0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Rozliczenie ulgi na dzieci w usłudze Twój e-PIT - nowe usprawnienia!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kolejne ułatwienia dla podatników rozliczających się za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Tym razem zmianę odczują podatnicy uprawnieni do skorzystania z ulgi na dzieci, bowiem dokonując rozliczenia zeznania rocznego za pomocą platformy Twój e-PIT kwota przysługującej ulgi uzupełni się automatycznie wraz ze wskazaniem danych dziecka i jego numerem PESEL. Usprawnienie jest konsekwencją zintegrowania usługi Twój e-PIT z zewnętrznymi rejestrami danych m.in. PESEL i rejestrem instytucji szkolnictwa wyższego. Kiedy będzie możliwe pierwsze rozliczenie ulgi na dzieci w usłudze Twój e-PIT?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektora departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów Dariusza Aniećko, usprawnienia zostaną wprowadzone 15 lutego 2020 r. zatem automatyczne rozliczenie ulgi na dzieci w usłudze Twój e-PIT będzie możliwe już za 2019 r. 

Oprócz wskazanych zmian w zakresie rozliczania ulgi na dzieci zapowiedziano także rozszerzenie grona osób, które będą mogły skorzystać z usługi Twój e-PIT. Wśród grona podmiotów uprawnionych wskazano osoby prowadzące działalność gospodarczą. Zgodnie z zapowiedziami resortu finansów od 15 lutego 2020 r. na platformie dostępne będą nowe wzory formularzy PIT-36 oraz PIT-28. 

Usługa Twój e-PIT została wprowadzona w połowie lutego 2019 r. Dotychczas za pomocą platformy, z formy elektronicznego złożenia deklaracji rocznej skorzystało 19,9 mln podatników. W świetle planowanych zmian, odsetek korzystających z usługi Twój e-PIT może w przyszłym roku znacznie wzrosnąć. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów