0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: darowizna-w-rodzinie

Artykuły:

Darowizna w najbliższej rodzinie - czy należy ją opodatkować?

Nieodpłatne przekazanie składnika majątku na rzecz spokrewnionej osoby to darowizna w najbliższej rodzinie. Darowizna podlega podatkowi od spadków i darowizn. Sprawdź, czy darowizna w rodzinie jest zwolniona od tego podatku oraz ile wynoszą kwoty wolne!

13 stycznia 2023

Darowizna w najbliższej rodzinie bez podatku

Darowizna w najbliższej rodzinie jest zwolniona z opodatkowania pod warunkiem spełniania pewnych wymogów formalnych. Kluczowym w tej sytuacji będzie zgłoszenie tego w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy darowizny. Dowiedz się więcej na ten temat!

9 czerwca 2022

Obowiązki obdarowanego - podstawowe i podatkowe

Z darowizną związane są pewne obowiązki podatkowe. Czy darowizna od rodziców jest wolna od podatku? Przeczytaj i dowiedz się jakie są podatkowe obowiązki obdarowanego i w jakiej sytuacji darowizna jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn.

26 stycznia 2021

Zwolnienie od podatku od darowizn - kiedy obowiązuje?

W polskim prawie obowiązuje całkowite zwolnienie od podatku od darowizn. Dzięki niemu nie trzeba płacić żadnego podatku i to niezależnie od otrzymanej kwoty. Ze zwolnienia mogą skorzystać tylko osoby bliskie, o ile spełnią określone warunki.

25 września 2018

Darowizna w rodzinie - jak ją rozliczyć?

Otrzymana w rodzinie darowizna również podlega konieczności zapłacenia podatku od spadków i darowizn. Sprawdź, jakie grupy podatkowe obowiązują wśród członków najbliższej rodziny oraz w jakich sytuacjach nie podlegamy wymogowi rozliczenia się z darowizny.

24 marca 2017

Darowizna w rodzinie - czy podlega opodatkowaniu?

Darowizna nie podlega podatkowi dochodowemu, a podatkowi od spadków i darowizn. W artykule wyjaśniamy, jak opodatkowana jest darowizna w rodzinie, jakich formalności należy dopełnić względem urzędu skarbowego, a także w jakim terminie!

10 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów