0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Aplikacja do tworzenia prezentacji - jak wybrać?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Nudzą cię szablonowe slajdy w PowerPoincie, a długie prezentacje powodują, że przysypiasz? Jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów i to bez konieczności samodzielnej kreacji efektownych grafik, ten poradnik jest dla ciebie! Sprawdź, która aplikacja do tworzenia prezentacji jest dla Ciebie najlepsza!

Dobra i niestandardowa prezentacja multimedialna może być podczas ważnego spotkania twoim dużym atutem. Po latach oglądania szablonowych slajdów - w czasie studiów, a potem w pracy - każde spotkanie, podczas którego odbywa się prezentacja, powoduje u ciebie zniechęcenie? Wyjdź temu naprzeciw i rozpocznij rewolucję od siebie.

Tego, że ludzie są wzrokowcami i przynajmniej na początku oceniają po wyglądzie, udowadniać szczególnie nie trzeba. Czy nie warto zatem z tego skorzystać i stworzyć taką prezentację, po której opadną szczęki wszystkich obserwatorów? Jak się okazuje, wcale nie musi to być strasznie trudne i czasochłonne. Odpowiedniego programu wystarczy poszukać odrobinę dalej niż na pasku startu naszego komputera.

Aplikacja do tworzenia prezentacji - Prezi 

W coraz szerszych kręgach do stworzenia ciekawych prezentacji popularna staje się aplikacja Prezi. Program daje zupełnie nowe spojrzenie na prezentacje multimedialne i ich możliwości, które mogą zaskoczyć każdego, kto jeszcze jej nie zna.

Prezi umożliwia ciekawe przejścia pomiędzy slajdami, przyciągające i nowoczesne rozwiązania graficzne czy chociażby pomysłowe fonty i szablony. Duża interaktywność slajdów daje interesujące efekty. Choć początki w tworzeniu prezentacji za pomocą tego programu wcale nie muszą być łatwe, to dość szybko powinniśmy się przyzwyczaić. Po przejściu z PowerPointa do Prezi już nigdy nie będziemy tęsknić za tym pierwszym.

Z aplikacji można korzystać za darmo - wówczas po zarejestrowaniu otrzymujemy 100 MB przestrzeni dyskowej, a nasze prezentacje musimy publikować w dostępnym dla wszystkich katalogu. Aplikacja do tworzenia prezentacji umożliwia także zapraszanie innych użytkowników do edycji slajdów bądź wyświetlenia prezentacji online przy skorzystaniu z wygenerowanego linku.

Oprócz czasu, który będziemy potrzebować na naukę obsługi tego programu i konieczności udostępnienia prezentacji, jego wadami są także ograniczone możliwości druku (tylko w PDF) oraz czas ważności linku do prezentacji, który wygasa po tygodniu.

Vuvox - tworzenie prezentacji

Darmowa platforma vuvox.com umożliwiała tworzenie prezentacji na wzór zaawansowanych kolaży, obok których nikt nie przechodził obojętnie. Praca na materiałach graficznych dobrej jakości gwarantowała nieszablonowe rozwiązania i sposoby prezentacji danych oraz wykresów w formie ciekawych grafik.

Aplikacja do tworzenia prezentacji umożliwiała publikowanie danych przy użyciu ciekawych efektów, takich jak rozrzucone kartki pocztowe, taśma, szkolna tablica czy chociażby mapa świata. Na platofmie Vuvox znacznie lepiej niż treści prezentowały się zdjęcia, grafiki, obrazy oraz galerie prac uzupełnione o efekty dźwiękowe. Dlaczego piszemy o tym w czasie przeszłym? Niedawno platforma ta została niestety niespodziewanie zamknięta.

Aplikacja do tworzenia prezentacji - Haiku Deck

Aplikacja do tworzenia prezentacji Haiku Deck dysponuje sporą bazą ze zdjęciami i grafikami do dowolnego wykorzystania w prezentacjach. Możemy je wyszukiwać tak jak na portalach ze zdjęciami stockowymi - po kategorii bądź za pomocą prostej wyszukiwarki. Ciekawe szablony i niestandardowe efekty prezentacji, a także możliwość efektownego prezentowania danych w wykresach powodują, że program ten jest ciekawym oraz bardzo prostym w obsłudze narzędziem do tworzenia prezentacji.

Capzles.com - tworzenie prezentacji

Kolejna aplikacja do tworzenia prezentacji online, która w ciekawy sposób pozwoli zaprezentować grafiki. Prezentacje multimedialne sporządzone za pomocą tego narzędzia przypominają z wyglądu poziomą oś czasu, którą możemy dowolnie przesuwać i oglądać.

Prezentacja w formie storytellingu bądź krótkiego obrazkowego komiksu robi naprawdę duże wrażenie. Użytkownicy mogą korzystać z kilkunastu efektownych szablonów, dołączając do nich swoje grafiki i treści całkiem za darmo.

Aplikacja do tworzenia prezentacji - PowToon

Prezentacje multimedialne nie muszą być nudne! Dzięki dostępnej online aplikacji PowToon w przystępny sposób możemy stworzyć proste animowane filmiki na wzór standardowych prezentacji. Kreacja slajdów w tym programie na początku nie wydaje się zbyt prosta, całość wygląda bowiem bardziej jak edytor wideo niż program do tworzenia slajdów. Kilka chwil skupienia wystarczy jednak, aby opanować podstawowe funkcje i cieszyć się jej możliwościami.

Wyjście przed szereg i zastosowanie niestandardowych sposobów prezentacji danych może pozwolić nam na osiągnięcie sporych sukcesów podczas biznesowych spotkań. Niecodzienna, zaskakująca prezentacja może być naszym sporym atutem przy jednocześnie małym nakładzie pracy. Warto wziąć to pod uwagę.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów