0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-02-27

Artykuły:

Top 5 smartwatchy Huawei: technologia noszona na co dzień

Wybranie smartwatcha jako dodatek do telefonu, może być dobre dla osób, które chcą dyskretnie sprawdzać informacje, np. powiadomienia, pogodę, czy liczbę mierzonych kroków. Jaki model smartwatcha wybrać? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

27 lutego 2024

Jak inwestować w nieruchomości komercyjne?

Rynek nieruchomości inwestycyjnych jest bardzo szeroki. Jedną z metod zarabiania na nieruchomościach jest inwestycja w lokale komercyjne. Jak wybrać właściwe nieruchomości komercyjne i w jaki sposób możemy na nich zyskać? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

27 lutego 2024

Dokumentacja pracownicza elektroniczna — jak w praktyce ją prowadzić?

Dokumentacja pracownicza elektroniczna jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem. Możliwe, że w przyszłości stanie się ona jedyną dopuszczalną formą prowadzenia akt osobowych. Sprawdź, jak w praktyce prowadzić dokumentację pracowniczą online.

27 lutego 2024

Usługi doradztwa przez internet a podatek VAT - co musisz wiedzieć?

Analizując rozliczenie usługi doradztwa przez internet w kontekście podatku VAT należy zwrócić uwagę na aspekt miejsca świadczenia usługi oraz możliwości zwolnienia podmiotowego z VAT. Jak w takim przypadku właściwie rozliczyć podatek VAT? Sprawdź!

27 lutego 2024

Wartości niematerialne i prawne w remanencie likwidacyjnym VAT

Likwidacja działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków dla podatnika VAT, w tym z rozliczeniem podatku w ramach remanentu likwidacyjnego. W jaki sposób należy potraktować nabyte wartości niematerialne i prawne w remanencie likwidacyjnym?

27 lutego 2024

Zaliczka otrzymana na dostawę w kolejnym roku obrotowym w księgach rachunkowych

Dokonanie dostawy towarów często poprzedzone jest wpłatą zaliczki przez nabywcę. Dowiedz się, jak w księgach rachunkowych powinna być ujęta zaliczka otrzymana na dostawę w kolejnym roku obrotowym, a także jak rozliczyć taką zaliczkę w bilansie!

27 lutego 2024

Oświadczenia płacowe po zakończeniu zatrudnienia 2024

Jak wyliczyć wynagrodzenie pracownika po ustaniu stosunku pracy w 2024 roku? Poznaj oświadczenia płacowe po zakończeniu zatrudnienia i zasady ich stosowania w przypadku wyliczenia wynagrodzeń. Przeczytaj nasz artykuł!

27 lutego 2024

Student na umowie zlecenie a składki ZUS 2024 r.

Zatrudnianie studentów zwłaszcza w okresie wakacyjnym zyskuje na sile. Czy student na umowie zlecenie jest korzystną formą zatrudniania pracowników? Czy za studentów zawsze trzeba opłacać składki ZUS? Przeczytaj nasz artykuł a znajdziesz odpowiedź!

27 lutego 2024

Ulga termomodernizacyjna dla przedsiębiorcy - odliczenia i limity

Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie wydatków na termomodernizację jednorodzinnego budynku mieszkalnego osobą fizycznym nieprowadzącym działalności. Dowiedz się, czy możliwa jest ulga termomodernizacyjna dla przedsiębiorcy? Sprawdź!

27 lutego 2024

Metoda kasowa a zasady rozliczania faktur

Metoda kasowa może być stosowana przez firmy, które posiadają status małego podatnika, czyli te, które nie przekraczają rocznego limitu sprzedaży w kwocie 2 mln euro. Jest to uproszczona metoda ewidencji. Sprawdź, jak rozliczać faktury metodą kasową!

27 lutego 2024

Kiedy warto być podatnikiem VAT - podstawowe informacje

Zakładanie działalności gospodarczej wywołuje w przyszłych przedsiębiorcach wiele wątpliwości. Jednym z nich jest kwestia opodatkowania VAT. Kiedy warto być podatnikiem VAT, a kiedy korzystniej jest skorzystać ze zwolnienia? Sprawdź czytając artykuł!

27 lutego 2024

Nagrywanie posiedzeń rady nadzorczej w kontekście RODO

Nagrywanie posiedzeń rady nadzorczej może być formą protokołowania w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Czy taka forma dozwolona jest z punktu widzenia RODO? Jakie dodatkowe obowiązki wynikają z konieczności ochrony danych osobowych? Sprawdź!

27 lutego 2024

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego w administracji z powodu utraty zdolności do czynności prawnych

Jeżeli firma ma problemy finansowe, urząd skarbowy może podjąć kroki prawne i rozpocząć procedurę egzekucyjną. Czy ogłoszenie upadłości to jedyne wyjście? Okazuje się, że nie! Kiedy możliwe jest zawieszenie postępowania egzekucyjnego? Sprawdź!

27 lutego 2024

Zaświadczenie o zdolności do pracy - kiedy jest wymagane?

Czy zaświadczenie o zdolności do pracy jest wymagane do powrotu do pracy po zwolnieniu chorobowym dłuższym niż 30 dni? Przeczytaj!

27 lutego 2024

Darowizna na cele kultu religijnego – wszystko co warto wiedzieć!

30 kwietnia 2024 roku minie termin złożenia zeznania rocznego rozliczanego na zasadach ogólnych i podatkiem liniowym. Sprawdź, czy darowizna na cele kultu religijnego może zostać odliczona w składanych zeznaniach rocznych i ile maksymalnie może wynosić!

27 lutego 2024

Sprzedaż samochodu firmowego bez VAT - kiedy jest możliwa?

Przedsiębiorca sprzedający pojazd firmowy jest zobowiązany do odprowadzenia podatków. Istnieje jednak sposób na sprzedaż samochodu firmowego bez VAT. Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, aby uniknąć odprowadzania podatku od towarów i usług!

27 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów