0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-06-09

Artykuły:

Porozumienie regulujące wykonywanie pracy zdalnej

Nowe przepisy Kodeksu pracy wprowadziły możliwość wykonywania pracy zdalnej. Jak prawidłowo wprowadzić w zakładzie pracy porozumienie regulujące wykonywanie pracy zdalnej? Co z okazjonalną pracą zdalną? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 czerwca 2023

Umowa o pracę na okres próbny a limit czasowy

W Kodeksie pracy ustalono maksymalne limity czasu trwania umowy o pracę na okres próbny. Ich przekroczenie może rodzić dla pracodawcy i pracownika pewne konsekwencje. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile może trwać umowa o pracę na okres próbny!

9 czerwca 2023

Import usług spoza UE - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Jakie transakcję należy rozliczyć jako import usług spoza UE? Jaka jest charakterystyka importu usług spoza UE? W jakiej chwili powstaje obowiązek podatkowy VAT w imporcie usług spoza UE? Jak należy rozliczać import usług spoza UE? Odpowiadamy!

9 czerwca 2023

Kiedy może mieć miejsce odmowa udzielenia patentu ?

Chciałeś ochronić swoje oryginalne dzieło lub wynalazek a Urząd Patentowy odrzucił Twój wniosek? Zastanawiamy się w jakich okolicznościach może zajść odmowa udzielenia patentu. Sprawdź czy jest możliwość ochrony Twojego wynalazku!

9 czerwca 2023

Obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą fiskalną online

Obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą rejestrującą online został odroczony. Czy integracja kasy fiskalnej online z terminalem płatniczym będzie obligatoryjna? Kogo będzie obowiązywać? Dowiedz się więcej o zmianach Polskiego Ładu!

9 czerwca 2023

Objęcie udziałów w zamian za wkład pieniężny

W artykule omawiamy objęcie udziałów w zamian za wkład pieniężny. Zastanawiamy się, w jakich przypadkach takie zdarzenie może rodzić skutki podatkowe oraz co w przypadku gdy wkład pieniężny jest niższy od wartości rynkowej obejmowanych udziałów.

9 czerwca 2023

Zmiana daty wystawienia faktury w kontekście KSeF

Stosowanie Krajowego Systemu e-Faktur ma stać się obowiązkowe, jednak wciąż istnieje wiele praktycznych zagadnień, które nie są jasne dla przedsiębiorców. Czy możliwa jest zmiana daty wystawienia faktury wystawionej w KSeF? Czytaj więcej w artykule!

9 czerwca 2023

Zajęcie konta bankowego przed Urząd Skarbowy - kiedy jest możliwe?

Zajęcie konta przez Urząd Skarbowy co do zasady dotyczy przedsiębiorców posiadających zaległości podatkowe, w stosunku do których zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne. Jego zajęcie odbywa się na podstawie zawiadomienia wysyłanego do banku.

9 czerwca 2023

Zwrot kosztów poprawy błędów - żądanie klienta biura rachunkowego

Zwrot kosztów poprawy błędów popełnionych przez biuro rachunkowe zależy między innymi od tego, czy takie żądanie nie uległo przedawnieniu. Jeśli nie, to klient musi przedstawić dokumenty potwierdzające poniesienie dodatkowych kosztów.

9 czerwca 2023

Anulowanie paragonu błędnie wystawionego na kasie fiskalnej

W przypadku konieczności rejestracji sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych na kasie fiskalnej może dojść do pomyłki. Czy wiesz, jak przebiega anulowanie paragonu błędnie wystawionego na kasie fiskalnej? Sprawdź w naszym artykule!

9 czerwca 2023

Roczna składka zdrowotna w zawieszonej działalności

Ile wynosi roczna składka zdrowotna w zawieszonej działalności i jak ją wykazać jeżeli działalność nie jest wznawiana?

9 czerwca 2023

Amortyzacja samochodu osobowego firmowego

Kiedy samochód osobowy może stanowić środek trwały firmy? Jakie są metody amortyzacji? Zobacz, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i czy przy wyborze amortyzacji istotny jest fakt, że samochód był używany lub eksploatowany w trudnych warunkach!

9 czerwca 2023

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę przysługuje 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Od czego zależy staż urlopowy? Jak w praktyczny sposób dokonać jego wyliczeń? Przeczytaj artykuł i sprawdź ile Tobie należy się dni urlopu!

9 czerwca 2023

Urlop okolicznościowy - wymiar, korzystanie, dokumentowanie

Pracownik, u którego wystąpi ważne wydarzenie rodzinne, np. ślub czy urodzenie dziecka, ma prawo do urlopu okolicznościowego. Za dni wolne z tego tytułu przysługuje wynagrodzenie. Sprawdź, kiedy dokładnie pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy!

9 czerwca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów