Artykuły z dnia: 2022-08-19

Artykuły:

Nadchodzi jubileuszowa edycja PLNOG! 6-7 września 2022

Już niedługo, bo 6 i 7 września 2022 r. odbędzie się wydarzenie PLONG, czyli8 najstarsza w Polsce telekomunikacyjna konferencja z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami. Dowiedz się więcej i zapisz na wydarzenie już teraz!

19 sierpnia 2022

Większe i mniejsze zmiany w Kodeksie pracy, o których należy wiedzieć

Zmiany w Kodeksie pracy są już pewne. Choć miały wejść w życie w sierpniu 2022 roku, wiadomo już, że tak się nie stanie. Warto jednak wiedzieć co czeka pracodawców i pracowników w tym zakresie. Dowiedz się, jakie zmiany są planowane!

19 sierpnia 2022

Dochód brutto - czym jest i jak go obliczyć?

Kodeks pracy nie zawiera rozróżnienia na wynagrodzenie brutto i netto. Za dochód brutto uznaje się płacę, którą otrzymamy do dyspozycji i wszelkiego rodzaju składki, zaliczki na podatek dochodowy oraz inne potrącenia. Dowiedz się więcej na ten temat!

19 sierpnia 2022

Diety w podróży służbowej - od czego zależy ich wysokość?

Wysyłanie pracowników w podróż służbową jest wykorzystywane praktycznie w każdej firmie. Pracodawca musi wiedzieć, że pokrywa koszty transportu czy noclegu. Dodatkowo pracodawca wypłaca pracownikowi diety w podróży służbowej. Przeczytaj o tym!

19 sierpnia 2022

Obowiązki pracodawcy w czasie upałów - co należy wiedzieć

W upalne dni pracownicy są mniej efektywni. Co zrobić aby efektywność nie spadła? Jakie są obowiązki pracodawcy w czasie upałów? Czy w gorący dzień pracodawca może zarządzić pracę zdalną? Czego musi dostarczyć pracownikom? Przeczytaj aby wiedzieć więcej!

19 sierpnia 2022

Zmiana miejsca zamieszkania a obowiązek złożenia ZAP-3

Przy zmianie miejsca zamieszkania nie zapomnij o złożeniu formularza ZAP-3 do właściwego urzędu skarbowego! Poznaj, jakie kary przewidywane są za niezłożenia formularza oraz brak aktualizacji adresu zamieszkania oraz kto składa formularz ZAP-3!

19 sierpnia 2022

Utrata przedmiotu leasingu - w jaki sposób rozliczyć poniesione opłaty?

Jakie skutki na gruncie kosztów uzyskania przychodów rodzi utrata przedmiotu leasingu? W jaki sposób rozliczyć opłaty poniesione po utracie? Czy opłaty leasingowe stanowią wówczas koszty uzyskania przychodów w działalności gospodarczej? Przeczytaj!

19 sierpnia 2022

Prowadzenie biura rachunkowego - najważniejsze informacje!

Jak rozpocząć prowadzenie biura rachunkowego? Jakie formalne obowiązki muszą zostać spełnione? Przeczytaj o zasadach otwarcia biura rachunkowego, obowiązkach, które ciążą na zakładającym oraz o tym, kto może taką działalność założyć!

19 sierpnia 2022

Sądowe ustanowienie rozdzielności majątkowej - wszystko co warto wiedzieć!

W jakich przypadkach istnieje możliwość starania się o sądowe ustanowienie rozdzielności majątkowej? Kto może żądać ustanowienia rozdzielności i jakie są skutki? Jakie są przesłanki przymusowego ustanowienia rozdzielności majątkowej? Przeczytaj artykuł!

19 sierpnia 2022

Nieobecność w pracy? Usprawiedliwienie jest niezbędne

Różne zdarzenia losowe mogą spowodować, że niemożliwym będzie stawienie się w pracy. W takim przypadku bezwzględnym obowiązkiem pracownika jest zgłosić nieobecność w pracy pracodawcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jaki sposób poinformować pracodawcę!

19 sierpnia 2022

Korekta przychodów usług medycznych finansowanych przez NFZ - kiedy ująć?

Kiedy prawidłowo powinna zostać ujęta korekta przychodów usług medycznych finansowanych przez NFZ? Czy prawidłowe jest rozliczenie korekty przychodów usług medycznych finansowanych przez NFZ w dacie faktury korygującej? Przeczytaj w artykule!

19 sierpnia 2022

Wartość początkowa ujawnionego środka trwałego - jak ustalić?

Jak postąpić w razie ujawnienia środka trwałego? Jaka będzie wartość początkowa ujawnionego środka trwałego? Co powinieneś wiedzieć o ujawnieniu środka trwałego na gruncie podatku dochodowego PIT i CIT? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania.

19 sierpnia 2022

RODO w umowach cywilnoprawnych - dane zleceniobiorcy

Zleceniodawcy mają niekiedy problem, jeśli chodzi o dane osobowe, jakich mogą żądać od zleceniobiorców. Jak wygląda kwestia RODO w umowach cywilnoprawnych? Przeczytaj i dowiedz się jakie dane osobowe można żądać od zleceniobiorcy!

19 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów