0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

2000 zł dla zleceniobiorców, czyli ponowna wypłata postojowego!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Na chwilę obecną nie ma przewidzianego wsparcia finansowego dla osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, jednakże w najbliższym czasie może to ulec zmianie,  bowiem trwają prace nad nową formą wsparcia. Czy 2000 zł dla zleceniobiorców to wystarczająca pomoc?

2000 zł dla zleceniobiorców

Osoby zatrudnione na umowie zleceniu, o dzieło, umowie agencyjnej czekają na nową formę wsparcia, tym razem dedykowaną specjalnie dla nich. Na razie brak jednak szczegółów informujących, na jaką pomoc będą mogli liczyć. Zgodnie z zapowiedziami szefa MRPiT zostaną uruchomione te instrumenty, które sprawdziły się wiosną tego roku, jak i instrumenty nowe. Może to oznaczać, że 2000 zł dla zleceniobiorców zostanie ponownie wypłacane w formie świadczenia postojowego. Prace nad rozporządzeniem trwają i jak obiecuje wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin:

Intensywnie pracujemy nad rozporządzeniem, które pozwoli dofinansować około 2000 zł wynagrodzenia pracowników branż dotkniętych nowymi obostrzeniami”
Jak wynika z wypowiedzi, 2000 zł dla zleceniobiorców będzie wypłacane tylko dla zatrudnionych w tych branżach, które zostały objęte nowymi obostrzeniami.
2000 zł dla zleceniobiorców będzie przeznaczone dla pracowników branż dotkniętych nowymi obostrzeniami.

Od kiedy będzie można otrzymać pomoc?

Obostrzenia w niektórych branżach działają już od dłuższego czasu, a osoby pracujące na umowach zleceniach często nie otrzymują za ten okres wynagrodzenia. Z tego powodu wszyscy ci, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, zastanawiają się, jak długo będą czekać na zapowiadaną pomoc. Jak wyjaśnił Jarosław Gowin, niezależnie od tempa prac legislacyjnych

„wszystkie te instrumenty będą działały wstecz od daty wprowadzenia dodatkowych obostrzeń”
W przypadku zatem takich branż jak gastronomia czy fitness 2000 zł dla zleceniobiorców będzie można otrzymać od końca października. Jednak mimo że wypłaty będą dotyczyć okresów wstecznych, nie jest znana konkretna data wdrożenia proponowanego projektu.

Zapowiadane wsparcie osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych będzie polegało na wypłacie 2000 zł dla zleceniobiorców. Rozwiązanie to jest w fazie projektowania, więc na więcej szczegółów należy poczekać aż do momentu, gdy dokument zostanie opublikowany na stronie Sejmu.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów