0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-09-19

Artykuły:

4 propozycje zdalnej pracy – już dziś przejrzyj darmowe ogłoszenia!

Praca zdalna oferuje wiele korzyści, zwłaszcza swobodę wyboru miejsca pracy oraz elastyczność, dlatego też co raz więcej osób decyduje się właśnie na taką formę pracy. Jakie propozycje pracy zdalnej warto rozważyć? Gdzie szukać ofert pracy? Dowiedz się!

19 września 2023

Rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego

Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy. Jak powinno wyglądać rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego? Sprawdź!

19 września 2023

Praca zmianowa a zmiana rozkładu czasu pracy

Przepisy Kodeksu pracy szczegółowo określają zasady czasu pracy. Pracodawca w określonym terminie musi powiadomić pracowników o obowiązującym rozkładzie czasu pracy. Jak zmienić rozkład czasu pracy kiedy w firmie obowiązuje praca zmianowa? Sprawdź!

19 września 2023

Samochody przeznaczone na wynajem - jakie odliczenie VAT?

Posiadasz samochody przeznaczone na wynajem w ramach prowadzonej działalności? W jaki sposób podatnicy zajmujący się wynajmem samochodów mogą rozliczać VAT od wydatków związanych z pojazdami? Czy muszą spełanić dodatkowe wymogi? Sprawdź!

19 września 2023

Jak wnioskować o urlop ojcowski przedsiębiorcy?

Czy każdy przedsiębiorca może skorzystać z urlopów związanych z rodzicielstwem? Jakich formalności musi dochować i jakie procedury przejść, aby otrzymać wypłatę zasiłku macierzyńskiego? Z czym wiąże się urlop ojcowski przedsiębiorcy? Przekonaj się!

19 września 2023

Prawo do odliczenia VAT - kiedy przysługuje?

Zgodnie z przepisami ustawy o VAT podatnik ma prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek naliczony. Dowiedz się, w jakich sytuacjach oraz według jakich przepisów podatkowych prawo do odliczenia VAT nie będzie przysługiwało przedsiębiorcy!

19 września 2023

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego - wszystko co musisz wiedzieć!

Postępowanie egzekucyjne może zostać zawieszone w przypadku pojawienia się przeszkody, która uniemożliwia lub utrudnia jego prowadzenie. W jaki sposób przebiega zawieszenie postępowania egzekucyjnego? Dowiedz się z naszego artykułu!

19 września 2023

Praca w dniu wolnym a uprawnienia do dodatkowego wynagrodzenia

Praca w dniu wolnym jest sytuacją coraz częściej spotykaną. Jest ona wymuszana przez sytuację na rynku pracy. Dowiedz się, jakie obowiązki ciążą wówczas na zatrudnionym oraz jakie rekompensaty można uzyskać! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 września 2023

Odliczenie VAT od instalacji paneli fotowoltaicznych - czy jest możliwe?

Przedsiębiorca dokonujący zakupu instalacji fotowoltaicznej, która ma służyć zarówno na potrzeby firmowe, jak i prywatne, może mieć wątpliwości co do odliczenia VAT. Na jakich zasadach możliwe jest odliczenie VAT od instalacji paneli fotowoltaicznych?

19 września 2023

Likwidacja etatu w świadectwie pracy wydawanym pracownikowi

Tryb rozwiązania umowy o pracę podaje się w dokumentach wydawanych byłemu pracownikowi. Czy likwidacja etatu w świadectwie pracy będzie prawidłowym zapisem? Jakie dane podaje się, kiedy pracodawca likwiduje stanowisko? Przeczytaj i dowiedz się!

19 września 2023

Refakturowanie wydatków za media - wszystko o czym warto wiedzieć!

Dostarczanie mediów to usługa dodatkowa, która często towarzyszy wynajmowi nieruchomości. Wówczas wynajmujący może refakturować wydatki za media na najemcę. Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić refakturowanie wydatków za media i jaką stawkę VAT stosować.

19 września 2023

Błędne paragony z kasy fiskalnej - jak należy je zaksięgować w KPiR?

Dokumentem z kasy rejestrującej potwierdzającym dokonanie sprzedaży jest paragon fiskalny. Co w sytuacji, gdy wystawione paragony fiskalne zawierają błędy? Jak należy ująć błędne paragony z kasy fiskalnej w KPiR? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

19 września 2023

Faktura do paragonu w KPIR - czy należy ją ujmować ?

Czy faktura do paragonu w KPIR podlega ujęciu jeśli sprzedaż jest księgowana na podstawie łącznego raportu okresowego?

19 września 2023

Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci a podatek od spadków i darowizn

Jednym ze źródeł uzyskania przychodu może okazać się dyspozycja wkładem na wypadek śmierci. Jak pod względem podatkowym wygląda uzyskanie takiego przysporzenia majątkowego? Czy należy w takiej sytuacji odprowadzić podatek od spadków i darowizn? Sprawdź!

19 września 2023

Odstąpienie od umowy przez przedsiębiorcę - kiedy jest możliwe?

Specyfiką prowadzenia działalności gospodarczej jest konieczność zawierania różnych umów. Niekiedy przedsiębiorca może wyrazić chęć zakończenia danego zobowiązania przed czasem. Sprawdź, kiedy możliwe jest odstąpienie od umowy przez przedsiębiorcę!

19 września 2023

Całe e-commerce w jednym miejscu - jak i dlaczego warto zintegrować sklep i księgowość?

Wygodnym rozwiązaniem jest prowadzenie całego e-commerce w jednym miejscu. Integracja sklepu i księgowości - jak powinna przebiegać oraz z jakich narzędzi dostępnych na rynku warto skorzystać? Wyjaśniamy w artykule!

19 września 2023

Zatrudnienie członka zarządu na podstawie umowy o pracę – wady i zalety

Członek zarządu może zostać zatrudniony w firmie na podstawie umowy o pracę. Rozwiązanie takie ma zarówno wady jak i zalety. Czym charakteryzuje się zatrudnienie członka zarządu na podstawie umowy o pracę? Dowiedz się więcej z artykułu!

19 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów