0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Dystrybucja oprogramowania w modelu SaaS

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

System SaaS - jak przebiega dystrybucja? 

SaaS jest jednym z bardziej popularnych modeli chmury obliczeniowej. Dystrybucja oprogramowania za pośrednictwem systemu SaaS to aktualnie prężnie rozwijający się trend w branży informatycznej. 

Podstawowym zadaniem omawianego systemu jest udostępnienie użytkownikowi usługi przechowywania i korzystania z potrzebnych mu aplikacji i dokumentów poprzez Internet. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane klientom, którzy nie posiadają zdolności w pracy z infrastrukturą informatyczną, a przy tym mają duże wymagania odnośnie korzystania z najnowszych technologii informatycznych.

Za pośrednictwem systemu SaaS można aktualnie korzystać z wielu programów. Przede wszystkim wyróżnia się wśród z nich narzędzia związane z zarządzaniem relacjami z klientami (CRM), księgowość internetową czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Dostawcy na bieżąco aktualizują swoje oferty, aby sprostać oczekiwaniom klientów i być liderem w swojej branży. W ostatnich latach poczyniono ogromne postępy dotyczące zarówno dostosowania, jak i publikacji nowych programów i dostępnych funkcji. Wszystko w celu przekonania klienta do swoich usług i upewnienia go, że system SaaS jest w pełni bezpieczny.

Oprogramowanie SaaS się opłaca!

Do oprogramowania udostępnianego za pośrednictwem SaaS warto przekonać się również ze względów ekonomicznych i funkcjonalnych. Aplikacje internetowe są zdecydowanie tańsze, ponieważ opłacić należy jedynie abonament za korzystanie z wybranego pakietu. Model SaaS nie przewiduje konieczności zawarcia umowy licencyjnej, ponieważ użytkownik aplikacji nie ingeruje w zakres praw autorskich. Nie istnieje zatem potrzeba wydawania pieniędzy na zbędną licencję, jak w przypadku standardowych programów kupowanych w salonach komputerowych. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że korzystanie z oprogramowania wirtualnego nie wymaga jego instalacji na komputerze, jak również umożliwia bezproblemowe użytkowanie na każdym sprzęcie z dostępem do Internetu. Korzystanie z oprogramowania SaaS odbywa się za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej. Takich możliwości nie gwarantuje tradycyjne oprogramowanie.

Model SaaS a wygoda użytkownika

W modelu SaaS dostawca przejmuje od użytkownika oprogramowania całą odpowiedzialność za wszystkie sprawy związane z zarządzaniem aplikacjami, ich aktualizacją i bieżącym wsparciem technicznym. Dzięki temu możliwe jest szybkie wprowadzanie do oprogramowania nowych funkcjonalności i rozbudowywanie go zgodnie z oczekiwaniami klientów. Model SaaS zakłada, że zapewnienie całej niezbędnej infrastruktury IT, opieki technicznej oraz realizacja procesu wdrażania nowych technologii i aktualizacji oprogramowania leży po stronie dostawcy oprogramowania.

Przedsiębiorcy, którzy preferują zachowanie wewnętrznej kontroli nad informacjami mogą postrzegać system SaaS jako potencjalne ryzyko. Obawy te nie są uzasadnione, ponieważ większość specjalistycznych aplikacji SaaS zapewnia w pełni zaawansowane zabezpieczenia i wysoką jakość świadczonych usług.

Rozwiązania udostępniane za pośrednictwem systemu SaaS są bezpieczne, o ile decyzja o wyborze dostawcy oprogramowania będzie przemyślana. Warto wybrać zaufaną firmę, która gwarantuje profesjonalną obsługę oraz zapewnia pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie firmy, a więc bogate portfolio klientów i uzyskane referencje.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów