku rzeczowego. Czy możliwa jest amortyzacja w działalności nierejestrowanej? Czy odpisy amortyzacyjne stanowią koszty podatkowe?

19 stycznia 2023

Działalność nierejestrowana dla obcokrajowców a zeznanie roczne

Prowadząc działalność gospodarczą nie ma obowiązku rejestracji jej w CEIDG, a obowiązki względem organów są mniejsze. W artykule omawiamy zagadnienie jakim jest działalność nierejestrowana dla obcokrajowców w Polsce - czy jest to możliwe? Sprawdźmy!

11 stycznia 2023

Sprzedaż e-booków w ramach działalności nierejestrowanej

E-booki to książki w formie cyfrowej, które coraz bardziej zyskują na popularności. W związku z tym pojawia się pytanie, jak opodatkować sprzedaż e-booków? Czy dopuszczalna jest ich sprzedaż poprzez działalność nierejestrowaną? Czytaj więcej w artykule!

21 grudnia 2022

Działalność nierejestrowana a praca świadczona osobiście

Praca wykonywana osobiście utożsamiana jest z działalnością nierejestrowaną. Czy praca wykonywana osobiście to działalność nierejestrowana? Kiedy mowa o działalności nierejestrowanej oraz jakie są jej limity? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

1 grudnia 2022

Ulgi na start - korzyści dla początkujących przedsiębiorców

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z ulgi na start? Czym jest i czy warto założyć działalność nierejestrowaną? Przeczytaj i dowiedz się, jakie ulgi przysługują początkującym przedsiębiorcom oraz co zrobić aby móc z nich skorzystać!

25 października 2022

Połączenie pracy na etacie z działalnością nierejestrowaną - czy jest możliwe?

Połączenie własnej działalności gospodarczej z pracą na etacie jest realne. Jednak nie każdy chce zakładać własną działalność gospodarczą. Sprawdź czy jest możliwe połączenie pracy na etacie z działalnością nierejestrowaną!

23 maja 2022

Działalność nierejestrowana a NIP - czy jest konieczny?

Zaczynasz prowadzić działalność nierejestrowaną i nie wiesz czy musisz posiać NIP? Może wystarczy posługiwać się PESEL-em bądź nie potrzebny ci numer identyfikacyjny wcale? W artykule opisujemy jaki związek ma działalność nierejestrowana a NIP!

20 maja 2022

Działalność nierejestrowana - jak założyć?

Zakładanie firmy wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem i niepewnością, czy się uda. Czy Twój pomysł na biznes ma szansę wybić się na rynku? Czy będziesz mieć klientów? Działalność nierejestrowana to odpowiedź na te pytania. Sprawdź, jak ją założyć!

24 lutego 2022

Ulga na start a działalność nieewidencjonowana

Ulga na start jest skierowana do przedsiębiorców. Korzystający z niej przedsiębiorcy zwolnieni są z opłacania składek społecznych. Jednak czy ulga ta przysługuje kiedy prowadzona jest działalność nieewidencjonowana? Sprawdź to!

15 lutego 2022

Składki ZUS w działalności nierejestrowanej

Podleganie ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu jest obowiązkowa dla zdecydowanej większości przedsiębiorców. Jak wygląda kwestia rozliczania składek ZUS w działalności nierejestrowanej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule!

24 stycznia 2022

Przejście z działalności nierejestrowanej na działalność gospodarczą

Działalność nierejestrowana jest bardziej uproszczona niż działalność gospodarcza. Przejście z działalności nierejestrowanej na działalność gospodarczą pojawia się w momencie przekroczenia limitu przychodu.

6 września 2021

Działalność nierejestrowa - brak obowiązku rejestracji drobnej firmy

Działalność nierejestrowa to możliwość założenia firmy na próbę. Dotyczy osób, które miesięcznie uzyskują przychody nie wyższe niż 50% minimalnej krajowej. Dzięki zmianom ogłoszonym przez Konstytucję biznesu legalne dorabianie pieniędzy będzie możliwe!

13 marca 2019

Działalność nierejestrowana zwolniona z VAT czy podlegająca VAT

Działalność nierejestrowana jest jedną z nowości, która została wprowadzona w 2018 roku. Czy prowadząc tego typu działalność przedsiębiorca może skorzystać ze zwolnienia na gruncie podatku VAT? Kiedy i jak dokonać rejestracji jako czynny podatnik VAT?

4 grudnia 2018

Czynności sporadyczne a konieczność założenia działalności

Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej niejednokrotnie wykonują pewne czynności sporadyczne, w wyniku których osiągają przychody. Wówczas należy ustalić czy prowadzone przez tą osobę działania zobowiązują do rejestracji działalności.

10 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów