0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wybielanie zębów - poznaj skuteczne sposoby!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kto z nas nie marzy o pięknym, białym uśmiechu? Może być naszą wizytówką, poza tym na usta bardzo często zwraca się uwagę. Zęby zmieniają swój kolor przede wszystkim przez papierosy oraz kawę i herbatę. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak życia bez filiżanki takich napojów. Dlatego też konieczne są preparaty lub zabiegi wybielające, które jednak mogą być bardzo kosztowne. Nic więc dziwnego, że wielu z nas szuka tańszych alternatyw, najlepiej naturalnych, które bezproblemowo można przeprowadzić we własnym mieszkaniu. Przy stosowaniu tych sposobów pamiętajmy jednak, że nie wszystkie dobrze podziałają na szkliwo. Czy wybielanie zębów naturalnymi sposobami jest bezpieczne?

Naturalne sposoby są szkodliwe?

Niestety, najpopularniejsze naturalne metody wybielania zębów mogą im zaszkodzić. Od dawien dawna istnieje przekonanie, że płukanie ust roztworem z sody oczyszczonej, a nawet mycie ich tego rodzaju proszkiem, może je wybielić i sprawić, że będą wyglądały zjawiskowo. To nieprawda! Oczywiście, zęby będą bielsze, jednak tylko przez jakiś czas, a poza tym soda może uszkodzić nasze szkliwo!

Inną powszechnie znaną metodą jest używanie soli, w podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku sody oczyszczonej. Niestety, takie praktyki nie przynoszą żadnych efektów, jedyne co może się stać to uszkodzenie szkliwa i dziąseł.

A co z sokiem z cytryny? Może chociaż ta metoda jest odpowiednia i powinniśmy z niej korzystać? Niestety nie. Sok z cytryny zawiera w sobie tyle kwasu, że możemy doprowadzić do erozji szkliwa. Poza tym niestety wybielenie też będzie wątpliwe.

Domowe wybielanie zębów nie jest możliwe?

Czy w związku z tym nie ma żadnych domowych metod wybielania zębów i nic nie możemy zrobić? Na szczęście mamy inne możliwości i taka zmiana odcienia jest możliwa!

Pierwszym krokiem powinno być udanie się do dentysty i ściągnięcie kamienia nazębnego. Tego etapu nie wykonamy samodzielnie, ale jest to najlepszy początek do każdych działań. Bardzo prawdopodobne, że już w tym momencie zęby staną się jaśniejsze.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo dobrych, wybielających past. Warto wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie. O radę możesz poprosić aptekarza lub ekspedienta, z pewnością podpowie ci, co warto kupić. Pamiętaj jednak, żeby używać jej konsekwentnie i regularnie. Dodatkowo nie zapominajmy o prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Nitka dentystyczna powinna stać się naszym najlepszym przyjacielem. Możemy również używać płynu do płukania jamy ustnej, który wspomoże wybielanie zębów. Tutaj także należy pamiętać o konsekwencji i systematyczności.

Na rynku dostępne są również nakładki wybielające, żele czy paski, dzięki którym zęby mogą stać się jaśniejsze o 2 tony. Nie są one bardzo drogie. Warto jednak dokładnie przeczytać ulotkę, ponieważ konkretne metody mają wymagania, których możemy nie spełniać, np. posiadanie idealnie prostych zębów.

Uważajmy na reklamowane specyfiki - samodzielne wybielanie zębów o na przykład 6 tonów jest niemal niemożliwe. Takie zabiegi muszą być przeprowadzane w gabinetach. Omijajmy takie fantastyczne i wręcz magiczne pasty, ponieważ kosztują dużo, a zrobią z zębami najprawdopodobniej to samo, co żele czy paski wspomniane powyżej.

Domowe wybielanie zębów jest możliwe, jednak musimy zwrócić uwagę na to, jaką metodę przyjmujemy. Te, które przekazywane są od lat, mogą być nieskuteczne, a dodatkowo uszkodzić zęby. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, dzięki której efekty będą widoczne!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów