0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

66 wyników dla tematu: zwolnienie-z-vat

Artykuły:

Rejestracja do VAT - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz kiedy powinieneś zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Kiedy przysługuje prawo do zwolnienia z tego obowiązku, a kiedy nie? Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zajrzyj koniecznie!

28 czerwca 2024

Nowy, wyższy limit zwolnienia z VAT w 2025 roku? Rząd wycofuje się ze zmian?

Niektórzy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT. W przypadku zwolnienia podmiotowego obowiązuje limit zwolnienia z VAT. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że limit ten wzrośnie - czy tak na pewno będzie? Sprawdź!

27 czerwca 2024

Zwolnienie podmiotowe z VAT w 2024 roku a usługi księgowe

Limit zwolnienia podmiotowego z VAT wynosi 200 000 zł wartości sprzedaży. Co ważne, należy pamiętać, że zwolnienie podmiotowe z VAT nadal nie jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorców. Czy zwolnienie podmiotowe z VAT obejmuje usługi księgowe? Sprawdź!

30 maja 2024

JPK_V7 a zwolnienie z VAT

Czy podatnik, który jest zwolniony z VAT ma obowiązek składania JPK_V7? Sprawdź, czy nievatowcy mają obowiązek w tym zakresie!

29 maja 2024

Zwolnienie przedmiotowe z VAT - usługi medyczne, edukacyjne, finansowe

Wśród zwolnień z opodatkowania VAT można wyróżnić zwolnienie przedmiotowe, które przysługuje w zależności od rodzaju wykonywanej działalności. Zwolnione z podatku VAT są usługi medyczne, edukacyjne i finansowe. Więcej informacji na ten temat w artykule!

23 maja 2024

Limit zwolnienia podmiotowego w VAT w 2024 roku

W 2024 roku limit zwolnienia podmiotowego w VAT został utrzymany na poziomie 200 000 zł. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze zwolnienia o ile ich obrót ze sprzedaży nie przekroczy wspomnianej kwoty. Sprawdź, jak korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT!

4 stycznia 2024

Zwolnienie z VAT - kto może z niego skorzystać w 2024 roku?

Niektórzy przedsiębiorcy mają prawo do zwolnienia z VAT całej swojej sprzedaży. Jednakże, są pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać ze zwolnienia z VAT. Dowiedz się, komu takie zwolnienie z VAT nie przysługuje, a kto ma do niego prawo!

2 stycznia 2024

Limit zwolnienia z VAT - 2024

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2024 roku!

23 grudnia 2023

Eksport usług a obowiązek rejestracji na potrzeby VAT-UE

Czy eksport usług remontowo-budowlanych na rzecz klienta zagranicznego z UE stanowi świadczenie wewnątrzwspólnotowe i wywołuje konieczność rejestracji do VAT i VAT UE? Dowiedz się, czy w związku z tym trzeba składać informacje podsumowującą VAT-UE!

27 lipca 2023

Świadczenie usług zagranicznych przez nievatowca - warto wiedzieć!

Przedsiębiorcy korzystający ze zwolnienia VAT, a współpracujący z firmami z terytorium UE, mogą być zobowiązany do składania dodatkowych deklaracji z zakresu VAT. Dowiedz się, jak poprawnie rozliczyć świadczenie usług zagranicznych przez nievatowca!

30 czerwca 2023

Usługi szkoleniowe bez VAT pod pewnymi warunkami

W ustalaniu prawa do zwolnienia od podatku VAT zasadnicze znaczenie ma art. 43 ust. 1 ustawy o VAT, który odnosi się również do usług szkoleniowych. Sprawdź, po spełnieniu jakich warunków usługi szkoleniowe mogą korzystać ze zwolnienia z VAT!

18 maja 2023

Faktura bez VAT - wzór z omówieniem

Podatnicy, których nowelizacja ustawy o VAT zwolniła z obowiązku płacenia tego podatku, również mają możliwość wystawiania faktur. Dowiedz się, jak powinna zostać wystawiona faktura bez VAT i pobierz jej darmowy wzór w dwóch formatach PDF lub DOCX!

12 maja 2023

Faktura bez VAT podatnika korzystającego ze zwolnienia wzór z omówieniem

Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura bez VAT podatnika korzystającego ze zwolnienia oraz w jakim terminie powinna być wystawiona? Przeczytaj i sprawdź! Dodatkowo do pobrania darmowy wzór faktury bez VAT w formacie DOC oraz PDF.

9 maja 2023

Czy usługi budowlane w UE wliczają się do limitu zwolnienia z VAT?

Świadczenie usług budowlanych wykonywanych poza granicami Polski nie wymusza rejestracji jako czynny podatnik VAT. Czy usługi budowlane w UE wliczają się do limitu zwolnienia z VAT? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

12 stycznia 2023

Limit zwolnienia z VAT - 2023

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Limit zwolnienia z VAT - 2022

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Rejestracja do VAT w trakcie miesiąca - skutki

Rejestracja do VAT w trakcie miesiąca to dla początkujących przedsiębiorców temat budzący wiele wątpliwości. Kiedy można jej dokonać? Jak prawidłowo złożyć zgłoszenie rejestracyjne? Kiedy może nastąpić utrata prawa do zwolnienia z VAT? Sprawdź!

1 września 2021

Zwolnienia z VAT - Czy masz możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT?

Ustawodawca dał przedsiębiorcom w pewnym zakresie wolną wolę: czy być vatowcem, czy korzystać ze zwolnienia z VAT ze względu na limit obrotów. Przeczytaj artykuł i poznaj, jakie są warunki korzystania ze zwolnienia z VAT, żeby zoptymalizować swoje podatki

1 lutego 2021

Przekazanie działki na rzecz wspólników – opodatkowanie VAT

Podatnik jest zobowiązany do sprawdzenia czy przekazując działkę należy ją opodatkować. W jakiej sytuacji przekazanie działki podlega opodatkowaniu VAT? Czym są tereny budowlane? Sprawdź jak wygląda przekazanie działki na rzecz wspólników na gruncie VAT.

29 stycznia 2021

Limit zwolnienia z VAT - 2021

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów