0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: zwrot-vat

Artykuły:

Jak odzyskać środki zgromadzone na rachunku VAT? Warto wiedzieć!

Środki zgromadzone na rachunku VAT mogą być wykorzystane w ściśle określony sposób – na zapłatę podatku od towarów i usług lub na zapłatę podatku wynikającego z pliku JPK_V7. Czy wiesz, jak odzyskać środki zgromadzone na rachunku VAT? Przeczytaj!

6 kwietnia 2023

Szybszy zwrot VAT w 15 lub 40 dni od 1 stycznia 2022 roku!

Ministerstwo Finansów chce popularyzować model wystawiania faktur w KSeF oraz obrót bezgotówkowy. Jak chce tego dokonać? Proponując przedsiębiorcom już od 2022 roku szybszy zwrot VAT już w 15 dni! Sprawdź jakie należy spełnić warunki aby było to możliwe!

21 grudnia 2021

Warunki zwrotu VAT - najważniejsze informacje

Czynni podatnicy VAT, posiadając nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, mają prawo ubiegać się o zwrot podatku. Jakie są warunki zwrotu VAT? Jakie terminy obowiązują? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy warto ubiegać się o zwrot VAT!

6 października 2021

Zwrot podatku VAT - podstawowe informacje

Poznaj zasady powstania nadpłaty podatku naliczonego nad należnym oraz wystąpienia o zwrot podatku VAT. Dowiedz się, w jakich terminach możesz liczyć na zwrot nadwyżki podatku VAT i jakie warunki należy w tym celu spełnić! Odpowiedź w naszym artykule!

8 września 2021

Zwrot VAT w 3 dni - kiedy można uzyskać na rachunek firmowy?

Mechanizm podzielonej płatności, zobowiązuje podatnik do posiada dwóch kont: konta rachunku VAT oraz konta firmowego. Podatnik może złożyć wniosek o zwrot pieniędzy z rachunku VAT na konto firmowe. W jakim czasie jest wykonywany zwrot VAT? Dowiedz się!

28 sierpnia 2020

Wniosek o zwrot VAT w terminie 25 dni - wzór z omówieniem

Przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku VAT mają możliwość odliczenia podatku VAT. Czy wiesz, w jaki sposób należy napisać wniosek o zwrot VAT w terminie 25 dni? Sprawdź! W artykule do pobrania darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF!

29 sierpnia 2017

Zwrot VAT podmiotom zagranicznym - kiedy przysługuje

Zwrot VAT przysługuje podmiotowi uprawnionemu z państw członkowskich Unii Europejskiej, jak i państw trzecich jeśli spełnione zostaną określone warunki. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, po spełnieniu jakich warunków zwrot VAT jest możliwy!

5 czerwca 2017

Ubiegasz się o zwrot VAT? Pamiętaj, że możesz zostać skontrolowany!

Przedsiębiorcy, którzy w danym okresie rozliczeniowym wykazali nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, mogą ubiegać się o zwrot VAT w terminach 25, 60 lub 180 dni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak odzyskać podatek VAT i uchronić się od kontroli.

14 kwietnia 2017

Sprawdzanie zasadności zwrotu VAT przez organ podatkowy

Przedsiębiorco, czy wiesz, jak powinno przebiegać sprawdzanie zasadności zwrotu VAT? Sprawdź, kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwrotu w przyspieszonym terminie 25 dni, a kiedy może nastąpić przedłużenie tego terminu. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 kwietnia 2017

Terminy zwrotów podatku VAT - warto wiedzieć

W sytuacji gdy u podatnika wystąpiła nadwyżka podatku VAT naliczonego nad należnym, może starać się o zwrot podatku VAT. Czy wiesz, jakie są terminy zwrotów podatku VAT oraz jakie wymogi formalne należy spełnić aby zwrot był możliwy? Sprawdź w artykule!

5 kwietnia 2017

Skrócony termin zwrotu VAT - warto wiedzieć

Dowiedz się, ile wynosi skrócony termin zwrotu VAT oraz kto może z niego skorzystać po nowelizacji ustawy o VAT. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby było to możliwe! Przeczytaj nasz artykuł, gdzie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

4 kwietnia 2017

Zwrot VAT w przypadku likwidacji spółki cywilnej

Na spółce cywilnej kończącej działalność ciąży wiele obowiązków. Gdy w deklaracji VAT zostanie wykazana nadwyżka podatku naliczonego nad należnym wspólnicy mogą ubiegać się o jego zwrot. Jak wygląda zwrot VAT w przypadku likwidacji spółki cywilnej!

3 kwietnia 2017

Czy można zaliczyć zwrot VAT na poczet innego podatku?

Przedsiębiorco, masz nadwyżkę podatku VAT oraz inne podatku do zapłaty? Sprawdź, czy można zaliczyć zwrot VAT na poczet innego podatku? Co w sytuacji gdy dla celów VAT i podatku dochodowego właściwe są inne urzędy skarbowe? Odpowiedź w artykule!

15 lutego 2017

Zmiany w VAT w 2017 roku - warto wiedzieć

Od stycznia 2017 roku będzie obowiązywała nowelizacja ustawy o VAT, która wprowadza wiele istotnych zmian z punktu widzenia podatników i przedsiębiorców. Sprawdźmy, jakie zmiany w VAT w 2017 roku wejdą w życie!

20 grudnia 2016

Zwrot VAT w przypadku sprzedaży usług tylko za granicę

Świadczysz usługi za granicą? Dowiedz się, jak w tym przypadku powinien wyglądać wniosek o zwrot VAT (nadwyżki podatku naliczonego) z deklaracji VAT. Sprawdź, co na ten temat radzi nasz ekspert.

4 listopada 2016

Dla kogo TAX FREE?

Przepisy ustawy o VAT dają możliwość zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym - tzw. TAX FREE. Dzięki temu turyści odwiedzający Polskę mają możliwość uniknięcia podwójnego opodatkowania. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł.

8 października 2016

Zwrot VAT - na co go przeznaczyć?

Sprawdzamy, co można zrobić z nadwyżką podatku VAT.

29 października 2014

VAT 2014: Zwrot za materiały budowlane

Zasady zwrotu podatku VAT za materiały budowlane zostały zmienione w 2014 roku. Podatnik chcąc skorzystać ze zwrotu musi spełniać szereg warunków. Jest jednak grupa podatników do których zastosowanie mają stare zasady. Dowiedz się więcej!

19 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów