0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: delegacja-pracownika

Artykuły:

Rozliczenie podróży służbowej - wzór z omówieniem

Prawidłowe rozliczenie podróży służbowej powinno zawierać określone elementy. Przeczytaj wyczerpujące omówienie zagadnień oraz sposobów rozliczania związanych z podróżą służbową oraz pobierz za darmo wzór dokumentu rozliczenia w formacie PDF lub DOC.

7 marca 2023

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2023

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2023? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2023

Delegacje krajowe i zagraniczne pracowników

Delegacje krajowe i zagraniczne bardzo często występują w zakładach pracy. Czym różni się podróż służbowa krajowa od zagranicznej? Co można wliczyć w koszty podróży służbowej? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

5 września 2022

Nadgodziny w delegacji - co warto wiedzieć

Delegacje można podzielić na czas samej podróży oraz czas wykonywania zadania. Należy pamiętać, że aby prawidłowo rozliczyć czas pracy pracownika, trzeba wiedzieć, kiedy pracownikowi przysługują nadgodziny w delegacji. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

12 sierpnia 2022

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2022

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2022

Wyjazd prywatny połączony z delegacją – rozliczenie wydatków w kosztach

Delegacja służbowa niewątpliwie jest kosztem pracodawcy. Może on ująć koszty z nią związane. Odbywana podróż służbowa jest bowiem związana z osiągnięciem przychodu. Bywają sytuacje w których pracownik jedzie na wyjazd prywatny połączony z delegacją.

28 października 2021

Pracownik na zagranicznej delegacji – w dobie pandemii

Delegowanie pracowników za granicę w czasie pandemii może sprawiać trudności niektórym pracodawcom. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie warunki zatrudnienia powinien mieć zagwarantowane pracownik na zagranicznej delegacji w trakcie pandemii!

22 marca 2021

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2021

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2021

Nowe zasady delegowania pracowników z innego państwa UE na terytorium RP

Kogo dotknęła nowelizacja przepisów o delegowaniu pracowników z innego państwa UE na terytorium Polski? Jak zmieniły się zasady delegowania pracowników? Czy pracodawca delegujący pracownika ma obowiązek zapewnić mu minimalną pensję? Dowiedz się!

26 listopada 2020

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2020

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

17 listopada 2020

Delegacja pracownika – czy pół roku to za długo?

Czy każdy wyjazd pracownika na zlecenie pracodawcy można nazwać służbowym? Ile czasu może trwać taka podróż? Na czym polega delegacja pracownika? Przeczytaj artykuł i poznaj przepisy z nią związane.

28 listopada 2019

Jakie są zasady delegowania pracowników do pracy w państwach członkowskich UE?

Jakie są zasady delegowania pracowników do pracy w państwach członkowskich Unii Europejskiej? Kiedy stosowana jest dyrektywa Parlamentu Europejskiego dotycząca delegowania pracowników w ramach świadczenia usług? Przeczytaj i sprawdź!

17 czerwca 2019

Delegacja pracownika - ile może trwać?

Zazwyczaj delegacja pracownika trwa kilka dni. Zdarzają się też kilkumiesięczne wyjazdy pracownika, których celem jest na przykład inspekcja działań przedsiębiorstwa w dalekich stronach. Czy tego typu wyjazd można zakwalifikować jako podróż służbową?

5 lutego 2019

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2019

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wskaźniki!

1 stycznia 2019

Czy przejazd na lotnisko stanowi podróż służbową?

Czy przejazd na lotnisko zalicza się do czasu delegacji i jak ją rozliczyć korzystając z innych środków transportu?

10 maja 2017

Podróż służbowa - jak wysłać w nią pracownika

Podróż służbowa ma swoją określoną definicję. W związku z tym, nie każdy wyjazd jest podróżą służbową. Od tego z kolei zależy sposób rozliczenia kosztów poniesionych przez pracodawcę. Dowiedz się, jak prawidłowo wysłać pracownika w delegację!

24 kwietnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów