Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Aplikacje Saas - nie tylko księgowość internetowa

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Przewiduje się, że najbliższe lata przyniosą wzrost zainteresowania wirtualnym oprogramowaniem. To ważna informacja dla przedsiębiorców i biznesmenów, ponieważ aplikacje Saas to przede wszystkim narzędzie biznesowe. Aktualne dane pokazują, że aplikacje, które opierają się na modelu SaaS rosną w tempie około 40% rocznie, a ich wartość przekroczyła już kwotę 100 mld dolarów. W związku z tym można jednoznacznie stwierdzić, że aktualnie SaaS jest jednym z głównych trendów w branży IT, który z pewnością w najbliższym czasie będzie się dynamicznie rozwijał, aby docelowo osiągnąć pozycję lidera.

Produkty systemu Saas

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów dystrybuowanych za pośrednictwem systemu SaaS. Do najważniejszych aplikacji można zaliczyć wirtualny dysk, system do księgowości internetowej oraz system do zarządzania relacjami z klientami. Warto wiedzieć również, że w systemie SaaS można poprowadzić własny sklep internetowy, ponieważ dystrybutor usługi w ramach opłaty licencyjnej oferuje takie narzędzia jak oprogramowanie, serwer, hosting oraz firmową skrzynkę e-mail.

Aplikacje SaaS - wirtualny dysk

Dysk to narzędzie, które z pewnością może ułatwić pracę w wielu przedsiębiorstwach. Jego podstawowym atutem jest możliwość dostępu do posiadanych danych z każdego miejsca i urządzenia posiadającego połączenie internetowe. Po opłaceniu niewielkiego abonamentu, usługodawca udostępnia przedsiębiorcy wolne miejsce na serwerze. Rozwiązanie to jest głównie wykorzystywane do przechowywania kopii bezpieczeństwa dokumentów, zestawień lub prezentacji.

Internetowy dysk zabezpiecza ważne dane przed wirusami, awariami dysku, kradzieżą oraz przypadkowym skasowaniem. Dodatkową korzyścią posiadania wirtualnego dysku w systemie SaaS jest możliwość udostępnienia swoich plików innym użytkownikom, np. pracownikom.

Aplikacje SaaS - księgowość internetowa

Księgowość internetowa to propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą sami prowadzić własne rozliczenia w oparciu o wybrany system internetowy. Stanowi alternatywę dla kosztownych biur rachunkowych i tradycyjnych oprogramowań dostępnych tylko na jednym komputerze. Gwarantuje przy tym opiekę specjalistów i ich wsparcie przy problematycznych kwestiach. Oprócz podstawowych funkcji takich jak wystawianie faktur oraz rozliczanie płatności, aplikacje Saas oferują również prowadzenie rejestrów i ksiąg dostosowanych do formy opodatkowania przedsiębiorcy, generowanie deklaracji, oraz drukowanie paragonów fiskalnych. Przedsiębiorca otrzymuje dostęp do wybranej platformy po uiszczeniu opłaty abonamentowej.

Do głównych zalet programu do księgowości internetowej udostępnianego w systemie SaaS zaliczyć można jego mobilność, bezpieczeństwo przechowywania danych oraz oszczędność czasu - wpisując dane, system sam generuje i oblicza niezbędne kwoty i zestawienia. W Polsce dostępny jest szereg programów służących do samodzielnego prowadzenia księgowości, jak np. wfirma.pl, który dodatkowo udostępnia takie moduły jak Kadry i Płace, Magazyn, czy CRM.

CRM online a aplikacje Saas

CRM (Customer Relationship Management) stanowi system wykorzystywany do skutecznego zarządzania kontaktami z klientami. Usługa umożliwia gromadzenie informacji o klientach, planowanie przyszłych działań, analizę relacji sprzedażowych oraz wspieranie czynności marketingowych w jednym miejscu i swobodne zarządzanie posiadanymi danymi. W zależności od wielkości i struktury firmy, przedsiębiorca ma możliwość wybrania odpowiedniego i dopasowanego do jego potrzeb modelu. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że zakup i wdrożenie takiego sytemu przez instytucję zewnętrzną wiąże się z wysokimi kosztami, na które mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni przedsiębiorcy. Aspekt ten stanowi kluczowy argument, który przeważa na korzyść użytkowania oprogramowania udostępnianego za pośrednictwem systemu SaaS, szczególnie wśród właścicieli małych przedsiębiorstw.

Aplikacje SaaS - sklep internetowy

Istnieje możliwość zbudowania własnego sklepu internetowego nawet przez przedsiębiorców, którzy nie posiadają swojego serwera oraz odpowiedniego oprogramowania. Na przeciw ich potrzebom wychodzą firmy, które w zamian za opłatę abonamentową oferują wszystkie niezbędne narzędzia. Warto wiedzieć, że model ten zdobywa uznanie coraz większej liczby przedsiębiorców z uwagi na łatwość zarządzania, niskie koszty utrzymania sklepu oraz kompleksową obsługę ze strony operatora usługi.

Aplikacje SaaS mają ogromny potencjał rozwoju w stosunku do tradycyjnych produktów. W związku z zauważalną globalizacją rynku można uznać, że programy udostępniane za pośrednictwem systemu SaaS to odpowiedź na coraz większe i coraz szybciej zmieniające się potrzeby przedsiębiorców. Zatem warto zapoznać się z bogatą ofertą przeróżnych aplikacji, aby w rezultacie nie pozostać w tyle za konkurencją oraz szybciej i łatwiej spełniać potrzeby klientów, zarówno obecnych, jak i potencjalnych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów