0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Spadek przychodów – firmy mają możliwość porównania go do września!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Dotychczasowe rozporządzenie znacząco ograniczało wielu firmom możliwość skorzystania ze wsparcia w związku ze spadkiem przychodów. Wprowadzone zostały zmiany mające na celu wsparcie większej liczby przedsiębiorstw poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa. W jaki sposób teraz można porównywać spadek przychodów?

Spadek przychodów – dotychczasowe zasady

Dotychczasowe rozporządzenie ograniczało przedsiębiorców do możliwości porównywania spadku przychodów z miesiącami, w których nie mogli prowadzić działalności gospodarczej. W związku z tym nie byli w stanie wykazać 40% spadku przychodów. Teraz przedsiębiorstwa mogą porównywać spadek przychodów do września 2020 roku, tj. ostatniego miesiąca, w którym nie obowiązywały jeszcze znaczące obostrzenia ograniczające możliwość prowadzenia działalności. Powinno to ułatwić młodym firmom skorzystanie z pomocy. Zmiany związane są z postulatem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, który zwracał uwagę na luki w opublikowanym wcześniej rozporządzeniu.

Spadek przychodów – korzystne zmiany dla młodych firm!

Rozporządzenie z 26 lutego 2021 roku umożliwia porównywanie obecnych przychodów do września 2020 roku – ostatniego miesiąca, w którym nie obowiązywały jeszcze restrykcje w prowadzeniu działalności w niektórych branżach. W związku ze zmianami wiele nowych firm powstałych w 2020 roku będzie mogło skorzystać ze świadczenie postojowego, dopłaty do wynagrodzenia pracowników czy też ze zwolnienia ze składek ZUS. Zgodnie z nowymi przepisami umożliwione będzie otrzymanie pomocy również za grudzień oraz styczeń.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów