0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Oświadczenie o zwolnieniu z podatku - darmowy wzór do pobrania

Wielkość tekstu:

Już od 1 sierpnia 2019 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące zwolnienia z podatku dochodowego. Nowe regulacje skierowane są do młodych pracowników do 26 roku życia. Jednak, aby móc skorzystać z ulgi, młodzi zatrudnieni powinni złożyć pracodawcy oświadczenie o zwolnieniu z podatku

Oświadczenie o zwolnieniu z podatku - darmowy wzór w PDF i DOCX!

Do pobrania:

Oświadczenie o zwolnieniu z podatku.pdf
Oświadczenie o zwolnieniu z podatku.docx

Kiedy należy złożyć oświadczenie o zwolnieniu z podatku?

Zmiany przepisów dotyczące zwolnienia z podatku zostały opisane w ustawie  o zmianie ustawy o podatku dochodowym, świadczeniach rodzinnych i świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Ponieważ przepisy zaczną obowiązywać w trakcie roku podatkowego, ustawodawca wskazał, że w 2019 r. zwolnienie z podatku będzie dotyczyło tych pracowników, którzy złożą u pracodawcy specjalne oświadczenie o zwolnieniu z podatku. Dopiero na podstawie tego oświadczenia pracodawca ma prawo zastosować ulgę.

W 2019 roku ulga ze zwolnienia z podatku dla osób młodych może być zastosowana tylko na podstawie oświadczenia złożonego przez pracownika.

Czy oświadczenie o zwolnieniu z podatku będzie obowiązkowe do 2020 r.?

Oświadczenie o zwolnieniu z podatku wg przepisów obowiązuje tylko w bieżącym roku podatkowym, czyli w 2019 r. Natomiast od 2020 r. “bez PIT dla młodych” automatycznie będzie obowiązywał wszystkich pracowników i zleceniobiorców do ukończenia przez nich 26 roku życia. Tym samym, nie będzie trzeba składać oświadczenia pracodawcy. Jedynie pracownicy, którzy nie będą chcieli skorzystać z ulgi, będą zobowiązani do złożenia odpowiedniego wniosku u pracodawcy.

Od 2020 r. oświadczenia o zwolnieniu z podatku, nie będzie trzeba składać pracodawcy, ponieważ wszyscy pracownicy do 26 roku życia będą objęci ulgą automatycznie.

Kto dokładnie może skorzystać ze zwolnienia z podatku?

Przepisy wskazują, że ze zwolnienia z podatku mogą skorzystać wszyscy pracownicy do 26 roku życia, którzy otrzymują przychody z tytułu:

Co ważne zwolnienie z podatku nie dotyczy przychodów uzyskanych przez młode osoby z tytułu umowy o dzieło oraz z tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów