Poradnik Przedsiębiorcy

Strona internetowa twojej firmy

W dzisiejszych czasach funkcjonuje powiedzenie: “jeżeli nie istniejesz w sieci, nie istniejesz w ogóle”. Maksyma ta sprawdza się również w przypadku firm, ponieważ według badań potencjalni klienci postrzegają je przez pryzmat stron internetowych.

Jeśli chcesz, aby twoja działalność się rozwijała, pozyskiwała nowych klientów i skutecznie realizowała cele biznesowe, to strona internetowa na pewno ci w tym pomoże. Dzięki niej twój biznes pokaże się światu!

Strona internetowa - co powinna zawierać

Najważniejsze jest to, aby klient miał możliwość sprawnego znalezienia potrzebnych mu informacji, dlatego też twoja strona internetowa powinna być łatwa w obsłudze oraz czytelna. Pamiętaj o tym, aby treść umieszczona na stronie była jasna, prosta i konkretna. Nudne i długie komentarze tylko zniechęcą do dalszego zapoznawania się z resztą treści.  

Elementy, które powinna zawierać strona internetowa twojej firmy, to m.in.:

  • informacje na temat firmy;
  • cele i zadania - w tym miejscu można wspomnieć np. o wspieraniu działań z zakresu działalności pożytku publicznego lub udziale w akcjach charytatywnych. Takie informacje budują pozytywny wizerunek firmy oraz zaufanie do niej;
  • oferta handlowa - w tym miejscu przedstaw dokładne informacje na temat produktów lub usług. Opisz walory swojego asortymentu, a także charakter i zakres usług. Ta zakładka powinna ukazywać potencjał twojej firmy;
  • aktualności;
  • kontakt;
  • opinia klientów firmy - to bardzo ważna zakładka, która powinna znajdować się na twojej stronie internetowej. Dzięki niej umacniasz swoją pozycję. Klienci, którzy do tej pory nie mieli styczności z twoja firmą, po przeczytaniu pozytywnych referencji nabiorą do ciebie zaufania. Ludzie zawsze idą tam, gdzie inni twierdzą, że jest dobrze.

Strona internetowa - konkurencja nie śpi

To jeden z ważniejszych powodów, dla którego powinieneś przemyśleć kwestię strony internetowej dla swojej firmy.

W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zajęci i zapracowani, dlatego też zakupu online stały się bardzo popularne. Internet towarzyszy ludziom nawet w najprostszych czynnościach codziennych, takich jak robienie zakupów spożywczych czy umawianie wizyty lekarskiej.

Jeśli nie posiadasz strony WWW, tracisz wielu cennych klientów, którzy są zainteresowani twoimi produktami, ale wolą je zakupić u twoich konkurentów, oferujących możliwość zamawiania przez internet..

Strona internetowa - wirtualny pracownik

W czasie kiedy ty potrzebujesz już odpoczynku, strona internetowa nadal może wykonywać dla twoich klientów wiele różnych czynności, ponieważ ona nigdy nie śpi. W odróżnieniu od ciebie może pracować 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Przez cały ten czas, dzięki dobrze przygotowanej ofercie, informuje klientów o twoich produktach czy usługach. Może także automatycznie przyjmować płatności lub wystawiać faktury.

Strona internetowa - jeszcze więcej możliwości

Dzięki niej:

  • możesz na bieżąco informować swoich klientów o nowych usługach czy produktach, a także o aktualnych promocjach,
  • klienci w łatwy i szybki sposób będą mogli cię znaleźć i nawiązać z tobą kontakt,
  • dotrzesz od razu do użytkowników na terenie Polski, Europy i świata - nowe rynki to nowe możliwości.

Jak widać, posiadanie strony internetowej przynosi same korzyści. Dzięki temu, że pracuje ona całą dobę, pieniądze w nią zainwestowane szybko się zwrócą.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat strony internetowej dla twojej firmy? Przeczytaj, jak zarabiać na własnej stronie internetowej.