0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedsiębiorca podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Musi jednak wiedzieć, jak wznowienie działalności wpływa na limit zwolnienia z VAT. Przedstawiamy, jak ustalić limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności!

28 maja 2024

Środki trwałe

Pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża

Zakupiłeś w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pojazd z UE w systemie VAT marża? Masz wątpliwości, jak rozliczyć zakup na gruncie kosztu podatkowego w KPiR oraz na gruncie VAT? Sprawdź, czy pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża stanowi WNT!

28 maja 2024

Podatek VAT

Kurs przeliczeniowy dla faktur korygujących w 2024 roku

Korekta sprzedaży może mieć miejsce z różnych powodów. Co jednak w sytuacji, gdy sprzedaż udokumentowana była w walucie obcej? Jaki kurs przeliczeniowy zastosować korekt? Sprawdź, jaki jest właściwy kurs przeliczeniowy dla faktur korygujących w 2024 roku!

14 maja 2024

Podatki dochodowe

Ugody frankowe - obniżenie salda lub umorzenie odsetek a przychód

Czy wiesz, jaki związek ma obniżenie salda lub umorzenie odsetek a przychód podatkowy w umowach frankowych? Sprawdź, kiedy możliwe jest skorzystanie z zaniechania poboru podatku i jak rozliczyć nadpłatę powstałą po przewalutowaniu kredyty we frankach!

13 maja 2024

Podatek VAT

GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT - czy należy je stosować?

Kody GTU, czyli szczególne oznaczenia grup towarów i usług, są co do zasady obowiązkowe dla czynnych podatników VAT. Co jednak w przypadku sprzedaży zwolnionej z VAT? Czy stosowanie kodów GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT jest obowiązkiem podatnika?

2 maja 2024

Księgowość firm

Księgowanie składek społecznych finansowanych przez płatnika z umów o pracę

Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników w ramach stosunku pracy mogą ująć w kosztach wypłacane wynagrodzenia wraz z należnymi z ich tytułu składkami ZUS. Czy wiesz, jak wygląda księgowanie składek społecznych finansowanych przez płatnika? Sprawdź!

30 kwietnia 2024

Podatek VAT

Faktura wystawiona poza KSeF a odliczenie kosztu i VAT

Czy w okresie wejście w życie Krajowego Systemu e-Faktur nabywca będzie miał obowiązek weryfikacji, czy sprzedawca dopełnił obowiązku wystawienia faktury w KSeF? W artykule omówimy zagadnienia faktura wystawiona poza KSeF a odliczenie kosztu i VAT.

30 kwietnia 2024

Sprawozdawczość

Zwrot z tytułu ulgi na dzieci a składki w części M. w zeznaniu rocznym PIT-36

Odliczasz ulgę na dzieci? Czy wiesz, że zwrot z tytułu ulgi na dzieci przysługuje, jeśli w zeznaniu rocznym kwota należnego podatku nie umożliwia pełnego odliczenia ulgi na dzieci? Sprawdź, wykazać ją w części M. zeznania rocznego PIT-36?

22 kwietnia 2024

Podatki dochodowe

Ulga prorodzinna bez limitu dochodów w przypadku niepełnosprawnych dzieci

Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności dziecka, ale Twoje dochody są zbyt duże, aby otrzymać ulgę na dziecko? Czy wiesz, że w rozliczeniu za 2023 rok możliwa jest ulga prorodzinna bez limitu dochodów w przypadku niepełnosprawnych dzieci? Sprawdź!

29 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów