0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: odpowiedzialnosc-odszkodowawcza

Artykuły:

Odszkodowanie a zadośćuczynienie - komu się należy i za co?

Odszkodowanie a zadośćuczynienie - jakie są różnice? W jakim przypadku należy się odszkodowanie, a w jakim zadośćuczynienie? W przypadku szkody w majątku, która forma rekompensaty będzie miała zastosowanie? Przeczytaj w naszym artykule.

9 sierpnia 2022

Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu czynów niedozwolonych

Wyrządzenie szkody na rzecz osoby trzeciej obliguje sprawcę do naprawienia szkody. Niekiedy jednak popełnienie czynu niedozwolonego powoduje konsekwencje na gruncie Kodeksu cywilnego. W jakich sytuacjach występuje odpowiedzialność odszkodowawcza sprawcy?

31 maja 2021

Pozew o odszkodowanie – jak go sporządzić?

Chcesz wiedzieć jak należy prawidłowo sporządzić pozew o odszkodowanie? Jakie elementy powinien zawierać? Kiedy powstaje odpowiedzialność odszkodowawcza? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są konsekwencje błędnie sporządzonego pozwu!

27 lipca 2020

Odpowiedzialność odszkodowawcza za negocjowanie w złej wierze

Przed zawarciem korzystnej umowy negocjowane są jej warunki przez obie strony kontraktu. Kiedy występuje negocjowanie w złej wierze? Kto ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za negocjacje z naruszeniem dobrych obyczajów? Sprawdź w artykule!

28 czerwca 2019

Jak przedawnienia roszczeń wpływają na zaległe długi?

Terminy przedawnienia roszczeń mogą zostać zakwalifikowane jako: okresowe, wynikające z działalności gospodarczej, bądź wynikające z umów, do których ustawodawca przewidział szczególne terminy przedawnienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 listopada 2018

Odpowiedzialność odszkodowawcza w umowach

By strony miały pewność, że umowa zostanie wykonana prawidłowo, w jej treści należy ująć klauzule dotyczące odpowiedzialności stron. Czym jest odpowiedzialność odszkodowawcza i jakie są jej rodzaje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 lipca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów