0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

33 wyniki dla tematu: likwidacja-dzialalnosci

Artykuły:

Prywatny majątek wykorzystywany do celów działalności gospodarczej

Czy prywatny majątek może podlegać ewidencji w środkach trwałych? Jak dokonać jego prawidłowej wyceny oraz amortyzacji? Jak postępować w przypadku decyzji o likwidacji bądź wycofaniu majątku prywatnego z przedsiębiorstwa. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 października 2023

Likwidacja działalności gospodarczej - jakich obowiązków należy dopełnić?

Likwidacja działalności gospodarczej wymusza na przedsiębiorcach dopełnienia kilku obowiązków m.in. złożenia wniosku CEIDG-1, czy sporządzenia spisu z natury. Sprawdź, jakie dodatkowe dokumenty należy przygotować w przypadku likwidacji działalności!

5 września 2023

Wycofanie kasy fiskalnej z działalności a obowiązki formalne

Czy wiesz, jakie są wymagane czynności formalne po zaprzestaniu korzystania z kasy fiskalnej? Sprawdź, co zrobić w związku z wycofaniem kasy i czy wycofanie kasy fiskalnej z działalności powoduje obowiązek zwrotu ulgi na jej zakup! Dowiedz się więcej!

31 sierpnia 2023

Likwidacja działalności - kiedy rozwiązać umowy z pracownikami?

Przedsiębiorca, w przypadku likwidacji działalności, powinien rozwiązać umowę o pracę ze wszystkimi pracownikami. Z jaką datą należy wręczyć pracownikom wypowiedzenie? Czy rozwiązanie umowy i likwidacja działalności powinny zbiegać się w czasie? Sprawdź!

27 lipca 2023

Likwidacja działalności a zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej

Likwidujesz działalność? Zastanawiasz się, jak należy wykazać zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej w strukturze pliku JPK_V7? Sprawdź!

22 czerwca 2023

Likwidacja działalności - co zrobić z towarem handlowym?

Likwidacja działalności to nie łatwy temat dla przedsiębiorcy. Często z dniem likwidacji na stanach magazynowych pozostają jeszcze towary, które nie zostały sprzedane. Co z nimi zrobić? Czy możemy je sprzedać czy może przekazać jako darowiznę? Przeczytaj!

24 kwietnia 2023

Likwidacja działalności - formularz CEIDG-1 wraz z omówieniem

Likwidacja działalności związana jest z kilkoma formalnościami, jakie przedsiębiorca ma obowiązek dopełnić. Jednym z nich jest konieczność aktualizacji formularza CEIDG-1. Dowiedz się, jak we właściwy sposób wypełnić CEIDG-1 przy likwidacji działalności!

4 lutego 2022

Likwidacja i ponowne rozpoczęcie działalności a rejestracja do VAT

Nie ma prawnych przeszkód, aby przedsiębiorca zlikwidował działalność gospodarczą i rozpoczął prowadzenie nowej. Likwidacja i ponowne rozpoczęcie działalności – czy należy dokonać kolejnej rejestracji na potrzeby podatku VAT? Odpowiadamy w artykule!

4 stycznia 2022

Likwidacja działalności i darowizna towaru – podatek VAT i PIT

Decyzja o zaprzestaniu wykonywania działalności gospodarczej generuje pewne zobowiązania fiskalne. W artykule przeanalizowaliśmy, Jakie obowiązki na gruncie PIT i VAT ma dla przedsiębiorcy likwidacja działalności gospodarczej oraz darowizna towaru!

8 października 2021

Likwidacja działalności podczas jej zawieszenia na gruncie podatkowym

Zdarza się, że prowadzenie działalności gospodarczej przerasta przedsiębiorców, przez co decydują się na jej zawieszenie bądź likwidację. Dowiedz się, z jakimi obowiązkami na gruncie podatkowym wiąże się likwidacja działalności podczas jej zawieszenia.

6 października 2021

Jak nie płacić VAT od remanentu, likwidując firmę?

Czy można się uchronić przed obowiązkiem zapłaty podatku? Jak doprowadzić do sytuacji, w której końcowym spisem z natury nie byłyby objęte żadne towary? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak nie płacić vat od remanentu.

31 sierpnia 2021

Likwidacja działalności gospodarczej nie musi być skomplikowana

Przedsiębiorca likwidując swoją działalność gospodarczą musi się liczyć z dopełnieniem szeregu formalności związanych z tym procesem. Aby dowiedzieć się jak wygląda prawidłowo przeprowadzona likwidacja działalności gospodarczej przeczytaj artykuł!

14 lipca 2021

Likwidacja działalności u podatnika rozliczającego się metodą kasową

Przedsiębiorca zarówno zakładając jak i likwidując działalność gospodarczą musi dokonać szeregu czynności. Z tego artykułu dowiesz się jak powinna przebiegać likwidacja działalności u podatnika rozliczającego się metodą kasową. Przeczytaj i dowiedz się!

8 czerwca 2021

Remanent likwidacyjny w firmie a podatek VAT

Likwidacja działalności wiąże się z koniecznością sprawdzenia i sporządzenia dokumentów odzwierciedlających posiadane przez składniki majątku, od których przysługiwało prawo do odliczenia VAT. Sprawdź, jakie elementy musi zawierać remanent likwidacyjny!

7 stycznia 2021

Remanent likwidacyjny a środki trwałe

Remanent likwidacyjny należy sporządzić w przypadku likwidacji działalności gospodarczej! Jak w takim przypadku ująć w nim środki trwałe? Jakie skutki na gruncie VAT wywołuje likwidacja działalności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej w tym temacie!

23 grudnia 2020

Likwidacja działalności gospodarczej a ustanie obowiązku ubezpieczeń

Czy likwidacja działalności gospodarczej generuje ustanie obowiązku ubezpieczeń? Co w przypadku zawieszenia działalności. Jakich obowiązków należy dopełnić przy zawieszeniu oraz likwidacji działalności? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

9 grudnia 2020

Majątek likwidacyjny spółki kapitałowej – wydanie wspólnikom

Postęp technologiczny, zmiana koniunktury czy konkurencja to problemy z jakimi muszą się zmierzyć przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Czy czynniki te mogą doprowadzić do likwidacji działalności? Czym jest majątek likwidacyjny? Sprawdź!

19 marca 2020

Najem nieruchomości po likwidacji działalności – kwestia podatku VAT

Zdarza się, że po zakończeniu działalności gospodarczej, w posiadaniu podatnika pozostają składniki majątku, które dotychczas wykorzystywano w firmie i są to m.in. nieruchomości. Sprawdź, czy możliwy jest najem nieruchomości po likwidacji działalności!

24 lutego 2020

Faktury otrzymane po likwidacji działalności - jak rozliczyć?

Z różnych przyczyn przedsiębiorcy decydują się na likwidację działalności. Zdarza się, że po likwidacji działalności przedsiębiorca otrzymuje jeszcze faktury od kontrahentów. Czy faktury otrzymane po likwidacji działalności można rozliczyć? Odpowiadamy!

10 lipca 2019

Informacja o dokonanym spisie z natury - wzór z omówieniem

Czynni podatnicy VAT, którzy zaprzestaną wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, zobowiązani są sporządzić spis z natury. Dowiedz się, co powinna zawierać informacja o dokonanym spisie z natury. Pobierz wzór dokumentu w formacie doc lub pdf.

10 lipca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów