0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Dłonie są twoją wizytówką - zadbaj o nie

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Dłonie są naszą wizytówką. Jest to niezaprzeczalna teza i chociaż może nam się wydawać, że nikt nie zwraca na nie uwagi, prawda jest inna. Wiele osób przygląda się naszym dłoniom, ponieważ mogą one powiedzieć naprawdę wiele. Pokazują, w jaki sposób pracujesz, jak o siebie dbasz, mogą również zdradzić twój wiek. Poza tym jest to jedna z najbardziej wyeksponowanych części ciała. W związku z tym, jak wiele można z nich wyczytać, warto o nie szczególnie zadbać!

Co robimy naszym dłoniom?

Nie oszczędzamy naszych dłoni, wręcz przeciwnie, dajemy im niezły wycisk każdego dnia. Moczymy je w wodzie o różnych temperaturach, zarówno bardzo niskich, jak i wysokich, wystawiamy je na słońce, nie używając filtra, suszymy bez użycia ręcznika, wylewamy na nie detergenty… Nie robimy jednak prawie nic, aby to naprawić. W konsekwencji wstydzimy się podać rękę nie tylko podczas np. rozmowy kwalifikacyjnej, lecz także zwykłego spotkania ze znajomymi. Warto to zmienić, a pomoże kilka prostych kroków.

Jak zadbać o dłonie?

Skóra dłoni jest niezwykle delikatna, szybko się odwadnia, mocno działają na nią niemal wszystkie czynniki. To dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Z pewnością jej ważnym elementem jest usuwanie starego naskórka. Nieoceniony w tym przypadku jest oczywiście peeling. Możemy zrobić do samodzielnie, np. łącząc cukier w oliwą.

Po peelingu zadbajmy o porządne nawilżenie. Nałóżmy solidną porcję kremu. Warto również raz na jakiś czas, szczególnie jeżeli nasze dłonie są bardzo przesuszone, po nałożeniu kremu (najlepiej nocą, przed snem) ubrać dłonie w rękawiczki. Rano będą przyjemnie gładkie i maksymalnie nawilżone.

Krem jest najistotniejszym kosmetykiem w pielęgnacji dłoni - powinniśmy go używać po każdym myciu. Ważne, żeby był nawilżający, ale niekoniecznie tłusty. Wówczas nie będzie przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu, poza tym tłuste ręce nie są niczym przyjemnym. Nośmy mały krem w torebce, miejmy go zawsze pod ręką. Postawmy go również na zlewie. Tym sposobem nie będziemy zapominać o odpowiednim nawilżeniu.

Aby mięśnie nie stały się wiotkie – ćwiczmy ręce! Poruszajmy nimi trochę, rozluźnimy je, ale jednocześnie napniemy mięśnie. To właśnie dłonie często zdradzają wiek – można to zmienić!

Osuszaj dłonie po myciu. Nie czekaj, aż wyschną same i nie używaj  popularnych suszarek do rąk, które bardzo wysuszają skórę. Miej też pod ręką odświeżające chusteczki, zawsze mogą się przydać, jeśli nie będziemy mieli możliwości umycia rąk.

W czasie wcierania kremu wykonuj lekki masaż. Dzięki temu pobudzisz krążenie i opóźnisz starzenie się skóry. Przy okazji będzie to po prostu przyjemne i relaksujące.

Nie zapominaj, że dłonie to również paznokcie

Nawet najbardziej zadbane dłonie zostaną pominięte, jeżeli paznokcie okażą się niewypielęgnowane. Warto zadbać także i o nie. Piękna, dobrze pomalowana płytka przyciągnie wzrok i zachwyty.

Przede wszystkim zwracaj uwagę na to, aby długość była równa, a kształt taki sam. Trzy paznokcie w kształcie migdałka i dwa prostokątne nigdy nie będą wyglądały ładnie i estetycznie. Unikaj metalowych pilniczków, kup papierowy lub szklany – z pewnością zauważysz, że paznokcie są równiejsze i nie rozdwajają się.

Zwróć uwagę na skórki. Jeżeli będą znajdowały się na połowie płytki, z pewnością nie będą prezentować się estetycznie. Szczególnie jeżeli zalejesz je lakierem. Skórki można wyciąć lub odsuwać. Pierwszy sposób jest ryzykowny, kiedy nie mamy wprawy, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę, obciąć nie tylko skórkę, lecz także płytkę paznokcia, wyciąć za dużo i zranić się. Bezpieczniej jest obficie posmarować kremem skórki i odsunąć je, np. specjalną końcówką, która często umiejscawiana jest na radełku.

Staraj się również nie pokrywać lakierem całej płytki. Unikniesz wtedy zalania skórek i optycznie wydłużysz paznokcie. Starannie pomalowane będą pięknie dopełniać zadbane dłonie.

Nie warto pomijać dłoni w codziennej pielęgnacji. Nie traktujemy ich dobrze na co dzień, dobrze jest więc im to wynagrodzić, szczególnie kiedy zbliżają się zimne, ponure miesiące. W domu dłoniom jest ciepło, kiedy wychodzimy i temperatura się obniża, są szczególnie odwodnione, często też czerwone i spierzchnięte. Stosujmy gęste kremy specjalnie przystosowane do dni, które charakteryzują się niższą temperaturą. Nośmy też rękawiczki! Dbaj o dłonie – swoją wizytówkę. Z pewnością będziesz czuć się pewniej i otrzymasz mnóstwo komplementów na ich temat.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów