0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: zawarcie-ugody

Artykuły:

Ugoda i mediacja zamiast postępowania sądowego

Najpopularniejszą metodą rozwiązywania konfliktu oraz dochodzenia roszczeń przez strony jest postępowanie sądowe. Jednak istnieją też mniej radykalne sposoby zakończenia sporu. Należą do nich ugoda oraz mediacja. Dowiedz się, czy są one korzystne!

22 października 2019

Niewykonanie ugody przez dłużnika - co zrobić?

Gdy dłużnik zalega z zapłatą, może paść propozycja zawarcia ugody. W zamian za ustępstwa, np. rozłożenie długu na raty, umorzenie odsetek lub części długu, dłużnik zobowiązuje się spłacić swoje zobowiązanie. Jakie skutki może mieć niewykonanie ugody?

4 października 2018

Ugoda jako rozwiązanie sporu o wierzytelność

Dochodzenie wierzytelności nie należy do przyjemnych procesów dla przedsiębiorców, często okazuje się skomplikowany, a nawet nieskuteczny. Popularne stają się pozasądowe rozwiązanie sporu o wierzytelność m.in. jako ugoda. Sprawdź, na czym polega!

24 lipca 2017

Zawarcie ugody z dłużnikiem - jakie płyną z tego korzyści?

Czy zawsze opłaca się odzyskiwać wierzytelność za pomocą egzekucji komorniczej? Kiedy bardziej korzystne będzie zawarcie ugody z dłużnikiem? Jak to zrobić i czy wierzyciel może odnieść korzyści z tego typu działań? Dowiedz się tego, czytając nasz artykuł!

6 czerwca 2016

Co daje zawarcie ugody z dłużnikiem?

Jakie korzyści niesie za sobą zawarcie ugody z dłużnikiem? Jak zawrzeć ugodę i czy wierzyciel może odnieść korzyści z tego typu działań? Kto ponosi koszty za mediatora i czym jest przerwaniu biegu przedawnienia? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

18 lutego 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów