0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Symbol MPP – obowiązkowy dla wszystkich transakcji objętych MPP?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ministerstwo Finansów przewiduje zmiany w oznaczeniach zawartych w JPK_V7. Prostszy w stosowaniu ma stać się m.in. symbol MPP. Na czym będzie polegać zmiana i czy rzeczywiście ułatwi przedsiębiorcom jego stosowanie?

Symbol MPP – jakie zmiany?

Zgodnie z projektem zmiany mają nastąpić w przypadku m.in. kodów GTU, oznaczeń dotyczących podmiotów powiązanych, ale także mechanizmu podzielonej płatności. Ich stosowanie budzi wiele wątpliwości przedsiębiorców. Według założeń symbol MPP ma stać się obligatoryjny dla wszystkich transakcji objętych mechanizmem podzielonej płatności (split payment), tzn. także dla tych, w których posługiwano się nim dobrowolnie. W ten sposób oznaczenie MPP będzie wymagane już nie tylko w transakcjach, w których używanie split payment jest obowiązkowe.

Jednak przy takich zmianach wątpliwości przedsiębiorców związane z tym, kiedy używać symbolu MPP, mogą stać się większe. Będą oni zobligowani do kontrolowania, jak dostali zapłatę. Ponadto niepewność może budzić sposób, w jaki należy rozumieć słowa „transakcja objęta mechanizmem podzielonej płatności” czy też co należy zrobić, gdy faktura zostanie zapłacona przy pomocy metody podzielonej płatności dopiero po złożeniu JPK, tzn. czy konieczna byłaby jego korekta.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów