Artykuły z dnia: 2022-08-18

Artykuły:

Podwyżka kilometrówki już w 2022 roku

Trwają prace nad zmianą ustawy o transporcie drogowym. Jest to zapowiedź modyfikacji stawek za jazdy lokalne samochodem prywatnym. Kiedy nastąpi podwyżka kilometrówki? Czy zwrot będzie dotyczył także samochodów hybrydowych? Sprawdź!

18 sierpnia 2022

Cztery branże IT w których warto zacząć działalność

Znasz się na programowaniu, lub potrafisz zarządzać projektami IT? Chcesz otworzyć firmę?W tym artykule przedstawiamy cztery ciekawe branże związane z technologiami informatycznymi, które dobrze rokują na przyszłość i w które warto zainwestować.

18 sierpnia 2022

VIII Targi IT Future Expo - rozwijaj firmę dzięki nowym technologiom i wyprzedź konkurencję!

IT Future Expo odbędzie się 22 września na Stadionie Legii Warszawa - to największa impreza tego typu w Polsce. Dowiedz się, co napędza branżę IT, poznaj nowe technologie i wymień kontakty. Zapisz się już teraz, ilość miejsc ograniczona!

18 sierpnia 2022

Ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę

Czy wiesz, jakie są ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę? Dowiedz się, w jaki sposób możliwe jest obniżenie podatku w tym zakresie, na jakie organizacje można przekazać darowizny które odliczane są od podatku w zeznaniu rocznym i jak rozliczyć VAT!

18 sierpnia 2022

Zmiana składu osobowego spółki jawnej – jakie obowiązki podatkowe?

Jakie są obowiązki podatkowe, gdy zachodzi zmiana składu osobowego spółki jawnej? Czy obowiązkowe jest sporządzenie spisu z natury? Czy wystąpienie wspólnika rodzi obowiązek podatkowy dla innych wspólników? Wszystko co powinieneś wiedzieć w artykule!

18 sierpnia 2022

Jednorazowa amortyzacja wytworzonego środka trwałego - warto wiedzieć!

Czy wiesz, jak amortyzować środki trwałe wytworzone we własnym zakresie? Czy w takim przypadku może zostać zastosowana amortyzacja jednorazowa? Dowiedz się, w jakich przypadkach jednorazowa amortyzacja wytworzonego środka trwałego jest możliwa!

18 sierpnia 2022

Urlopy związane z rodzicielstwem – co się zmieni?

Przepisy unijne ułatwiające łączenie życia rodzinnego z wykonywaniem pracy miały wejść w życie już 2 sierpnia, jednak Kodeks pracy nie został na czas znowelizowany. Jak się zmienią urlopy związane z rodzicielstwem po wdrożeniu nowych regulacji? Sprawdź!

18 sierpnia 2022

Czym jest FP oraz FGŚP oraz kogo dotyczy obowiązek opłacania składek?

Czy wiesz, czym jest Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz w jakim celu został powołany? Kto ma obowiązek opłacać i w jakiej wysokości składki na FP oraz FGŚP? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

18 sierpnia 2022

Działalność w zakresie rolnictwa ekologicznego - warto wiedzieć!

Planujesz prowadzić działalność w zakresie rolnictwa ekologicznego? Chcesz poznać zasady dotyczące produkcji rolnej ekologicznej? Wiesz czym jest okres konwersji i jak znakuje się produkty rolnictwa ekologicznego? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

18 sierpnia 2022

Sprzedaż złota inwestycyjnego - co musisz wiedzieć?

Czy wiesz z czym wiąże się sprzedaż złota inwestycyjnego na gruncie podatku VAT, PIT i PCC? Jak rozliczyć sprzedaż złota inwestycyjnego? O czym trzeba pamiętać przy sprzedaży złota inwestycyjnego? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

18 sierpnia 2022

Czas pracy pracowników młodocianych - najważniejsze informacje

We wrześniu 2018 roku na skutek zmiany przepisów został obniżony wiek pracownika młodocianego. Od tego czasu można zatrudniać osoby, które ukończyły 15 rok życia. Jaki jest czas pracy pracowników młodocianych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 sierpnia 2022

Nagrody uzyskane przez pracownika w konkursie firmowym a podatek

W niektórych firmach pracodawcy organizują konkursy dla pracowników. Czy nagrody uzyskane przez pracownika w konkursie firmowym są zwolnione z podatku? Jak je rozliczyć? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat opodatkowania nagród!

18 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów