0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-04-03

Artykuły:

VII edycja Founders Mind - konferencja dla biznesu

Już 14 maja w Warszawie odbędzie się VII edycja Founders Mind, najlepszej polskiej konferencji dla biznesu. 3 panele dyskusyjne oraz rewelacyjny networking dzięki któremu rozwiniesz swoją firmę oraz nawiążesz kontakty. Przeczytaj i sprawdź!

3 kwietnia 2024

Królowa biznesu - sprzedaż - wraca na bielskie salony

Już 25 kwietnia 2024 roku odbędzie się druga edycja konferencji Sales is the Queen! Na wydarzeniu dowiesz się, jakie narzędzia najlepiej optymalizują proces sprzedaży w cyfrowym świecie oraz które taktyki sprawdzą się w niemal każdym biznesie!

3 kwietnia 2024

Nowy system kaucyjny a dostosowanie zasad rozliczania podatku VAT

W związku z nowelizacją ustawy o gospodarce opakowaniami w sprzedaży napojów w opakowaniach wielokrotnego użytku obowiązkowe było wprowadzenie zmian w zakresie VAT. Podstawą opodatkowania VAT może być kaucja. Jak opodatkować VAT nowy system kaucyjny?

3 kwietnia 2024

Zakładki do akt osobowych - wzory do wydruku

Akta osobowe pracowników powinny być przechowywane przez określony w przepisach czas. Jeśli prowadzone są w formie papierowej, to potrzebne są zakładki do akt osobowych. Przeczytaj nasz artykuł i pobierz darmowe wzory zakładek do wydruku!

3 kwietnia 2024

Wynagrodzenie za czas choroby - najważniejsze informacje

W jakiej wysokości pracownik otrzyma wynagrodzenie za czas choroby? Kto w tym czasie wypłaca pracownikowi wynagrodzenie? Kto nie ma prawa do wynagrodzenia chorobowego? Dowiedz się więcej o naliczaniu wynagrodzeń czytając nasz artykuł! Sprawdź to!

3 kwietnia 2024

Jak prawidłowo ustalić dochód pracownika dla celów ZFŚS?

Dochód pracownika dla celów ZFŚS powinien zostać przedstawiony w oświadczeniu pracownika, będącym załącznikiem do regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych obowiązującego u pracodawcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 kwietnia 2024

Składka zdrowotna w działalności nierejestrowanej - czy jest obowiązkowa?

Prowadzenie działalności nierejestrowanej niesie za sobą wiele korzyści, w tym ograniczenie formalności do minimum. Czy oznacza to również, że składka zdrowotna w działalności nierejestrowanej nie jest wymagana? Przeczytaj w artykule!

3 kwietnia 2024

Faktura za energię na przełomie roku - księgowanie w PKPiR i księgach rachunkowych

Wystawiona faktura za energię na przełomie roku obejmująca zakresem zarówno grudzień poprzedniego, jak i styczeń bieżącego roku, wymaga odpowiedniego ujęcia. Zasady te różnią się w zależności od prowadzonego rodzaju ewidencji KPiR lub księgi handlowej.

3 kwietnia 2024

Jakie są świadczenia uwzględniane przy ustalaniu dochodu na potrzeby ZFŚS

Obowiązki pracodawców w zakresie tworzenia i wydatkowania funduszu socjalnego określają przepisy ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Przeczytaj i dowiedz się jak jakie są świadczenia uwzględniane przy ustalaniu dochodu na potrzeby ZFŚS!

3 kwietnia 2024

Czym jest i komu należy się dodatek pielęgnacyjny w 2024?

O dodatek pielęgnacyjny mogą starać się osoby uprawnione do emerytury lub renty. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? Ile wynosi dodatek pielęgnacyjny i gdzie złożyć odpowiedni wniosek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 kwietnia 2024

Podatek od nieruchomości a działalność gospodarcza - co na to przepisy?

Zarówno nieruchomości prywatne, jak i te posiadane przez firmy są opodatkowane. Co mówią przepisy jeśli chodzi o podatek od nieruchomości a działalność gospodarczą? Przeczytaj poniższy artykuł i znajdź odpowiedź na to pytanie!

3 kwietnia 2024

Podatek od nieruchomości a budowla i budynek

Podatnicy posiadający nieruchomość powinni uiszczać podatek od nieruchomości. Jak sklasyfikować budowlę i budynek na cele prawidłowego wyliczenia podstawy opodatkowania podatku od nieruchomości? Sprawdź, przełomowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego!

3 kwietnia 2024

Raportowanie ESG - wpływu na środowisko, aspektów społecznych i ładu korporacyjnego

Raportowanie ESG ujawnia informacje związane ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych. Czym jest ESG? Jaki ma wpływ na działalność firmy? Przeczytaj artykuł, aby poznać więcej szczegółów na temat raportowania ESG!

3 kwietnia 2024

Zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy - rozliczenie w praktyce

Ebook “Zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy - rozliczenie w praktyce” podejmuje tematykę zasad i konsekwencji związanych z zasiłkiem chorobowym w kontekście prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ile może wynieść chorobowe przedsiębiorcy? Sprawdź!

3 kwietnia 2024

Najem prywatny i działalność gospodarcza a limit zwolnienia z VAT

Prowadzisz jednocześnie najem prywatny i działalność? Sprawdź, jak wyliczyć limit sprzedaży po przekroczeniu którego trzeba zarejestrować się do VAT. Kiedy możliwe jest zwolnienie z VAT? Dowiedz się, jak wyliczyć limit zwolnienia na przykładach!

3 kwietnia 2024

Amortyzacja samochodu osobowego i ciężarowego - warto wiedzieć

Najczęstszą metodą zaliczenia pojazdu do majątku firmowego jest wprowadzenie go do ewidencji środków trwałych. Wiąże się to z dokonaniem amortyzacji. Sprawdź, czytając artykuł w jaki sposób powinna przebiegać amortyzacja samochodu osobowego i ciężarowego!

3 kwietnia 2024

Koszty reprezentacji i reklamy a koszt uzyskania przychodu

Koszty reprezentacji i reklamy od wielu lat budzą kontrowersje w odniesieniu do ich rozliczenia. Sprawdź, kiedy wspomniane wydatki mogą zostać zaliczone do kosztów i kiedy możliwe jest odliczenie podatku VAT. Odpowiedź znajdziesz w naszym w artykule!

3 kwietnia 2024

Płatności firmowe z konta prywatnego - czy to możliwe?

Czy płatności firmowe mogą być dokonywane z prywatnego konta przedsiębiorcy? Czy posiadanie firmowego konta jest konieczne? Od jakiej kwoty jest obowiązek dokonywania transakcji bezgotówkowych? Jaki jest limit transakcji gotówkowych? Dowiedz się więcej!

3 kwietnia 2024

Najem prywatny - kiedy należy wystawić rachunek?

W jaki sposób należy potwierdzić najem prywatny składnika majątku? Czy konieczne jest wystawienie faktury? A może należy wystawić inny dokument? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule! Przeczytaj i sprawdź!

3 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów