0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-09-18

Artykuły:

Dofinansowanie pracy zdalnej

Pracodawca zatrudniający osoby bezrobotne lub poszukujące pracy może otrzymać dofinansowanie pracy zdalnej. Kto otrzyma 10 000 zł i na jakich warunkach? Czy trzeba będzie zwrócić teki grant? Sprawdź ile można otrzymać i kto ma do niego prawo!

18 września 2023

Prowadzenie przedsiębiorstwa przez fundację rodzinną - czy jest możliwe?

Fundacja rodzinna to nowa forma prawna w Polsce, która umożliwia prowadzenie przedsiębiorstwa przez rodzinę. Czy prowadzenie przedsiębiorstwa przez fundację rodzinną jest w pełni możliwe? Czy ma ograniczony zakres? Sprawdź w naszym artykule!

18 września 2023

Sprzedaż przekształconej nieruchomości - zasady opodatkowania

Sprzedaż przekształconej nieruchomości może być opodatkowana podatkiem PIT w inny sposób niż sprzedaż nieruchomości w stanie pierwotnym. Przekształcenie nieruchomości może mieć wpływ na wysokość podatku. Poznaj zasady opodatkowania!

18 września 2023

Urlop wypoczynkowy a zdolność do pracy

Badania lekarskie do pracy dzieli się na badania wstępne, badania okresowe oraz badania kontrolne. Czy pracownik może rozpocząć urlop wypoczynkowy bezpośrednio po chorobie? Przeczytaj i poznaj temat urlop wypoczynkowy a zdolność do pracy!

18 września 2023

Czy pracodawca powinien dbać o wellbeing pracownika?

Pracodawca, który chce być konkurencyjny względem innych, powinien dbać o wellbeing pracownika. Skuteczność tej idei wymaga oparcia jej filarów na dogłębnej analizie potrzeb danego zespołu. Przeczytaj i sprawdź jak wprowadzić ją w firmie!

18 września 2023

Ile lat należy przechowywać paragony?

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywania firmowej dokumentacji księgowej. Ile lat należy przechowywać paragony fiskalne? Czy trzeba przechowywać paragony w formie papierowej? Jak zabezpieczyć dokumenty? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 września 2023

Korekta sprzedaży udokumentowanej paragonem i fakturą – kiedy wykazać?

W jakim okresie możliwa jest korekta sprzedaży udokumentowanej paragonem i fakturą oraz jak prawidłowo dokonać takiej korekty?

18 września 2023

Rozpoczęcie działalności gospodarczej – podstawowe zagadnienia

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma decyzjami, dlatego też znajomość podstawowych zagadnień pozwoli bez trudności dopełnić niezbędnych formalności. Przeczytaj artykuł i poznaj podstawowe zagadnienia w zakresie założenia działalności!

18 września 2023

Faktura do paragonu dla osoby prywatnej nieprowadzącej działalności

Czy faktura do paragonu musi zostać wystawiona na żądanie nabywcy nawet jeżeli nie zawiera jego numeru NIP?

18 września 2023

Kiedy kończy się preferencyjny ZUS?

Sporą zachętą dla osób zamierzających prowadzić swoje własne przedsiębiorstwo jest preferencyjny ZUS, czyli możliwość opłacania mniejszych składek przez pierwsze dwa lata działalności. Jednak co później? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

18 września 2023

Stawka VAT na lody - od czego zależy stawka podatku?

Sprzedaż jako czynność prawna podlega różnym stawkom opodatkowania. Od czego zależy właściwa stawka VAT na lody? Okazuje się, że odpowiedź nie jest jednoznaczna i opodatkowanie takiej sprzedaży może podlegać różnym stawkom VAT. Dowiedz się więcej!

18 września 2023

Ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny a wyrejestrowanie przedsiębiorcy

Kogo można zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny? Jaki wpływ ma wyrejestrowanie przedsiębiorcy na ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy należy wyrejestrować członków rodziny!

18 września 2023

Sztuczna inteligencja (AI) – jak korzystać z niej zgodnie z prawem?

Czym jest sztuczna inteligencja? Czy osoba korzystająca ze sztucznej inteligencji może być jej autorem? Do kogo należą dzieła stworzone przez sztuczną inteligencję? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 września 2023

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Czy pracodawca może nakazać wykorzystać pracownikowi urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia, by uniknąć konieczności wypłaty ekwiwalentu? Sprawdź!

18 września 2023

Świadczenie rehabilitacyjne dla przedsiębiorcy – formalności

Świadczenie rehabilitacyjne może zostać przyznane ubezpieczonemu po spełnieniu określonych warunków. Czy przedsiębiorca także ma prawo je otrzymać? Sprawdź jakie wymogi trzeba spełniać aby zostało przyznane świadczenie rehabilitacyjne dla przedsiębiorcy!

18 września 2023

Rozliczanie faktur korygujących in minus z powodu zawyżonej ceny

Obecnie nie jest wymagane uzyskanie potwierdzenia odbioru takiej korekty, a konieczne jest posiadanie dokumentacji potwierdzającej warunki korekty. Rozliczanie faktur korygujących in minus w przypadku zawyżonej ceny - jak zrobić to poprawnie? Sprawdź!

18 września 2023

Zapłata za fakturę z prywatnego konta - czy to błąd?

Czy możliwa jest zapłata za fakturę z prywatnego konta, gdy posiadam rachunek firmowy z którego dokonuje płatności?

18 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów