8 wyników dla tematu: kasy-rejestrujace

Artykuły:

Kasy fiskalne – czy będą kolejne zmiany?

Z początkiem maja moc prawną utraci rozporządzenie w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy fiskalne. Czy ustawodawca przewiduje zmianę obowiązujących przepisów? Znamy stanowisko Ministerstwa Finansów w tej sprawie!

27 kwietnia 2021

Wystawianie faktur do paragonów - zmiany w 2020 r.

Wystawianie faktur do paragonów do 2020 roku było często nadużywane przez podatników. Obecnie fakturę do paragonu sprzedawca może wystawić jedynie wtedy, gdy na paragonie znajduje się NIP nabywcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

12 listopada 2020

Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2020 roku

Ministerstwo Finansów co pewien czas ogłasza nowy tekst rozporządzenia w sprawie zwolnienia z kasy fiskalnej. Dowiedz się, jakie najważniejsze zwolnienia przewiduje bieżący tekst rozporządzenia oraz jakie warunki należy spełnić, aby móc z nich skorzystać!

3 listopada 2020

Nowa matryca stawek VAT dla urządzeń fiskalnych - co się zmieniło?

Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej zobowiązani są do ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Dowiedz się, jak wygląda nowa matryca stawek VAT dla urządzeń fiskalnych.

18 maja 2020

Kasy rejestrujące w działalności gospodarczej

Niektórych podatników obowiązuje bezwzględna konieczność posiadania takich urządzeń jak kasy rejestrujące w działalności gospodarczej, inni natomiast mogą korzystać ze zwolnienia. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w której grupie jest Twoja działalność!

7 września 2017

Handel w Internecie – kwestia podatkowa

Przedsiębiorco, prowadzisz handel w internecie? Czy wiesz, z jakiej formy opodatkowania możesz skorzystać, czy musisz być czynnym podatnikiem VAT oraz kiedy masz obowiązek stosowania kasy fiskalnej? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

25 lutego 2017

Oświadczenie o rozpoczęciu ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących - wzór z omówieniem

Rozpoczynając ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej, przedsiębiorca ma obowiązek złożyć do urzędu skarbowego oświadczenie o rozpoczęciu ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących. Pobierz darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF!

14 stycznia 2016

Rezerwowa kasa fiskalna - czy jest konieczna?

Sprawdź, czy potrzebujesz rezerwowej kasy rejestrującej!

21 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów