0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: nieodplatne-swiadczenia

Artykuły:

Nieodpłatne świadczenia finansowane pracownikowi - oskładkowanie i opodatkowanie

Pracownik może otrzymywać od pracodawcy nieodpłatne świadczenia, jednak należy mieć świadomość, że podlegają one oskładkowaiu i opodatkowaniu. Ale czy zawsze? Kiedy taki przychód będzie zwolniony ze składek i podatku? Dowiedz się!

3 czerwca 2022

Nieodpłatne świadczenia pracownika przy świadczeniu pracy za granicą

W przypadku pracy za granicą pracownicy otrzymują nieodpłatne świadczenia. Pracodawcy zapewniają nocleg, dojazd i inne świadczenia. Odbywa się to w ramach umowy o pracę. Pracodawcy zastanawiają się jak rozliczyć takie świadczenia na rzecz pracownika.

14 września 2021

Darmowe oprogramowanie w firmie - wygoda czy kłopot?

Darmowe oprogramowanie jest coraz częściej wykorzystywane w małych przedsiębiorstwach poszukujących oszczędności. Czy darmowy program zobowiązuje do zapłaty podatku dochodowego? W artkule odpowiadamy czy takie oprogramowanie w firmie to dobry pomysł!

26 kwietnia 2021

Umowa toolingu – na czym polega i jakie daje korzyści?

Zastanawiasz się nad zawarciem umowy z kontrahentem na zasadach wzajemnej ekwiwalentności? Dowiedź się, czym jest umowa toolingu i jakie niesie ze sobą korzyści oraz czy udostępnienie środków trwałych przez zlecającego podlega VAT i PIT!

28 lutego 2020

Umowa toolingu – na czym tak naprawdę polega?

Zastanawiasz się nad zawarciem umowy z kontrahentem na zasadach wzajemnej ekwiwalentności? Dowiedź się, czym jest umowa toolingu i jakie niesie ze sobą korzyści oraz czy udostępnienie środków trwałych przez zlecającego podlega VAT i PIT!

27 lutego 2020

Posiłki dla pracownika - opodatkowanie

Pracodawcy poprzez przepisy prawa lub z własnej inicjatywy dokonują zakupu obiadów dla pracowników. Czy takie posiłki dla pracownika stanowią nieodpłatne świadczenie? Przeczytaj artykuł i sprawdź jak wygląda opodatkowanie posiłków dla pracownika!

27 lutego 2020

Nieodpłatne świadczenia - funkcja prezesa zarządu a przychód w spółce

Każda spółka posiada swój zarząd, który odpowiada za funkcjonowanie firmy. Prawo również nie zabrania, aby członkowie zarządu pełnili swoje funkcje nieodpłatnie. Czy nieodpłatne świadczenia członków zarządu będą powodować powstanie przychodu?

28 marca 2018

Impreza pracownicza jako koszt pracodawcy

Przedsiębiorcy dość często podejmują się organizacji imprez pracowniczych w celu poprawy relacji panujących w firmie. Jednak czy wydatki, które generuje impreza pracownicza można zaliczyć do kosztów? Czy dla pracowników powstanie z tego tytułu przychód?

25 sierpnia 2017

Kiedy powstaje przychód z tytułu pakietów medycznych?

Przychód z tytułu pakietów medycznych należy opodatkować. Przeczytaj, kiedy należy to zrobić i co jest przychodem w przypadku takich pakietów. Dowiedz się również, czy przedsiębiorca musi ująć otrzymany pakiet medyczny jako przychód! Dowiedz się więcej!

21 sierpnia 2017

Przychody z nieodpłatnych świadczeń na gruncie PIT i CIT

Podatnik, który prowadzi działalność gospodarczą oraz otrzyma świadczenie częściowo odpłatne lub nieodpłatne, musi z tego tytułu wykazać przychód podatkowy. Jakie są przychody z nieodpłatnych świadczeń na gruncie PIT i CIT? Przeczytaj i sprawdź!

17 stycznia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów