Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Zeznania roczne w pigułce - o czym nie wolno zapomnieć?

Zbliża się termin corocznego rozliczenia przychodów z urzędem skarbowym. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę składając zeznania roczne? Jakie są różnice w zeznaniach rocznych w różnych formach opodatkowania? Wyjaśniamy w artykule!

23 lutego 2021

Księgowość firm

Usługa Twój e-PIT czyli rozliczenie zeznania rocznego przez urząd

Deklarację roczną może wykonać za Ciebie urząd. Wprowadzona usługa Twój e-PIT ułatwia złożenie zeznania rocznego, które może odbyć się bez większej ingerencji podatnika. Na czym będzie polegać i dla jakich formularzy będzie obowiązywać? Sprawdź!

28 stycznia 2021

Ordynacja podatkowa

PIT przez Internet - jak rozliczyć i przygotować do złożenia?

Każdy podatnik ma obowiązek złożenia rocznej deklaracji PIT. Aby uniknąć stania w kolejkach na poczcie czy w urzędzie skarbowym PIT można wysłać przez internet. Jak sprawnie i szybko wysłać PIT przez internet? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

31 grudnia 2020

Podatek VAT

Odliczenie VAT w JPK V7 – faktury z częściowym prawem lub bez prawa do odliczenia VAT

JPK V7 zawiera dane z rejestru VAT zakupów i sprzedaży. W jaki sposób następuje odliczenie VAT w JPK V7 faktur z częściowym prawem do odliczenia VAT? Czy należy w nim wykazywać wartość niepodlegającą opodatkowaniu z faktur bez prawa do odliczenia VAT?

14 grudnia 2020

Ordynacja podatkowa

NIP na paragonie od 1 stycznia 2020 r. – stosowanie w praktyce

Od 1 stycznia 2020 roku prowadząc sprzedaż na kasie fiskalnej, musisz wiedzieć, czy nabywca dokonuje zakupu jako osoba prywatna, czy firma. Jest to związane z ujęciem NIP na paragonie od 1 stycznia 2020. Sprawdź, z czym wiąże się ten obowiązek!

27 października 2020

Podatek VAT

Nowy JPK 2020 r. – co się zmieniło w sprawozdawczości w VAT?

Wdrożenie nowej struktury JPK_V7M i JPK_V7K to duża zmiana dla przedsiębiorców, szczególnie w przypadku małych i mikro firm. Nowy JPK - co się zmieniło w sprawozdawczości w VAT? Jakie transakcje wykazywać z obowiązkowym oznaczeniem? Wyjaśniamy w artykule.

19 października 2020

Zdaniem eksperta

Zawieszenie działalności a rozliczenie z małżonkiem

Zawieszenie działalności nie jest podstawą do ściągnięcia z przedsiębiorcy obowiązku złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Zawieszenie działalności a rozliczenie z małżonkiem? Czy taka sytuacja jest możliwa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 lutego 2020

Prowadzenie biznesu

Jak założyć stowarzyszenie? – krok po kroku

Jeśli posiadasz wspólny cel lub zainteresowania, możesz realizować je wraz z innymi w formie stowarzyszenia. Czy wiesz, jak założyć stowarzyszenie? Poznaj definicję stowarzyszenia, jego rodzaje i sprawdź, jakie kroki należy wykonać w celu jego założenia.

4 września 2019

Podatek VAT

Brak konsekwencji za opóźnienie w wysyłce JPK_VAT za lipiec 2019 r.

W związku ze zmianą certyfikatów klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK podatnicy mieli problemy z dostarczeniem plików JPK_VAT za lipiec 2019 r. Czy za opóźnienie w wysyłce JPK_VAT za lipiec grożą konsekwencje skarbowe? Wyjaśniamy!

28 sierpnia 2019

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna jako aplikacja od stycznia 2020?

Ministerstwo Finansów wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom chcąc umożliwić im rejestrowanie sprzedaży za pomocą aplikacji. To innowacyjne rozwiązanie przyniesie wiele korzyści! Sprawdź, jakie możliwości może stworzyć kasa fiskalna jako aplikacja!

21 sierpnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów