0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

45 wyników dla tematu: mechanizm-podzielonej-platnosci

Artykuły:

Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności - kogo dotyczy?

Obowiązkowy split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców. W jakich przypadkach mechanizm podzielonej płatności jest obowiązkowy dla podatników? Dowiedz się, jakiego typu transakcji dotyczy!

17 maja 2023

Odpowiedzialność solidarna - skutki dla przedsiębiorców

Odpowiedzialność solidarna oznacza, że zarówno sprzedawca jak i nabywca w określonych sytuacjach odpowiadają za zobowiązania podatkowe w VAT sprzedawcy. Czy split payment wyłącza poniesienie odpowiedzialności solidarnej przez nabywcę? Sprawdź!

14 maja 2023

Obowiązkowy MPP a brak adnotacji na fakturze

Obowiązkowy MPP (mechanizm podzielonej płatności) został wprowadzony pod koniec 2019 roku w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa. Co grozi zarówno sprzedawcy jak i nabywcy za brak adnotacji o MPP na fakturze? Przeczytaj nasz artykuł!

28 kwietnia 2023

Jak odzyskać środki zgromadzone na rachunku VAT? Warto wiedzieć!

Środki zgromadzone na rachunku VAT mogą być wykorzystane w ściśle określony sposób – na zapłatę podatku od towarów i usług lub na zapłatę podatku wynikającego z pliku JPK_V7. Czy wiesz, jak odzyskać środki zgromadzone na rachunku VAT? Przeczytaj!

6 kwietnia 2023

Kto musi otworzyć rachunek VAT i jak to się robi?

Jak otworzyć rachunek VAT w mechanizmie podzielonej płatności tzw. split payment i kto będzie musiał tego dokonać?

3 listopada 2022

Błędy w przelewach split payment - jak ich uniknąć?

Wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności wiąże się z wieloma wątpliwościami ze strony osób prowadzących działalność gospodarczą. Czy błędy w przelewach split payment da się uniknąć? Jak to zrobić? Podpowiadamy w artykule!

26 lipca 2022

Mechanizm podzielonej płatności - jak zapłacić za fakturę?

Stosowanie obowiązkowego split payment stało się obowiązkowe dla czynności wymienionych w załączniku 15. do ustawy o VAT w odniesieniu do transakcji powyżej 15 tys. zł. brutto. Dowiedz się, jak zapłacić za fakturę stosując mechanizm podzielonej płatności!

22 lipca 2022

Jakie są skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności?

Skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności mogą dotknąć sprzedawcy, jak i nabywcy. Podatnicy muszą być świadomi konsekwencji za niestosowanie się do obligatoryjnego MPP, które są określone bezpośrednio w ustawie o VAT. Co to za sankcje? Sprawdź

6 lipca 2022

Split payment, czyli podzielona płatność - na czym polega?

Czy wiesz, że tylko niektórzy podatnicy mają obowiązek stosowania split payment, a dla niektórych jest to dobrowolna metoda zapłaty? Na czym polega podzielona płatność? Jakich transakcji dotyczy ten mechanizm? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 maja 2022

Split payment - dla kogo obowiązkowy sposób płatności?

Głównym celem wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności jest zapobieganie oszustwom podatkowym. Wśród przedsiębiorców pojawiają się pytania dotyczące funkcjonowania mechanizmu, np. split payment - dla kogo obowiązkowy? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

22 maja 2022

Mechanizm podzielonej płatności w praktyce - warto wiedzieć (cz.2)

Wejście w życie regulacji normującej mechanizm podzielonej płatności przysparza wielu pytań dotyczących prawidłowego zastosowanie split payment. W artykule odpowiadamy, kogo obowiązuje split payment i jakie transakcje należy opłacać tą metodą!

10 maja 2022

Split payment – czy można dzielić faktury?

Split payment rodzi wiele wątpliwości co do właściwego rozliczania. Podatnicy chcąc uniknąć obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności, zastanawiają się czy mogą podzielić faktury w celu uniknięcia stosowania MPP? Przeczytaj artykuł!

21 kwietnia 2022

Oznaczenie MPP na fakturach zaliczkowych

Mechanizm podzielonej płatności jest specjalnym typem płatności, który polega na tym, że płatność za usługę lub dostawę towarów zostaje podzielona na kwotę netto i podatek VAT. Sprawdź, czy oznaczenie MPP na fakturach zaliczkowych jest obowiązkowe?

9 marca 2022

Obowiązek stosowania MPP przedłużony na kolejny okres

Ministerstwo Finansów poinformowało, że obowiązek stosowania MPP za zgodą Komisji Europejskiej został wydłużony na kolejny okres. W jakim okresie będzie obecnie obowiązywał obowiązek stosowania mechanizmy podzielonej płatności? Przeczytaj i sprawdź!

25 lutego 2022

Obowiązkowy split payment - jak działa i kogo obowiązuje?

Obowiązkowy split payment wszedł w życie od listopada 2019 roku i objął wybrane branże, najbardziej narażone na nadużycia w podatku VAT. Nabywca towaru lub usługi jest zobowiązany do wpłaty równowartości VAT na specjalny rachunek VAT sprzedawcy.

6 września 2021

Jak zapłacić fakturę stosując mechanizm podzielonej płatności?

Otrzymałeś fakturę z adnotacją „mechanizm podzielonej płatności” i zastanawiasz się, jak dokonać za nią zapłaty? Przeczytaj i sprawdź, jak zapłacić fakturę stosując mechanizm podzielonej płatności! Więcej informacji w artykule.

20 sierpnia 2021

Koszty uzyskania przychodu a nieuzasadnione oznaczenia faktur adnotacją o MPP

Czy wiesz, jakie konsekwencje powoduje błędne stosowanie oznaczeń na fakturach? Wprowadzenie obowiązkowego split payment nałożyło na podatników dodatkowe obowiązki. Sprawdź – koszty uzyskania przychodu a nieuzasadnione oznaczenia faktur adnotacją o MPP!

13 sierpnia 2021

Kompensata należności a mechanizm podzielonej płatności

Czy możliwe jest całe lub częściowe uregulowanie należności wobec kontrahenta kompensatą, w przypadku gdy sprzedaż jest objęta obowiązkową podzieloną płatnością? Wyjaśniamy, jak mechanizm podzielonej płatności wpływa na kompensatę wzajemnych należności.

1 sierpnia 2021

Oznaczanie faktur MPP wciąż stanowi problem dla podatników VAT

Od 1 listopada 2019 roku wszedł w życie obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności dla wszystkich podatników VAT. Oznaczenie MPP wciąż stanowi dla nich problem. Kiedy dokonać płatności przy użyciu MPP? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule!

27 lipca 2021

Oprocentowanie rachunku VAT - czy może zarabiać?

Czy możliwe jest oprocentowanie rachunku VAT - naliczanie odsetek od środków na nim zgromadzonych?

22 czerwca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów