0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zarabianie w Internecie - czy to w ogóle możliwe?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Marzy Ci się praca w domu. Za oknem leje jak z cebra, a Ty nie musisz lecieć do biura. Wolałbyś siedzieć w domu i zarabiasz. Wstajesz kiedy chcesz, sam sobie określasz przerwy, a do tego pracujesz ile dusza zapragnie. Okazuje się, że to nie są tylko czcze marzenia. Można siedzieć w domu i zarabiać. Tylko jak? Otóż w dobie wszechobecnego Internetu właśnie on Ci w tym pomoże. Bo dlaczego miałbyś nie skorzystać z jego dobrodziejstw? W końcu codziennie masz do niego dostęp, więc wystarczy połączyć przyjemne z pożytecznym. Czy zarabianie w Internecie jest możliwe?

Jednak zanim zdecydujesz się na zarabianie przez Internet i odetniesz inne źródła finansowe – trzy razy dobrze się zastanów, bo to nie jest praca dla każdego. Ten rodzaj pracy wymaga od człowieka przede wszystkim czujności i cierpliwości. Sieć jest rozległym konstruktem i istnieją w niej także oszuści, którzy pożywiają się naiwnymi duszyczkami, mamiąc je obiecującymi hasłami w stylu: „Zarób dużo i szybko przez Internet”. Takie przypadki nie są pojedyncze i prawnie nie można je nazwać oszustwami, nie mówią niczego niezgodnego z prawdą, tylko ubierają ją w ładne, nieco przekoloryzowane słówka.

Niemniej przez Internet, omijając szerokim łukiem oszustów, można zarobić. Trzeba tylko wiedzieć jak i nie nastawiać się na zarabianie kokosów, które spłyną w pierwszym tygodniu pracy. Zarabianie w Internecie to praca dla wytrwałych, bo wymaga dużej dawki samozaangażowania. Jest trudna, ale wszakże i możliwa.

Zarabianie w Internecie - zagrożenia

Na początek kilka zagrożeń, które będę na Ciebie czyhać, kiedy podejmiesz decyzję, że zarabianie w Internecie jest dobrym rozwiązaniem.

Wysyłanie e-maili – to żmudna i mało opłacalna praca. Pieniądze są z niej marne, mocno poniżej średniej krajowej. Ponadto pojawia się zagrożenie w postaci dodania adresu IP do czarnych list, co odcina momentalnie drogę do późniejszych ewentualnych kontaktów. Co więcej, wysyłając takie „spamy”, to Ty prawnie będziesz za nie odpowiadać, a kary są realne i dość spore.

Obiecujące nagłówki ofert – nie daj się na nie nabrać. Czy hasła: „Szybka i łatwa kasa w Internecie, „Potrzebujesz pieniędzy, zajrzyj tutaj i zarób”, „Hit w Internecie, już teraz możesz zarobić” są wiarygodne? Oczywiście, że nie, zwłaszcza jeśli zawierają błędy ortograficzne. I właściwie niczego nie obiecują, więc nie ma sensu tracić czasu na takie oferty. Trzeba korzystać z ofert tylko sprawdzonych i znanych firm.

Konkursy, nagrody itp. – otwierasz stronę i nagle pojawia się ogromny nagłówek: „Wygraj 1 tys. zł, wystarczy, że >tu< klikniesz” lub „Jesteś naszym 100 gościem, to nie żart! Mamy dla Ciebie nagrodę!”. Dla jednych takie nagłówki są irytujące, inni natomiast nabierają się na nie. A przecież wystarczy chwilę się nad sprawą zastanowić. Jaka jest realna szansa na wygraną? Otóż właściwie żadna. Zatem po co tracić czas na klikanie w banery, wypełnianie danych niby potrzebnych do wysyłki nagrody, które w efekcie trafiają, w najlepszym wypadku, na listę mailingową, a z tej z kolei generowane są całe tabuny spamów.

Zagrożeń jest oczywiście więcej, ale wyżej wymienione są najważniejsze i sugerują stworzenie tablicy informacyjnej dla osób chcących zarabiać w Internecie: „naiwnym wstęp wzbroniony”. Istnieją przecież sposoby, które gwarantują pewny zarobek i to w wielu dziedzinach. Wystarczy trochę się rozejrzeć, zasięgnąć informacji i nie zadawać pytania: „Czy zarabianie w Internecie jest opłacalne?”. Jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie, najpewniej jest oszustem, bo to sprawa indywidualna i relatywna.

Pamiętaj: zarabianie w Internecie jest darmowe! Do tego możesz mieszkać w dowolnej części świata, być w dowolnym wieku i bez wykształcenia.

Zarabianie w Internecie - programy partnerskie

Programy partnerskie to jedna z lepszych opcji na zarabianie w Internecie. Programy takie polegają na symbiotycznym zarabianiu. Obecnie w Internecie jest ich wiele, jednak warto wybierać te z najciekawszą ofertą. Przy współpracy partnerskiej powinieneś założyć swoją stronę, portal lub serwis. Następnie umieszczasz na nich banner, link lub zakładkę firmy, z której programu korzystasz. Nic na tym nie tracisz, a możesz tylko zarobić. Takie firmy mogą płacić Ci za każde kliknięcie w ich banner umieszczony na Twojej stronie lub za zakup jakiegoś produktu dokonanego przez konsumenta, który uprzednio przemierzył następującą drogę:

Twoja strona-> banner firmy-> ich strona-> zakup towaru

Oczywiście im bardziej profesjonalna i popularna jest Twoja strona, tym więcej zarabiasz (średnio wynagrodzenie wynosi 20 proc. ze sprzedaży). Korzyści z takiego partnerstwa są oczywiście obopólne – firma zyskuje świadomość marki wśród potencjalnych klientów oraz zarabia na sprzedaży, a Ty dostajesz wynagrodzenie za doprowadzenie do tego.

Jednak pamiętaj, żeby nie zasypywać swojej strony bannerami, bo to odpycha czytelników. Strona powinna pozostać przejrzysta. Jeśli korzystasz z zakładki – firma dostarcza Ci tematyczne artykuły, Ty na swojej stronie tworzysz odrębną zakładkę dla nich i je tam publikujesz – pamiętaj, żeby artykuły merytorycznie zgadzały się z tematyką strony. Do jednych z najbardziej popularnych programów partnerskich należy Google Adsense.

Program partnerski Google Adsense

Google Adsens to obecnie jeden z bardziej znanych i powszechnych programów partnerskich. Dostępny w polskiej wersji językowej. Zarabiasz na Internautach, którzy klikają w bannery i linki umieszczone na Twojej stronie. Minimalna wypłata to w zależności od waluty raportów na koncie 100 dolarów lub 300 zł. Rejestracja w programie jest prosta, a Google ma 3 dni na zaakceptowanie lub niezaakceptowanie Twojej strony. Dzięki temu programowi masz szansę na zarobienie naprawdę sporej sumy pieniędzy, jednak musisz nauczyć się, jak z niego korzystać, a z czasem możesz naprawdę sporo zarobić.

Kilka ważnych zasad związanych z programem:

  • nie klikaj sam w reklamy google, bo stracisz konto;
  • dobieraj reklamy tak, żeby pasowały do Twojej witryny;
  • nikogo nie namawiaj do klikania, internauci muszą to robić dobrowolnie.

Obecnie programów partnerskich jest mnóstwo w Internecie. Organizują je największe portale biznesowe w Polsce, banki, sklepy internetowy, producenci itd. Dlatego jeśli dobrze się rozejrzysz na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i poruszanej na twoich portalach tematyce.

Zarabianie w Internecie - zakłady sportowe

Na tej formie internetowego zarobku spoczywa pewne ryzyko – utrata postawionych pieniędzy. Jednak dla kogoś kto interesuje się sportem, ma z nim codziennie do czynienia i czuje się w tym temacie jak przysłowiowa ryba w wodzie – to doskonały sposób na zarobienie konkretnych sum pieniędzy. Typować wyniki sportowe może każdy, kto skończył 18 lat – 24 godziny na dobę, do tego kilka minut przed rozpoczęciem spotkania lub w trakcie jego trwania, nie wychodząc z domu, co decyduje o popularności zakładów internetowych. Ponadto wygrane nie są opodatkowane, a minimalne stawki zakładów zaczynają się już od kilkudziesięciu groszy, do tego dochodzą promocje i bonusy.

Zasady dobrego obstawiania:

  • nie znasz się na sporcie, nie obstawiaj;
  • nie panikuj po pierwszej przegranej i nie obstawiaj na siłę na kolejnych zakładach sumy, która straciłeś;
  • analizuj wyniki i formę drużyny.

Generalnie na podobnej zasadzie działa Giełda – kupujesz akcje spółek lub funduszy i czekasz aż wzrośnie ich wartość, oczywiście zakładasz pewien stopień ryzyka, że te pieniądze możesz stracić. Jednak, aby grać na Giełdzie trzeba posiadać gruntowną wiedzę na temat danych spółek oraz ich prognoz. Jeśli nie posiadasz takiej wiedzy, lepiej skorzystaj z pomocy eksperta.

Zarabianie w Internecie - surfbar

Zdecydowanie najwygodniejsza forma zarabiania przez Internet. Wystarczy zainstalować programik, który wyświetla nieduży banner reklamowy na Twoim monitorze, a Ty w tym czasie robisz to co zawsze – surfujesz po Internecie. Aby pieniądze zostały wypłacone na konto trzeba zarobić minimum 30 zł. Ilość surfbarów może być nieograniczona. Nie musisz także cały czas siedzieć przy komputerze, wystarczy, że co parę godzin wpiszesz kod pojawiający się na ekranie i tym samym wznowisz wyświetlanie reklam.

Wciąż niewiele osób korzysta z internetowej formy zarabiania pieniędzy, bojąc się, że mogą zostać oszukani. Z kolei inni rezygnują, bo wydaje im się, że muszą wnieść jakiś wkład finansowy, co jest bzdurą w przypadku programów partnerskich i surfbarów. Jeśli chodzi o zakłady i Giełdę to decyzja jest dobrowolna, a suma pieniędzy przeznaczona na ten cel zależy całkowicie od osoby decydującej się na ten krok.

Wybierając zarabianie w Internecie należy dokładnie zapoznać się z wszystkimi jego niuansami i wybrać odpowiednią dla siebie formę. Najprostszy jest oczywiście surfbar. Ponadto wyżej wymienione sposoby zarabiania w Sieci to tylko nieliczne z wielu, bo przecież można zarabiać na wypełnianiu ankiet, na freelancingu, handlu itp. Jeśli dobrze opanuje się wiedzę związaną z przypływem gotówki z takiego źródła finansowego, to jest nadzieja, że to źródło nigdy nie wyschnie, a Ty z czasem zaczniesz zarabiać naprawdę potężne sumy pieniędzy. Wystarczy odrobina cierpliwości.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów