0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: prawo-pierwokupu

Artykuły:

Prawo pierwokupu a prawo pierwszeństwa w spółce z o.o.

Często mylonymi pojęciami jest prawo pierwokupu a prawo pierwszeństwa. Czym różnią się te prawa? W artykule przedstawiamy, czym charakteryzuje się każde z tych praw a dodatkowo, jak należy rozumieć prawo pierwszeństwa w spółce z o.o.

7 września 2022

Dziedziczenie prawa pierwokupu w Polsce i zagranicą

Dziedziczenie umożliwia nabycie po innej osobie określonych praw i rzeczy o charakterze majątkowym. Wątpliwości może jednak budzić to, czy możliwe jest dziedziczenie prawa pierwokupu. Sprawdź, jak wygląda procedura w Polsce i w innych krajach.

1 września 2022

Prawo odkupu a prawo pierwokupu – na czym polegają i co je różni?

Prawo odkupu a prawo pierwokupu są szczególnymi rodzajami sprzedaży, które wprowadzają pewne ograniczenia zarówno w sferze praw nabywcy rzeczy, jak również potencjalnego kupującego. Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy prawem odkupu i prawem pierwokupu!

14 lutego 2022

Prawo pierwokupu nieruchomości w umowie sprzedaży

Sprzedaż niektórych nieruchomości może komplikować prawo pierwokupu. Właściciel chce sprzedać komuś nieruchomość, ale wtedy wkracza np. gmina - i “przejmuje” nieruchomość. Kiedy kupując lub sprzedając nieruchomość może pojawić się prawo pierwokupu?

8 lutego 2019

Prawo odkupu i pierwokupu w umowie sprzedaży

Prawo odkupu i pierwokupu są szczególnym rodzajem umów sprzedaży. Uregulowane zostały w kodeksie cywilnym. Czy wiesz, jakie są różnice między prawem odkupu a pierwokupu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów