0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Całe e-commerce w jednym miejscu - jak i dlaczego warto zintegrować sklep i księgowość?

Wielkość tekstu:

Skonfigurowałeś swój sklep internetowy i zamówienia zaczynają napływać. Jednak przy całym tym pośpiechu związanym z pakowaniem, wysyłką i sprzedażą istnieje duża szansa, że nie znalazłeś jeszcze czasu na zintegrowanie oprogramowania księgowego z witryną e-commerce. Temat ten nie powinien być zignorowany, bo umiejętna integracja obsługi sklepu z księgowością w jednym miejscu może pozwolić Ci znacznie zaoszczędzić czas i pieniądze. Mamy dobrą informację - z odpowiednim narzędziem to może być proste!

Najpopularniejsze programy księgowe online, jak wFirma zapewniają swoim klientom dostęp do informacji na temat kompatybilnych narzędzi (zobacz tutaj: wFirma Integracje online). Z drugiej strony najpopularniejsze programy e-commerce, takie jak Shoper, czy WooCommerce również wychodzą naprzeciw wymaganiom dzisiejszych sprzedawców - udostępniając takie integracje. Dzięki temu możesz łatwo zainstalować aplikację celem synchronizacji obu programów!

Do pobrania:

Darmowy ebook: E-commerce od A do Z.pdf

Księgowość online - na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia z myślą o integracjach e-commerce?

Jeśli jesteś na etapie wyboru programu księgowego lub też myślisz nad zmianą obecnego - warto uwzględnić w tych rozważaniach kontekst przyszłych integracji ze sklepem, kurierami i innymi narzędziami dla e-handlu. Nie wszystkie programy księgowe są takie same, a do tego trzeba przyznać, że jest z czego wybierać. Dlatego właśnie decydując, który program jest dla Ciebie najlepszy, warto wziąć pod uwagę niżej wymienione kwestie.

Kompatybilność – czy program współpracuje ze wszystkimi urządzeniami, z których planujesz korzystać? Ilu użytkowników może być jednocześnie zalogowanych? To kilka pytań, na które należy szukać odpowiedzi przy wyborze.

Koszt – zwykle ceny rosną wraz ze skalą i rozwojem Twojej firmy. Zorientuj się, jak to wygląda w przypadku programów, które bierzesz pod uwagę - w końcu każdy sprzedawca powinien być zorientowany na sukces i ekspansję.

Wsparcie – jak wygląda pomoc merytoryczna i techniczna? Czy możesz liczyć na ewentualne wsparcie przy potrzebie integracji np. łatwy kontakt, treści poradnikowe i tym podobne?

Usługi dodatkowe – wszystkie programy oferują podstawową księgowość i raportowanie finansowe, ale jakie dodatkowe oferty oferuje oprogramowanie? Dla przykładu wFirma kładzie duży nacisk na rozwój swojej oferty, aby niezmiennie odpowiadać na rosnące oczekiwania klientów.

Możliwość integracji wybranego oprogramowania księgowego ze swoim sklepem to dzisiaj konieczność, dlatego upewnij się, że oba brane pod Ciebie uwagę programy mają taką możliwość np. przy wykorzystaniu zewnętrznych integratorów jak Apilo. To ważne z wielu powodów - jak chociażby ten, że tak możesz ograniczyć, a nawet wyeliminować ilość wprowadzanych danych dotyczących sprzedaży, faktur, klientów, produktów i nie tylko.

Synchronizacja programów księgowych i e-commerce w praktyce

Najpopularniejsze opcje oprogramowania dla e-Commerce, takie jak na przykład Shoper - można dzisiaj łatwo integrować z kompatybilnymi z programami księgowymi, takimi jak wFirma przy wykorzystaniu dedykowanych systemów (np. Apilo). Po zsynchronizowaniu Twoje zapasy, zamówienia, klienci i wysyłka - wszystkie te i inne elementy e-commercowej układanki mogą być automatycznie aktualizowane. To wielowymiarowo przełoży się z korzyścią dla Twojego biznesu. 

Integracja oprogramowania księgowego z platformą e-Commerce może pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze. Będziesz mógł uzyskać natychmiastowy wgląd w swoje finanse, jak i całą prowadzoną sprzedaż - co pozwoli Ci efektywniej planować strategię sprzedaży.

Wbrew pozorom rozpoczęcie korzystania z takiego rozwiązania jest banalnie proste! Większość tych integracji wymaga jedynie szybkiej autoryzacji i kilku kliknięć, aby zaimportować dane e-Commerce do programu księgowego. 

Integracja sklepu i księgowości - jak to zrobić najprościej?

Pierwszym i podstawowym krokiem jest upewnienie się, że sklep i program księgowy, z których aktualnie korzystasz mogą być ze sobą technologicznie zintegrowane. Jeśli jesteś dopiero na etapie wyboru obu lub jednego z tych narzędzi - sprawa jest ułatwiona, gdyż już u podstaw bierzesz to pod uwagę.

Nie martw się jednak, jeśli już od jakiegoś czasu działasz w oparciu o konkretne oprogramowanie e-commerce i system księgowy. Większość dostępnych, popularnych rozwiązań na rynku idzie z duchem czasu i zapewnia możliwość takiej integracji.

Idealnym tego przykładem są wspomniane już w tym artykule programy: 

  • wFirma - kompletne oprogramowanie do prowadzenia księgowości online
  • Shoper - gotowe oprogramowanie dla sklepu internetowego
  • Apilo - integrator wyżej wymienionych, system do zarządzania e-commerce

To bardzo kompleksowe rozwiązanie i wbrew temu, co mogłoby się wydawać - przyniesie finalnie większe oszczędności niż wydatki. Oszczędność czasu wynikająca z automatyzacji procesów e-commercowych i możliwość zarządzania wszystkim z jednego miejsca jest ogromna, a obniżenie kosztów prowadzenia biznesu z tym związane - konkretne i realne.

Zatem, gdy już posiadasz wszystkie elementy układanki - przychodzi czas najwyższy, aby je ze sobą pospinać. To kolejny krok i to też jest zadziwiająco proste. Systemy zapewniające możliwość integracji sklepu z księgowością są tak pomyślane, aby maksymalnie ułatwić to zadanie. Dla przykładu w Apilo możesz skorzystać ze wsparcia wdrożeniowego, do Twojej dyspozycji są poradniki, a konsultanci chętni do pomocy czekają pod telefonem, e-mailem, możesz też porozmawiać z nimi poprzez live chat - jak tylko Ci jest wygodniej.

Autor: Apilo

Artykuł Sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów