0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zamknięcie lokali gastronomicznych do odwołania – zapadła decyzja MF

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wprowadzone 24 października 2020 roku obostrzenia związane z epidemią COVID-19 spowodowały zamknięcie lokali gastronomicznych na terenie całego kraju – dozwolona jest jedynie sprzedaż napojów i posiłków na wynos.

Zamknięcie lokali gastronomicznych do odwołania - nowa decyzja MF

Początkowo obostrzenia dotyczące branży gastronomicznej miały obowiązywać przez dwa tygodnie, natomiast do wiadomości publicznej została podana informacja o wydłużeniu czasu obowiązywania dotychczasowych restrykcji.

W najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów nie podano końcowej daty obowiązywania obostrzeń dotyczących branży gastronomicznej – jest to ogromny cios dla przedsiębiorców prowadzących lokale, w których wydawanie napojów i posiłków na wynos jest niemożliwe.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów:

Do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z 6 marca 2018 roku – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 56.10.A) oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 56.30) jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu”.

Tarcza antykryzysowa 6.0 jako pomoc dla branży gastronomicznej

26 października 2020 roku został zaproponowany nowy rządowy projekt dotyczący zmiany ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
W ramach Tarczy antykryzysowej 6.0 zaproponowane zostały nowe formy wsparcia m.in. dla branży gastronomicznej, która dotkliwie odczuła skutki wprowadzonych obostrzeń. Więcej na temat Tarczy 6.0 opisano w artykule: Szykuje się tarcza dla gastronomii! Na jakie wsparcie mogą liczyć restauratorzy w ramach tarczy 6.0?

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów