0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: ulga-na-dzieci

Artykuły:

Ulga na dzieci, czyli jak ująć ulgę podatkową w zeznaniu rocznym

Komu i w jakich sytuacjach przysługuje ulga na dzieci? Czy ulga podatkowa obowiązuje również, gdy dziecko jest już pełnoletnie? Sprawdź jaką kwotę można odliczyć od podatku z tego tytułu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

10 stycznia 2023

Ulga na dzieci w PIT - zmiany wprowadzone przez Polski Ład

Wraz z 2022 rokiem weszły nowe zmiany dotyczące odliczania ulgi na dzieci przez rodziców. Polski Ład doprecyzował zasady jej ustalania. Rodzic ma prawo do odliczenia ulgi na każde małoletnie dziecko. Sprawdź, czy zawsze jest to możliwa ulga na dzieci!

1 marca 2022

Świadczenie 500+ a PIT 2021 – wszystko, co musisz wiedzieć

Świadczenie 500+ a PIT 2021 – czy świadczenie należy ująć w zeznaniu rocznym? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy uzyskany przychód ze świadczenia 500+ podlega opodatkowaniu podatkiem PIT i czy w związku z tym trzeba ująć go w deklaracji PIT-37 lub PIT-36.

28 stycznia 2021

Rozliczenie ulgi na dzieci w usłudze Twój e-PIT - nowe usprawnienia!

Podatnicy rozliczający się za pośrednictwem usługi Twój e-PIT mogą się spodziewać kolejnych usprawnień. Znacznym ułatwieniom ulegnie rozliczanie ulgi na dzieci. Dowiedz się, kiedy będzie możliwe automatyczne rozliczenie ulgi na dzieci w usłudze Twój e-PIT

9 grudnia 2019

Korekta zeznania rocznego – przypadki szczególne (cz. 1)

Podatniku, zastanawiasz się czym może być spowodowana korekta zeznania rocznego? Kiedy następuje przedawnienie zobowiązania podatkowego oraz co może być przyczyną zawieszenia biegu terminu przedawnienia? Więcej na ten temat w poniższym artykule!

11 grudnia 2018

Ulga na dzieci a składki społeczne ewidencjonowane w kosztach

Czy ulga na dzieci przysługuje, gdy składki ZUS ujmowane były w kosztach a nie w zaliczce na podatek dochodowy?

25 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów