0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: zwrot-podatku-vat

Artykuły:

Zwrot na rachunek VAT przy braku sprzedaży - czy jest możliwy?

Czynni podatnicy VAT mają możliwość obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę VAT naliczonego. Co jednak w przypadku, gdy podatnik w okresie rozliczeniowym nie dokonywał żadnej sprzedaży? Czy taki podatnik może wnioskować o zwrot na rachunek VAT?

21 lipca 2023

Zwrot podatku VAT zaliczony na poczet innego zobowiązania podatkowego

Czynni podatnicy VAT są zobligowani do wysyłki pliku JPK_V7K (dla rozliczeń kwartalnych) lub JPK_V7M (dla rozliczeń miesięcznych). Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy zwrot podatku VAT można przeznaczyć na zapłatę innego zobowiązania podatkowego!

27 kwietnia 2023

Warunki zwrotu VAT - najważniejsze informacje

Czynni podatnicy VAT, posiadając nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, mają prawo ubiegać się o zwrot podatku. Jakie są warunki zwrotu VAT? Jakie terminy obowiązują? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy warto ubiegać się o zwrot VAT!

6 października 2021

Zwrot podatku VAT - podstawowe informacje

Poznaj zasady powstania nadpłaty podatku naliczonego nad należnym oraz wystąpienia o zwrot podatku VAT. Dowiedz się, w jakich terminach możesz liczyć na zwrot nadwyżki podatku VAT i jakie warunki należy w tym celu spełnić! Odpowiedź w naszym artykule!

8 września 2021

Czynności sprawdzające a zwrot podatku VAT

Czynny podatnik VAT mający nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, może starać się o jego zwrot. Zdarza się, że organ podatkowy przeprowadza czynności sprawdzające by zweryfikować zasadność zwrotu. Dowiedz się więcej o czynnościach sprawdzających!

22 lipca 2021

Zwrot podatku - ile wynoszą ustawowe terminy?

Rozliczenia z fiskusem to nie tylko wpłaty podatku, ale i nadwyżki do zwrotu. Czy w przypadku nadwyżki możliwy jest zwrot podatku? Dowiedz się, jakie są ustawowe terminy zwrotu w przypadku podatku VAT i podatku dochodowego oraz jak się o niego ubiegać!

29 marca 2021

Zwrot podatku z urzędu skarbowego a przychód firmy

Otrzymałem zwrot podatku VAT i PIT, czy stanowi on mój przychód i powinienem je gdzieś zaksięgować i opodatkować?

25 lutego 2021

Czas oczekiwania na zwrot podatku dochodowego i VAT - ile wynosi?

Rozliczenia z fiskusem są obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Jednak może się zdarzyć, że zamiast wpłacać pieniądze do urzędu skarbowego, otrzymamy ich zwrot. Czy wiesz, jaki jest czas oczekiwania na zwrot podatku? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

2 grudnia 2020

Zwrot różnicy podatku w terminie 25 dni - podstawowe warunki

Czynni podatnicy VAT mają możliwość ubiegania się o zwrot nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym, wynikającej z deklaracji VAT za dany okres rozliczeniowy. Czy zwrot różnicy podatku może nastąpić w terminie 25 dni? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 grudnia 2020

Zwrot podatku VAT - opis przebiegu procedury

W przypadku, gdy podatnik w deklaracji VAT wykaże nadwyżkę podatku VAT naliczonego (zakup) nad podatkiem VAT należnym (sprzedaż) może ubiegać się o zwrot podatku VAT. Jak wygląda procedura zwrotu VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 października 2020

Zwrot podatku VAT - jak odzyskać podatek VAT zapłacony za granicą?

Każdy przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT i dokonuje zakupu towarów i usług w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej może ubiegać się o zwrot podatku VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak odzyskać podatek pobrany za granicą!

4 marca 2019

Zwrot podatku VAT a ustanowione zabezpieczenie majątkowe

Przedsiębiorcy, którzy są czynnymi podatnikami VAT mają prawo odliczyć podatek i otrzymać zwrot. W zależności od sytuacji podatnika, zwrot podatku VAT może nastąpić w różnym terminie. Czy zabezpieczenie majątkowe wpływa na przyspieszenie zwrotu podatku?

30 marca 2018

Wniosek o zwrot VAT w terminie 25 dni - wzór z omówieniem

Przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku VAT mają możliwość odliczenia podatku VAT. Czy wiesz, w jaki sposób należy napisać wniosek o zwrot VAT w terminie 25 dni? Sprawdź! W artykule do pobrania darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF!

29 sierpnia 2017

Zwrot podatku VAT - wszystko co warto wiedzieć

Przedsiębiorco czy wiesz, w jakim terminie możliwy jest zwrot podatku VAT? Sprawdź, jakie warunki należy spełnić aby możliwy był zwrot podatku VAT w terminie 25, 60 lub 180 dni. Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

1 czerwca 2017

Zwrot nadwyżki VAT w skróconym terminie a korekty faktur

Najważniejszym warunkiem, który powoduje, że zwrot nadwyżki VAT w skróconym terminie jest możliwy, są w całości opłacone faktury wydatkowe. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy otrzymane korekty faktur utrudniają możliwość uzyskania przyspieszonego zwrotu.

7 kwietnia 2017

Terminy zwrotów podatku VAT - warto wiedzieć

W sytuacji gdy u podatnika wystąpiła nadwyżka podatku VAT naliczonego nad należnym, może starać się o zwrot podatku VAT. Czy wiesz, jakie są terminy zwrotów podatku VAT oraz jakie wymogi formalne należy spełnić aby zwrot był możliwy? Sprawdź w artykule!

5 kwietnia 2017

Czy można zaliczyć zwrot VAT na poczet innego podatku?

Przedsiębiorco, masz nadwyżkę podatku VAT oraz inne podatku do zapłaty? Sprawdź, czy można zaliczyć zwrot VAT na poczet innego podatku? Co w sytuacji gdy dla celów VAT i podatku dochodowego właściwe są inne urzędy skarbowe? Odpowiedź w artykule!

15 lutego 2017

Zwrot VAT w przypadku sprzedaży usług tylko za granicę

Świadczysz usługi za granicą? Dowiedz się, jak w tym przypadku powinien wyglądać wniosek o zwrot VAT (nadwyżki podatku naliczonego) z deklaracji VAT. Sprawdź, co na ten temat radzi nasz ekspert.

4 listopada 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów