0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-02-26

Artykuły:

Odroczenie emerytury - czym jest i jakie niesie korzyści?

W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnących obaw o przyszłe świadczenia emerytalne, odroczenie emerytury staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o odroczeniu emerytury?

26 lutego 2024

Reklamacja umowy o dzieło - wzór z omówieniem

Pomimo rozwoju technologii nietrudno o przypadek, gdy zlecony wykonawca nie sprosta naszym oczekiwaniom. W efekcie otrzymujemy produkt wadliwy, niespełniający swojej funkcji lub niezgodny z pierwotną wizją. Sprawdź, jak wygląda reklamacja umowy o dzieło.

26 lutego 2024

Zwierzęta nabyte w spadku a podatek dochodowy

Czy wiesz, że, otrzymanie w spadku gospodarstwa rolnego może być zwolnione z podatku? Sprawdź, czy gdy przedmiotem dziedziczenia są zwierzęta nabyte w spadku również możliwe jest korzystanie ze zwolnienia z podatku? Czy trzeba wykazać je na druku SD-Z2?

26 lutego 2024

Zmiany w emeryturach pomostowych od 2024

W kwietniu 2022 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o tzw. pomostówkach. Kolejne zmiany w emeryturach pomostowych weszły w życie od 1 stycznia 2023 r. Czy dodatkowe zmiany w 2024 są korzystne dla osób uprawnionych do tych świadczeń? Dowiedz się!

26 lutego 2024

Ochrona kobiety w ciąży zatrudnionej na umowie zlecenie a przepisy

Pracownica, która jest w ciąży ma dodatkowe uprawnienia. Jednym z nich jest ochrona przed zwolnieniem. Jak wygląda to w przypadku zleceniobiorca? Czy ochrona kobiety w ciąży zatrudnionej na umowie zlecenie wynika wprost z przepisów? Sprawdź!

26 lutego 2024

Czy koszty podróży służbowych mogą stanowić koszty podatkowe?

Wysyłając pracownika na wyjazd służbowy, pracodawca musi wziąć pod uwagę kwestie finansowe. Dowiedz się, czy koszty podróży służbowych mogą stanowić koszty podatkowe? Sprawdź, kiedy wydatki na wizę i szczepienia pracownika mogą być ujęte w kosztach!

26 lutego 2024

Ulga na ekspansję w zeznaniu podatkowym - komu przysługuje?

Od 1 stycznia 2022 roku polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi na zwiększenie przychodów ze sprzedaży produktów, czyli ulgi na ekspansję, która ma na celu pobudzenie rozwoju gospodarczego kraju. Komu przysługuje ulga na ekspansję? Sprawdź!

26 lutego 2024

Wycofanie środka trwałego na gruncie składki zdrowotnej w 2024 roku

Przedsiębiorca, który posiada w majątku firmowym środki trwałe może dokonać ich wycofania do majątku prywatnego. Czy wiesz, jak takie zdarzenie wpływa na składkę zdrowotną? Sprawdź, jak wykazać wycofanie środka trwałego na gruncie składki zdrowotnej!

26 lutego 2024

Ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej

Przedsiębiorca korzystający ze zwolnienia z kasy fiskalnej, nie pozostaje zwolniony z obowiązku dokumentowania przychodów. W artykule przedstawiamy, jak wygląda ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej i jak wykazać ją w JPK_V7!

26 lutego 2024

Działalność nierejestrowana na gruncie VAT - jak ją rozliczać?

Dla celów VAT działalność na próbę jest traktowana jako działalność zarobkowa, która może rodzić konieczność zapłaty podatku nawet u osób niezarejestrowanych w CEiDG. Jak zatem powinna być rozliczana działalność nierejestrowana na gruncie VAT? Sprawdź!

26 lutego 2024

Dotacje na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa - jak je pozyskać?

Już teraz możesz przyczynić się do zmniejszenia gazów cieplarnianych i zadbać o środowisko naturalne! Sprawdź, jakie dotacje na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa finansuje Unia Europejska i kto może z nich skorzystać!

26 lutego 2024

Straty z lat ubiegłych jako sposób na obniżenie podatku!

Wielu przedsiębiorców na początku prowadzenia firmy nie osiąga zysków, a wykazuje stratę. Co zrobić w sytuacji, gdy trwa to kilka lat? Czy straty z lat ubiegłych można odliczać w kolejnych latach, gdy podatnik osiągnie już zyski? Dowiedz się więcej!

26 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów