0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: certyfikat-rezydencji

Artykuły:

Certyfikat rezydencji podatkowej - papierowy czy elektroniczny?

Certyfikat rezydencji podatkowej to dokument potwierdzający miejsce zamieszkania osoby fizycznej dla celów rozliczeń podatkowych. Sprawdź, kto wydaje taki dokument, kiedy jest on przydatny oraz czy może być sporządzony w formie elektronicznej!

7 lutego 2023

Jak certyfikat rezydencji wpływa na rozliczenie wynagrodzenia cudzoziemca?

Przedsiębiorcy coraz chętniej zatrudniają do pracy cudzoziemców. Naliczenie wynagrodzenia dla cudzoziemców wykonujących zlecenie za granicą może być kłopotliwe. Znaczenie ma certyfikat rezydencji. Sprawdź, jak certyfikat rezydencji wpływa na rozliczenie!

17 października 2022

Rezydencja podatkowa a obowiązek podatkowy

Czy ustalenie rezydencji podatkowej cudzoziemca w Polsce następuje w oparciu o jego oświadczenie? Czym jest i czemu służy certyfikat rezydencji? Sprawdź w artykule czym jest rezydencja podatkowa i jak wpływa na obowiązek podatkowy!

29 sierpnia 2022

Certyfikat rezydencji a umowa cywilnoprawna z obywatelem Ukrainy

Dla obywatela z Ukrainy jest inny sposób rozliczania wynagrodzenia. W inny sposób polski pracodawca rozlicza również opodatkowanie wypłaconego wynagrodzenia oraz typ rocznej informacji. Co w sytuacji gdy certyfikat rezydencji podatkowej ulegnie zmianie?

4 listopada 2021

Zakup usługi od podmiotu z kraju trzeciego - rozliczenie podatku

Coraz częściej zdarza się, że podatnicy dokonują zakup usługi od podmiotu z kraju trzeciego. Takie zjawisko jest jednak często problematyczne na gruncie podatkowym. W danym artykule wyjaśnimy, jak rozliczyć taki zakup oraz na co zwrócić szczególną uwagę!

2 listopada 2020

Certyfikat rezydencji - co zmieni tarcza 4.0?

W przypadku gdy występuje podatek u źródła, może okazać się niezbędne posiadanie certyfikatu rezydencji podatkowej. Certyfikat rezydencji - czym jest, jaki jest jego cel i jaki jest termin obowiązywania? Co w tym zakresie zmieni tarcza 4.0? Przeczytaj!

25 czerwca 2020

Jak działa certyfikat rezydencji w dobie epidemii?

Sejm pracuje nad sposobem rozliczania transakcji zagranicznych. Wśród propozycji jest aby przedłużyć certyfikat rezydencji i możliwość posługiwania się jego kopią w trakcie epidemii. Przeczytaj artykuł i sprawdź część projektu tarczy antykryzysowej 4.0!

4 czerwca 2020

Kopia certyfikatu rezydencji - kiedy można się nią posługiwać?

Certyfikat rezydencji to dokument, który zaświadcza o miejscu zamieszkania, wydany dla celów podatkowych. Czy podatnicy muszą posługiwać się zawsze oryginalną wersją certyfikatu? do czego może służyć kopia certyfikatu rezydencji? Przeczytaj artykuł!

30 stycznia 2020

Certyfikat rezydencji podatkowej - najważniejsze informacje!

Certyfikat rezydencji podatkowej jest dokumentem potrzebnym w procesie prawidłowego udokumentowania prawa do zwolnienia z poboru podatku u źródła. Kto wydaje certyfikat rezydencji podatkowej oraz jaki jest termin jego ważności? Odpowiedź w artykule!

19 marca 2019

Termin ważności certyfikatu rezydencji a podwójne opodatkowanie

Czy termin ważności certyfikatu rezydencji, gdzie nie zmieniły się dane, ma wpływ na unikanie podwójnego opodatkowania?

26 stycznia 2018

Zryczałtowany podatek u źródła

Prowadzisz działalność i korzystasz z usług świadczonych przez podmioty zagraniczne? Sprawdź, w jaki sposób rozliczyć podatek! Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej oraz jakie są obowiązki przedsiębiorcy pobierającego podatek u źródła.

15 czerwca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów