0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-04-02

Artykuły:

Umorzenie postępowania egzekucyjnego a zobowiązania podatkowe

Stosowanie środków egzekucyjnych ma istotne konsekwencje dla biegu terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych, stanowiąc okoliczność przerywającą jego bieg. Sprawdź, jak na kwestię przedawnienia, wpływa umorzenie postępowania egzekucyjnego.

2 kwietnia 2024

Inwestycja w rozwój HR - dlaczego warto szkolić zespół kadr i płac?

W świecie biznesu rosnącej dynamiki, dział HR ewoluuje z administracji kadrowej do strategicznego partnera. Specjaliści HR, obok zarządzania talentami i motywowania pracowników, muszą zapewniać zgodność z przepisami prawa pracy. Przeczytaj i sprawdź!

2 kwietnia 2024

Czy składka wypadkowa wzrośnie?

Dla firm zatrudniających do 9 osób i nieposiadających numeru REGON składka na ubezpieczenie wypadkowe jest prosta do wyliczenia. Wynosi ona połowę najwyższej stawki ustalonej dla danej branży w danym roku. Czy składka wypadkowa od 1 kwietnia wzrośnie?

2 kwietnia 2024

Statystyki wypadków drogowych w Polsce

Wypadki drogowe są problemem zarówno w Polsce i w Europie. Statystyk dostarczają danych, ale też wpływają na wzrost liczby działań, które mają ograniczyć wypadki, wpływa też to na powstawanie nowych. spersonalizowanych ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

2 kwietnia 2024

Warunki dokształcania w umowie szkoleniowej

Jeżeli pracodawca zdecyduje się wysłać pracownika na szkolenie, to warto zawrzeć odrębną umowę w tej sprawie. Jak zatem właściwie określić warunki dokształcania w umowie szkoleniowej? Wyjaśniamy w artykule.

2 kwietnia 2024

Zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia - czy przerywa jego bieg?

Czy zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia przeszkadza w rozwiązaniu umowy? Odpowiadamy na to pytanie w tym artykule!

2 kwietnia 2024

Odliczenie straty z najmu na ryczałcie - czy jest możliwe?

Najem prywatny podlega wyłącznie opodatkowaniu ryczałtem. W związku z tym, wielu podatników, którzy rozliczali się na zasadach ogólnych, stoi przed wyzwaniem rozliczenia straty z lat ubiegłych. Czy możliwe jest odliczenie straty z najmu na ryczałcie?

2 kwietnia 2024

KSeF dla podatników zwolnionych z VAT - jakie obowiązują zasady?

W związku z nadchodzącym obowiązkiem korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) przez wszystkich podatników, pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Czy konieczne jest wystawianie faktur poprzez KSeF dla podatników zwolnionych z VAT? Sprawdź!

2 kwietnia 2024

Aplikacja mobilna - wymogi prawne

Stworzenie aplikacji mobilnej wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia informatycznego, ale też znajomości odpowiednich przepisów. Konieczne jest, aby aplikacja mobilna działała w zgodzie z regulacjami prawnymi. Przeczytaj i dowiedz się jakimi!

2 kwietnia 2024

Zerowy CIT-8 - czy można złożyć go w formie papierowej?

Spółka, która opodatkowana jest podatkiem dochodowym od osób prawnych za rok, w którym nie osiągnęła dochodu również jest zobowiązania do złożenia zeznania rocznego. Czy zerowy CIT-8 może zostać złożony w formie papierowej? Wyjaśniamy w artykule!

2 kwietnia 2024

Remont linii energetycznej a zgoda właściciela nieruchomości

Co w przypadku kiedy na prywatnej działce stoi słup wysokiego napięcia, a trzeba wykonać remont linii energetycznej? Czy potrzebna jest wówczas zgoda właściciela, czy jest to poza jego zasięgiem prawnym? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

2 kwietnia 2024

Adnotacja ZW lub NP a stawki VAT na fakturze

Podatnicy często wystawiają faktury na których widnieje adnotacja ZW lub NP w miejscu, w którym tradycyjnie znajduje się stawka podatku VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach i kto może wystawiać dokumenty z taką adnotacją!

2 kwietnia 2024

Nota księgowa - jak rozliczać przychód i koszt?

Szczególnym rodzajem dowodów księgowych są noty księgowe. Wystawiane są, gdy operacja nie podlega opodatkowaniu VAT. Dowiedz się, czym jest nota księgowa, kiedy można ją wystawić i w jaki sposób powinno się rozliczać na jej podstawie przychód i koszt!

2 kwietnia 2024

Jak zaksięgować bilet za przejazd PKP?

Czy bilet za przejazd PKP można traktować jak fakturę i zaksięgować w kosztach firmowych?

2 kwietnia 2024

Usługi hotelowe - czy mogą stanowić koszt firmowy?

Sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć i zaksięgować otrzymaną fakturę za usługi hotelowe! Dowiedz się także, kiedy można zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów oraz czy istnieją wyjątki, w których możliwe jest odliczenie podatku VAT od tego typu usług.

2 kwietnia 2024

Odliczenie wydatków na zakup leków w zeznaniu rocznym

Podatnicy mają prawo do odliczenia od podatku wydatków związanych z kupnem leków. Jednak w niektórych przypadkach mogą powstawać trudności związane z przyznaniem prawa do skorzystania z ulgi. Komu przysługuje odliczenie wydatków na zakup leków? Sprawdź!

2 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów