0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Tarcza branżowa dla sprzedaży detalicznej – kto skorzysta?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zapowiedziana przez rząd Tarcza 6.0 ma być skierowana wyłącznie do firm z branży gastronomicznej, fitness i rozrywkowej, które z uwagi na wprowadzone w związku z epidemią obostrzenia odnoszą największe straty finansowe. Dodatkowo z pomocy będą mogli skorzystać również ci przedsiębiorcy, którzy dokonują sprzedaży detalicznej. Co wniesie tarcza branżowa dla tego rodzaju sprzedaży? Dowiedz się więcej!

Na czym polega sprzedaż detaliczna?

Pod pojęciem sprzedaży detalicznej należy rozumieć sprzedaż towarów lub usług bezpośrednio nabywcy i na jego własny użytek w małych ilościach. Taka sprzedaż może odbywać się zarówno w sklepach, na targach i bazarach, a także w formie sprzedaży wysyłkowej.

Tarcza branżowa dla sprzedaży detalicznej ma objąć wyłącznie te firmy, które na dzień 30 września 2020 roku prowadziły działalność gospodarczą oznaczoną kodem PKD:

  • 47.71.Z – sprzedaż detaliczna odzieży;
  • 47.81.Z – sprzedaż detaliczna żywności na straganach i targowiskach;
  • 47.82.Z – sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych na straganach i targowiskach;
  • 47.89.Z – sprzedaż detaliczna pozostałych wyrobów na straganach i targowiskach.

Tarcza branżowa dla sprzedaży detalicznej – na jaką pomoc można liczyć?

Tarcza 6.0, zwana również Tarczą branżową, ma polegać na możliwości skorzystania z wcześniejszych, dostępnych już form wsparcia, jakim jest zwolnienie z zapłaty składek ZUS, świadczenie postojowe czy bezzwrotna pożyczka w kwocie 5000 zł. Warto zaznaczyć, że Tarcza branżowa dla sprzedaży detalicznej nie obejmie wszystkich przedsiębiorców. Przykładowo z pożyczki będą mogli skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy odnotowali 40% spadek przychodów w październiku lub listopadzie 2020 roku w stosunku do tych miesięcy w roku ubiegłym.

Opłata targowa w 2021 roku

Tarcza branżowa dla sprzedaży detalicznej zakłada również zwolnienie z uiszczania opłaty targowej w 2021 roku. Z kolei dla gmin przewidywana jest rekompensata, która ma być wypłacana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów