0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: skonto

Artykuły:

Skonto a korekta VAT - jak wpływa na rozliczenie podatkowe?

Rabaty i upusty mogą być stałą częścią oferty wielu firm. Są one udzielane nie tylko stałym, ale nowym klientom, zachęcając ich do współpracy. Jednym z przykładów obniżek jest udzielenia tzw. skonta. Skonto a korekta VAT - kiedy ma miejsce rozliczenie?

12 marca 2021

Skonto w praktyce gospodarczej - część 2

Skonto w teorii wydaje się być łatwym rabatem w zastosowaniu, w niektórych sytuacjach jednak ścieżka postępowania nie zawsze jest dla nas jasna. Masz wątpliwości? Sprawdź jaka kwota jest podstawą do obliczenia skonta oraz kiedy wystawiamy korektę.

11 lutego 2019

Skonto w praktyce gospodarczej – część 1

Polscy przedsiębiorcy dokonując transakcji z zagranicznymi podatnikami mają możliwość skorzystania ze skonta - rabatu za wcześniejszą zapłatę za fakturę zakupu. Sprawdź, jak prawidłowo wykazać skonto w deklaracji VAT, rejestrach VAT oraz pliku JPK_VAT!

6 lutego 2019

Jak rozliczyć skonto - najważniejsze informacje

Skonto to procentowa obniżka ceny, którą przedsiębiorcy stosują w celu zachęcenia kontrahentów do dokonywania wcześniejszej zapłaty. Zajrzyj do artykułu i dowiedz się jak rozliczyć skonto. Sprawdź, co na temat skonta mówią przepisy podatkowe. Wyjaśniamy!

25 maja 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów