0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: swiadczenie-postojowe

Artykuły:

Od 4 maja można złożyć wniosek o zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe!

Już od 4 maja można złożyć w ZUS wniosek o zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe na podstawie najnowszej tarczy antykryzysowej 9.0. Kto może otrzymać taką pomoc? Jakie warunki trzeba spełnić? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

4 maja 2021

Spadek przychodów – firmy mają możliwość porównania go do września!

Dzięki nowemu rozporządzeniu młode firmy będą mogły porównywać spadek przychodów do września 2020 roku, tj. miesiąca, gdy nie były jeszcze wprowadzone tak rygorystyczne zakazy. Powinno to pozwolić większej liczbie firm na otrzymanie wsparcia.

2 marca 2021

Postojowe i zwolnienie z ZUS za grudzień i styczeń – praca nad projektem

Rząd pracuje nad projektem nowego rozporządzenia, którego celem jest wsparcie przedsiębiorców poszkodowanych w związku z pandemią koronawirusa. Zwolnienie z ZUS czy świadczenie postoje to tylko część propozycji. Przeczytaj i poznaj zapowiedzi rządu!

19 stycznia 2021

Nowy limit przychodu dla świadczenia postojowego

O świadczenie postojowe mogą otrzymać przedsiębiorcy oraz osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych. Jednakże otrzymanie takiego wsparcia zależne jest od wysokości osiągniętego przychodu. Ile wynosi limit przychodu dla świadczenia postojowego? Sprawdź!

3 grudnia 2020

2000 zł dla zleceniobiorców, czyli ponowna wypłata postojowego!

Dofinansowanie dla branż dotkniętych obostrzeniami jest coraz bardziej realne, jednak co z pracownikami? Czy 2000 zł dla zleceniobiorców to projekt, na który mogą liczyć pracownicy? Kiedy otrzymają to wsparcie? Sprawdź w naszym artykule!

16 listopada 2020

Dodatkowe świadczenie postojowe jest opodatkowane!

Najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie postojowe. Niestety nie każdy otrzyma taką pomoc. Ponadto dodatkowe świadczenie postojowe jest opodatkowane. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

13 listopada 2020

Szykuje się tarcza dla gastronomii! Na jakie wsparcie mogą liczyć restauratorzy w ramach tarczy 6.0?

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna spowodowała zamknięcie wielu obiektów sportowych i restauracji, pozbawiając przedsiębiorców możliwości prowadzenia działalności. Wprowadzona przez rząd tarcza dla gastronomii ma działać od listopada.

27 października 2020

Tarcza 5.0 wchodzi w życie – można już wnioskować o postojowe oraz zwolnienie ze składek

Kogo dotyczy Tarcza 5.0? Jakie ulgi i formy wsparcia oferowane są w ramach Tarczy turystycznej? Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca ubiegający się o pomoc? Czy można już składać wnioski o świadczenia postojowe oraz zwolnienie z ZUS? Sprawdź!

20 października 2020

Na jaką pomoc dla firm mogą liczyć przedsiębiorcy w październiku?

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna znacząco odbija się na i tak kiepskiej sytuacji finansowej polskich przedsiębiorstw. Jaką pomoc dla firm oferuje rząd? Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy w październiku? Przeczytaj artykuł!

16 października 2020

Świadczenie postojowe – od teraz zleceniobiorca może wnioskować o nie sam!

Do tej pory o świadczenie postojowe dla zleceniobiorcy mógł wnioskować tylko zleceniodawca. Nowe rozwiązania Tarczy Antykryzysowej 4.0 wprowadzają zmiany – ZUS udostępnił nowy wzór wniosku o świadczenie postojowe. Sprawdź, kto może wnioskować o wsparcie!

30 lipca 2020

Świadczenie postojowe dla przedsiębiorców i zatrudnionych na umowy cywilnoprawne

Kiedy można uzyskać świadczenie postojowe? Jakie warunki muszą spełnić osoby samozatrudnione, żeby uzyskać świadczenie postojowe, a jakie – osoby na umowach cywilnoprawnych? Czy każdy otrzyma je w pełnej kwocie? Sprawdź w naszym artykule!

25 czerwca 2020

Dofinansowanie z ZUS – postojowe dla firm w praktyce

Wsparcie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej obejmuje również postojowe dla firm. Kto może otrzymać takie dofinansowanie i w jakiej wysokości ono przysługuje? Jak interpretować przepisy przy składaniu drugiego wniosku o to świadczenie? Sprawdź!

5 czerwca 2020

Tarcza Antykryzysowa 3.0 – nowe wnioski na PUE ZUS!

Nowe wnioski na PUE ZUS są dostępne już od 26 maja. Jakie wnioski uległy aktualizacji? Co zostało w nich zmienione? Jakie dodatkowe zmiany wprowadzono na PUE ZUS związane ze świadczeniem postojowym? Sprawdź w naszym artykule!

27 maja 2020

Jakie zmiany przyniosła tarcza 3.0?

Pomimo, że jeszcze dobrze nie zaczęła funkcjonować tarcza 3.0, a ustawodawca już pracuje nad tarczą 4.0. Przeczytaj artykuł i sprawdź wprowadzone zmiany, które według nas, mogą być najbardziej wartościowe dla przedsiębiorców w tym trudnym czasie epidemii

27 maja 2020

Świadczenie postojowe dla działalności sprzed 1 kwietnia 2020

Dotychczas, ze świadczenia postojowego mogli skorzystać ci, którzy rozpoczęli działalność przed 1 lutego 2020. Nowa tarcza antykryzysowa 3.0 poszerza krąg uprawnionych. Świadczenie postojowe przysługuje również dla działalności sprzed 1 kwietnia 2020!

4 maja 2020

Jak poprawnie wypełnić wniosek o świadczenie postojowe dla przedsiębiorcy?

Tarcza antykryzysowa wprowadziła wiele rozwiązań wspierających świat biznesu. Jednym z przywilejów jakie przysługują przedsiębiorcom są wypłaty środków z ZUS za czas przestoju działalności. Sprawdź, jak wypełnić wniosek o świadczenie postojowe!

4 maja 2020

Tarcza Antykryzysowa - wsparcie dla firm w związku z koronawirusem

Kolejna Tarcza antykryzysowej wprowadza następne rozwiązania, które mają wspomóc przedsiębiorców w walce z kryzysem. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadza Tarcza Antykryzysowa oraz na jakich warunkach mogą zostać przyznane kolejne formy wsparcia.

23 kwietnia 2020

Tarcza antykryzysowa – wsparcie dla firm w związku z COVID-19

Tarcza antykryzysowa ma wspomóc przedsiębiorców, którzy zostali dotknięci negatywnymi skutkami panującej epidemii kornawirusa. Sprawdź, jakie rozwiązania wprowadził rząd i dowiedz się, co należy zrobić aby skorzystać z oferowanych form pomocy.

2 kwietnia 2020

Zawieszenie działalności a ulgi z tarczy antykryzysowej

Czy tarcza antykryzysowa uwzględnia ulgi dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zawieszenie działalności? Jeżeli tak, to na jakich warunkach przedsiębiorca może z nich skorzystać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na omawiany temat!

1 kwietnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów