0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

22 wyniki dla tematu: ewidencja-czasu-pracy

Artykuły:

Ewidencja czasu pracy zdalnej - jak rejestrować godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy zdalnej?

Pracodawca jest obowiązany ewidencjonować czas dla potrzeb prawidłowego ustalenia należności zatrudnionego. Jak rejestrować godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy zdalnej? Czy ewidencja czasu pracy zdalnej powinna być prowadzona? Sprawdź

18 maja 2023

Ewidencja czasu pracy - czy pracodawca musi ją prowadzić?

Ewidencja czasu pracy wpływa na prawidłowe rozliczenie czasu pracy i jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy. Kto powinien ją prowadzić i jak to robić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

10 maja 2023

Czas pracy osoby niepełnosprawnej - czy możliwe są nadgodziny?

Osoby, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności mają specjalne uprzywilejowania. Czas pracy osoby niepełnosprawnej jest ściśle określony. Czy taki pracownik może wykonywać pracę w nadgodzinach? Odpowiadamy w artykule.

8 maja 2023

Czy możliwa jest zmiana rozkładu czasu pracy z inicjatywy pracodawcy?

Rozplanowanie godzin pracy dla pracownika stanowi podstawę organizacji czasu pracy. Czy pracodawca może zmienić z dnia na dzień wcześniej ustalony plan pracy? Przeczytaj i dowiedz się kiedy może nastąpić zmiana rozkładu czasu pracy?

28 kwietnia 2023

Czas pracy pracownika - podstawowe zagadnienia

Pojęcie określające długość pracy jak i jego organizację to czas pracy. Czy wymiar czasu pracy zależy od rodzaju zawartej umowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych pracowników!

14 kwietnia 2023

Ewidencja czasu pracy w zadaniowym czasie pracy

Ewidencja czasu pracy powinna być prowadzona dla każdego pracownika odrębnie. Na jej podstawie wyliczane są wynagrodzenia. Czy dla pracowników zatrudnionych w zadaniowym czasie pracy również jest ona wymagana? Przeczytaj i sprawdź!

5 kwietnia 2023

Jak i z jakim wyprzedzeniem ogłaszać harmonogram czasu pracy i na jaki okres powinien być sporządzony?

Harmonogram czasu pracy sporządzany jest przez pracodawcę, a następnie przekazywany pracownikowi, tak by ten mógł się z nim zapoznać. Z jakim wyprzedzeniem oraz na jaki okres pracodawca powinien przygotować harmonogram czasu pracy? Wyjaśniamy!

26 stycznia 2023

Ewidencja czasu pracy – obowiązek pracodawcy

Każdy pracodawca ma obowiązek prowadzenia ewidencji czasu pracy dla pracowników zatrudnionych w ramach umowy o pracę. Co powinna zawierać ewidencja czasu pracy i w jakiej formie należy ją prowadzić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

12 grudnia 2022

Ryczałt za nadgodziny – czym jest i jak go obliczyć?

Czym jest ryczałt za nadgodziny i jak należy go wyliczyć? W jakich sytuacjach pracodawca powinien wypłacić pracownikowi ryczałt za nadgodziny? Czy pracodawca wypłacający ryczałt za godziny nadliczbowe, jest zwolniony z ewidencji czas pracy? Sprawdź!

21 września 2022

Karta ewidencji czasu pracy - wzór z omówieniem

Czy każdy pracodawca zatrudniający przynajmniej jednego pracownika na umowę o pracę ma obowiązek prowadzenia ewidencji czasu pracy? Sprawdź, jak powinna być prowadzona karta ewidencji czasu pracy oraz pobierz darmowy wzór w dwóch formatach pdf i xlsx.

10 września 2022

Ewidencja czasu pracy - nie daj się zaskoczyć kontroli PIP

Pracodawca zatrudniający pracowników podlega obowiązkowi prowadzenia ewidencji czasu pracy. Czy ewidencja czasu pracy musi być prowadzona dla każdego? Jakie elementy powinna zawierać, żeby w razie kontroli PIP została uznana za poprawną? Przeczytaj!

31 maja 2022

Dokumentacja w zakresie ewidencji czasu pracy - jak ją prowadzić?

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej, to jeden z głównych obowiązków pracodawcy. Dotyczy to nie tylko akt osobowych, ale i dokumentów dotyczących czasu pracy. W jaki sposób powinna być prowadzona dokumentacja w zakresie ewidencji czasu pracy?

23 marca 2022

Pracownicy zarządzający zakładem pracy - czas pracy

Czy pracownicy zarządzający zakładem pracy nie korzystają z dobowego i tygodniowego odpoczynku? Czy otrzymują wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych? Przeczytaj i dowiedz się czy praca kierownika odbywa się bez żadnych limitów!

1 marca 2022

Jak powinno wyglądać ewidencjonowanie czasu pracy?

Czy ewidencjonowanie czasu pracy jest obowiązkowe dla każdego pracodawcy? kiedy zatrudniający jest zobowiązany do stworzenia i regularnego aktualizowania danych dotyczących ram czasowych pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 stycznia 2022

Ewidencja czasu pracy zdalnej

Praca zdalna to już codzienność. Bez wątpienia stała się ona bardziej powszechna ze względu na epidemię koronawirusa. Czy ewidencja czasu pracy zdalnej jest obowiązkowa? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat ewidencji czasu pracy!

16 kwietnia 2021

Dokumenty związane z ewidencją czasu pracy a obowiązek pracodawcy

Od stycznia tego roku, zostały wprowadzone zmiany w rozporządzeniu o ewidencjonowaniu czasu pracy. Czy pracodawca nadal ma obowiązek prowadzenia ewidencji czasu pracy? Co zmieniło się w prawie pracy i obowiązkach pracodawcy? Sprawdź!

13 czerwca 2019

Karta ewidencji czasu pracy - w jakim celu się ją prowadzi?

Pracodawca musi pamiętać, że dla każdego z pracowników powinna być prowadzona karta ewidencji czasu pracy. Dla własnego dobra, w razie sporów sądowych z pracownikiem, ewidencja czasu pracy powinna być prowadzona rzetelnie. Sprawdź co powinna zawierać!

3 października 2018

Roczny okres rozliczeniowy - jak go wprowadzić?

W każdym systemie czasu pracy można wprowadzić roczny okres rozliczeniowy. Może on pokryć się z rokiem kalendarzowym. Pracodawco, jeśli zastanawiasz się, jak przedłużyć okres rozliczeniowy do 12 miesięcy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

3 września 2018

Kadry i płace online - usprawnienie pracy kadrowych

Kadry i płace online pozwala na usprawnienie pracy kadrowych w każdym przedsiębiorstwie. Przyjazny interfejs, rozbudowane funkcje, oraz integracja z urzędami pozwala na sprawność i przejrzystość funkcjonowania działu kadr i płac.

10 sierpnia 2018

Dane osobowe pracowników w świetle nowych przepisów RODO

Pracodawca jako administrator danych osobowych, w świetle nowych przepisów jest zobowiązany do wykazania, że dane osobowe pracowników uzyskał od nich dobrowolnie i ma zgodę na ich przetwarzanie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

5 czerwca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów