0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

27 wyników dla tematu: zwolnienie-z-zus

Artykuły:

Nowa Tarcza antykryzysowa – zwolnienie ze składki ZUS, postojowe za grudzień 2021!

Nowa Tarcza antykryzysowa reguluje zasady przyznawania pomocy dla przedsiębiorców objętych obostrzeniami związanymi z COVID-19. Wśród form pomocy jest zwolnienie ze składek ZUS, dotacja oraz świadczenie postojowe. Sprawdź, czy otrzymasz pomoc!

12 stycznia 2022

Nowa Tarcza Antykryzysowa – od 23 lipca złóż wniosek!

Tarcza antykryzysowa stanowi spore wsparcie dla przedsiębiorców. Od 23 lipca rusza kolejna pula dofinansowań, ale dla określonych grup. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat nowych dofinansowań z ZUS-u dla przedsiębiorców!

19 lipca 2021

Zwolnienie z ZUS na gruncie podatku dochodowego

Przedsiębiorcy w związku z COVID-19 mogli wnioskować o zwolnienie ze składek ZUS. Jak poprawnie rozliczyć uiszczone wcześniej składki ZUS w związku z otrzymanym prawem do zwolnienia z ich opłacania? W artykule omawiamy zwolnienie z ZUS na gruncie PIT!

22 kwietnia 2021

Tarcza antykryzysowa 9.0 – kto otrzyma świadczenia z ZUS?

Już od 4 maja przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o liczne świadczenia, w tym zwolnienie z ZUS i postojowe. Nie każdy przedsiębiorca otrzyma wsparcie, będzie to zależne od branży. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co oferuje nowa Tarcza antykryzysowa!

20 kwietnia 2021

Zwolnienie ze składek zleceniobiorcy w ramach tarczy tylko na wniosek!

Czym jest zwolnienie ze składek za zleceniobiorcę? Kto ma prawo skorzystać z tej ulgi? Kto powinien złożyć wniosek o przyznanie tej ulgi? Jaki jest termin na złożenie wniosku w ZUS? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule.

2 kwietnia 2021

Postojowe i zwolnienie z ZUS za grudzień i styczeń – praca nad projektem

Rząd pracuje nad projektem nowego rozporządzenia, którego celem jest wsparcie przedsiębiorców poszkodowanych w związku z pandemią koronawirusa. Zwolnienie z ZUS czy świadczenie postoje to tylko część propozycji. Przeczytaj i poznaj zapowiedzi rządu!

19 stycznia 2021

Tarcza 6.0 – wnioski o postojowe i zwolnienie z ZUS już dostępne!

Jakie ulgi oferuje przedsiębiorcom Tarcza 6.0? Od kiedy przedsiębiorcy spełniający warunki mogą zacząć wnioskować o dodatkowe świadczenia i zwolnienia? W jakiej formie należy złożyć wnioski do ZUS-u? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

30 grudnia 2020

Zwolnienie z obowiązku naliczania składek od umów cywilnoprawnych - od kiedy?

Jeśli umowa zlecenia nie jest zawarta z osobą uczącą się, to co do zasady jest oskładkowana. Nowa Tarcza antykryzysowa wprowadza jednak nową ulgę – zwolnienie z obowiązku naliczania składek od umów cywilnoprawnych! Sprawdź, kto może ją otrzymać!

22 grudnia 2020

Pamiętaj złożyć wniosek o zwolnienie ze składek ZUS – termin upływa 30 listopada

Przedsiębiorcy spełniający warunki opisane w Tarczy antykryzysowej 5.0 mają prawo skorzystać z ulgi – zwolnienie ze składek ZUS za okres od lipca do września br. włącznie. Kiedy mija termin złożenia wniosku o zwolnienie z ZUS? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2020

Tarcza 5.0 wchodzi w życie – można już wnioskować o postojowe oraz zwolnienie ze składek

Kogo dotyczy Tarcza 5.0? Jakie ulgi i formy wsparcia oferowane są w ramach Tarczy turystycznej? Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca ubiegający się o pomoc? Czy można już składać wnioski o świadczenia postojowe oraz zwolnienie z ZUS? Sprawdź!

20 października 2020

Zwolnienie z ZUS dla kolejnych 150 000 firm!

Zwolnienie z ZUS przysługiwało firmom, które spełniały odpowiednie warunki. Wiele z nich ze względu na nadpłaty na kontach w ZUS straciło prawo do ulgi bądź został im ona przyznana tylko w części. Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na zmiany? Przekonaj się!

21 września 2020

Postojowe i zwolnienie ze składek ZUS przedłużone?

W związku z epidemią koronawirusa przedsiębiorcy mogli skorzystać z licznych ulg. Postojowe i zwolnienie ze składek ZUS może jednak zostać przedłużone, jak zapowiadają rządzący. Przeczytaj i dowiedz się, czy Twoja firma zostanie objęta tymi ulgami!

7 sierpnia 2020

Przedsiębiorcy mają szansę na pełne zwolnienie z ZUS pomimo posiadania nadpłat na kontach!

Przedsiębiorca, który posiadał nadpłaty w ZUS, nie mógł skorzystać z umorzenia składek w pełnej wysokości. Czy szykują się zmiany, które umożliwią wnioskowanie o zwolnienie z ZUS w pełnej kwocie? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły!

3 sierpnia 2020

Przedłużenie zwolnienia z ZUS i świadczenia postojowego

Umorzenie składek oferowane w ramach tarczy antykryzysowej obowiązywało wyłącznie przez trzy miesiące. Nie wszystkie firmy były w stanie w tym okresie generować stanąć z powrotem na nogi. W związku z tym planowane jest przedłużenie zwolnienia z ZUS!

15 lipca 2020

Zwolnienie z ZUS - ostatni moment na wysłanie wniosku!

Przedsiębiorcy spełniający odpowiednie warunki mają prawo wnioskować o zwolnienie z ZUS za okres od marca do maja br. Do kiedy przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosków? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na omawiany temat!

26 czerwca 2020

Dofinansowanie z ZUS – zwolnienie z opłacania składek ZUS w praktyce

Czym jest zwolnienie z opłacania składek ZUS? Kto może otrzymać pozytywną decyzję? Co podlega zwolnieniu z ZUS? Do kiedy można składać wnioski? Czy korzystając z ulg w ZUS można umorzyć składki? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

8 czerwca 2020

Kontynuacja zwolnienia z ZUS – apel rzecznika MŚP

Wielu przedsiębiorców zastanawia się,czy będzie kontynuacja zwolnienia z ZUS. Na ten moment zakończone zostały prace nad Tarczami Antykryzysowymi i nie przewidują one wydłużenia tego okresu. Sprawdź, o co apeluje rzecznik MŚP!

5 czerwca 2020

Zwolnienie ze składek ZUS na PUE ZUS – sprawdź, czy otrzymałeś decyzję!

Wielu przedsiębiorców ubiega się o zwolnienie ze składek ZUS w ramach Tarczy. Od marca tysiące osób czeka na decyzje w kwestii przyznania ulgi. Jak można sprawdzić, czy decyzja została wydana? ZUS udostępnia nowe funkcje na PUE ZUS – sprawdź, jakie!

2 czerwca 2020

Zwolnienie z ZUS dla samozatrudnionych i zakładów pracy

Tarcza antykryzysowa ma na celu odciążenie przedsiębiorców z wielu obowiązków. Wdrożone przepisy dają możliwość nieopłacania składek przez 3 miesiące. Jak starać się o zwolnienie z ZUS i jakie dokumenty przekazać wraz z wnioskiem? Przeczytaj!

15 maja 2020

Tarcza Antykryzysowa 3.0. – zmiany w zwolnieniach z ZUS

Tarcza Antykryzysowa 3.0. jeszcze bardziej poszerza krąg podmiotów zwolnionych. Dzięki nowym zapisom w Tarczy Antykryzysowej przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mogli skorzystać ze zwolnienia, będą mogli umorzyć składki za 2 miesiące. Przeczytaj!

30 kwietnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów